Szkoły prowadzone w ITCM DAO

Szkołami nazywamy długie programy kształcenia, które trwają od roku do 3,5 lat w zależności od tematyki i stopnia zaawansowania.

Aktualnie w ITCM DAO prowadzimy 8 równoległych szkół. Kształcimy akupunkturzystów, naturopatów, hirudoterapeutów, specjalistów akupunktury kosmetycznej i terapeutów SPA.

W naszej ofercie znajdują się:

Szkoły Akupunktury:

  • Szkoła Akupunktury Praktycznej i Medycyny Chińskiej
  • Szkoła Akupunktury Klasycznej doktora Gelmana
  • Praktyczna Szkoła Akupunktury Klasycznej według Mistrza Yuena
  • Roczna Szkoła Akupunktury Klasycznej i Medycyny Integracyjnej
  • Szkoła Akupunktury Japońskiej

Szkoła Naturopatii

Szkoła Psychosomatyki Stosowanej według dr Chikurova

Szkoła Akupunktury Kosmetycznej i Naturalnej Kosmetologii

Szkoła Hirudoterapii i Larwoterapii Praktycznej doktor Zwinczewskiej

Dokładne opisy szkół wraz z harmonogramami i możliwością zapisu znajdują się poniżej. Zapraszamy do wspólnej nauki!

Szkoła Akupunktury Klasycznej doktora Gelmana

Szkoła dedykowana lekarzom i akupunkturzystom. Poznasz w niej klasyczne podejście do akupunktury w oparciu o anatomię, fizjologię i patofizjologię medycyny zachodniej. Po szkole nauczysz się pracować z trudnymi klinicznie pacjentami i poprawiać stan nawet w chorobach przewlekłych i postępujących.

Praktyczna Szkoła Akupunktury Klasycznej według Mistrza Yuena

Szkoła dla akupunkturzystów i terapeutów medycyny chińskiej. Poznasz w niej spójny system Akupunktury Klasycznej w oparciu o ustną linię przekazu Mistrza Jeffreya Yuena. Nauczysz się pracować na różnych poziomach, angażując wszystkie typy meridianów.

Szkoła Akupunktury Praktycznej i Medycyny Chińskiej

Kształcenie w zawodzie akupunkturzysty od podstaw. W ciągu 3 lat poznasz podstawy medycyny chińskiej, lokalizację i funkcje punktów akupunkturowych, diagnozę z pulsu i języka i dietetykę chińską. Nauczysz się planować i prowadzić terapię tak, by przywracać zdrowie.

Szkoła Naturopatii

Kształcenie w zawodzie naturopaty. Na każdym zjeździe poznajesz umiejętności praktyczne, które możesz od razu wprowadzić do swojej praktyki. W szkole skupiamy się na takich technikach jak akupunktura, terapia pijawkowa, masaż wisceralny, terapia pinami, stawianie baniek.

Roczna Szkoła Akupunktury Klasycznej
i Medycyny Integracyjnej

Kurs pozwoli połączyć medycynę chińską i akademicką w prawdziwie integracyjne podejście. W trakcie 12 miesięcy poznasz anatomię i fizjologię pracy poszczególnych narządów oraz patofizjologię wybranych chorób. Ponadto zrozumiesz klasyczną medycynę chińską z możliwością tworzenia protokołów i algorytmów w terapii każdego pacjenta.

Szkoła Akupunktury Kosmetycznej i Naturalnej Kosmetologii

Poznaj azjatyckie podejście do piękna! Nauczymy Cię akupunktury kosmetycznej i przeciwzmarszczkowej, akupunkturowego liftingu twarzy, masażu Gua Sha oraz wybranych technik manualnych. Dedykowana kosmetologom i osobom pracującym w sektorze beauty.

Szkoła Hirudoterapii i Larwoterapii Praktycznej doktor Zwinczewskiej

Zapraszamy do pierwszej w Polsce Szkoły Hirudoterapii! Naucz się terapii pijawkowej i larwoterapii od podstaw. Każde spotkanie dotyczy pracy z innym układem ciała. Po ukończeniu szkoły będziesz pewnie i skutecznie pracować z różnymi chorobami i stanami klinicznymi.

Szkoła Psychosomatyki Stosowanej
według doktora Chikurova

Odkryj jak powiązane są ze sobą ciało i umysł oraz jak możesz wpływać na zdrowie i samopoczucie swoje i swoich pacjentów. Psychosomatyka Stosowana to dziedzina medycyny, która bada i analizuje związek między umysłem a ciałem oraz wpływ emocji, myśli i doświadczeń życiowych na zdrowie i dolegliwości fizyczne.

Szkoła Akupunktury Japońskiej

Szkoła dla akupunkturzystów i terapeutów medycyny chińskiej, w której skupiamy się na pracy z problemami neurologicznymi, metabolicznymi i hormonalnymi. Uczymy akupunktury oraz japońskich technik diagnozy w oparciu o palpację.

Praktyczna Szkoła Leczenia Bólu

Masz pacjentów z przewlekłym, nawracającym bólem, który nie mija niezależnie od stosowanych technik i terapii? Zastanawiasz się, jak im pomóc, aby po kolejnej wizycie nie czuli już dyskomfortu? Mamy dla Ciebie rozwiązanie! Przyłącz się do naszej 2-letniej Praktycznej Szkoły Leczenia Bólu w Instytucie ITCM DAO w Krakowie.

Szkoła Akupunktury według Mistrza Tunga

Szkoła Akupunktury według Mistrza Tunga – poznasz unikalny system składający się z ponad 700 punktów akupunkturowych posiadających listy wskazań do użycia składające się z konkretnych jednostek chorobowych. Punkty prezentowane w systemie mistrza Tunga są unikalne i nieobecne w innych systemach akupunktury.