Szkola-Psychosomatyki-Stosowanej-ITCM-DAO

Szkoła
Psychosomatyki Stosowanej
według doktora Chikurova

START: LUTY 2024

Zapraszamy Cię na cykl pięciu spotkań pełnych wiedzy, praktycznych umiejętności i narzędzi, które pomogą Ci zgłębić tajniki Psychosomatyki Stosowanej.

Szkola-psychosomatyki-stosowanej-Olga-Kozinska-ITCM-DAO
Szkola-Psychosomatyki-Stosowanej-ITCM

Poznaj związek między umysłem a ciałem

Odkryj jak powiązane są ze sobą ciało i umysł oraz jak możesz wpływać na zdrowie i samopoczucie swoje i swoich pacjentów. Psychosomatyka Stosowana to dziedzina medycyny, która bada i analizuje związek między umysłem a ciałem oraz wpływ emocji, myśli i doświadczeń życiowych na zdrowie i dolegliwości fizyczne. Jest to holistyczne podejście, które uwzględnia zarówno aspekty psychiczne, jak i fizyczne człowieka.

Psychosomatyka Stosowana zakłada, że istnieje silna interakcja między umysłem a ciałem, a emocje i stres mogą wpływać na funkcjonowanie organizmu. Przykładowo, długotrwały stres, niepokój czy depresja mogą prowadzić do wystąpienia objawów fizycznych, takich jak bóle głowy, problemy żołądkowo-jelitowe, nadciśnienie czy osłabienie układu odpornościowego.

Szkoła przeznaczona jest dla:

 • Akupunkturzystów
 • Fizjoterapeutów
 • Terapeutów medycyny chińskiej
 • Zielarzy, refleksologów
 • Kosmetologów, kosmetyczek
 • Lekarzy, pielęgniarek, ratowników
 • Masażystów
 • Trenerów personalnych i sportowych
 • Sympatyków Medycyny Chińskiej

Co uzyskasz po Szkole?

 • Wiedzę i umiejętności z zakresu Psychosomatyki Stosowanej, Centrowania Biologicznego, miękkich technik manualnych i tarotu leczniczego.
 • Narzędzia do diagnozowania i leczenia problemów psychozycznych.
 • Umiejętność percepcji i interpretacji sygnałów ciała.
 • Zrozumienie związków między psychiką a ciałem oraz umiejętność pracy nad harmonią między nimi.
 • Umiejętność pracy z roztworami wodnymi i nośnikami organicznymi.
 • Techniki terapeutyczne poprawiające ruchomość, rozluźniające mięśnie i relaksujące powięź.
 • Zdolność korzystania z Tarota jako narzędzia wsparcia i leczenia.
Szkola-psychosomatyki-stosowanej-Olga-Kozinska

Co zyskasz po Szkole Psychosomatyki Stosowanej?

 • Zrozumiesz psychosomatykę na głębszym poziomie.
 • Zostaniesz kompetentnym i pewnym siebie praktykiem.
 • Sprawisz ze Twoja terapia będzie wydajna i skuteczna.
 • Włączysz psychosomatykę do swojej terapii w gabinecie.

Szkoła Psychosomatyki Stosowanej jest:

 • wyjątkowa – po raz pierwszy w Polsce!
 • kompleksowa – otrzymasz nagrania, materiały PDF, umiejętności praktyczne oraz obszerne skrypty.
 • kompletna – dbamy tak o przekazanie, jak i sprawdzenie wiedzy i umiejętności.
 • uznawana – przez zagraniczne organizacje i stowarzyszenia na całym świecie.

Ta Szkoła jest dla Ciebie, jeśli…

 • jesteś terapeutą (masażystą, terapeutą manualnym, kosmetologiem, akupunkturzystą, naturopatą, fizjoterapeutą, lekarzem, ratownikiem, pielęgniarką lub innym pokrewnym specjalistą ds. zdrowia i dobrego samopoczucia)
 • masz cierpliwość i chęć nauczenia się hirudoterapii w kontekście medycyny chińskiej i medycyny integracyjnej.

Biorąc pod uwagę praktyczny charakter psychosomatyki, niektórych rzeczy nie można nauczyć się online. Dlatego zapraszamy Cię do Szkoły Psychosomatyki Stosowanej w Krakowie.

Po Szkole Uczestnicy otrzymują:

 • Zaświadczenie Ministerstwa Edukacji Narodowej.
 • Dyplom ukończenia Szkoły Psychosomatyki Stosowanej wg doktora Chikurova.
 • Dyplom ukończenia Szkoły Psychosomatyki Stosowanej wg doktora Chikurova w języku angielskim.

Podczas dni praktycznych około 80% czasu będzie poświęcone na ćwiczenia praktyczne.

Szkoła będzie zakończona egzaminem teoretycznym i praktycznym. Na całość kształcenia składa się ponad 160 godzin lekcyjnych / 15 dni.

Dlaczego warto wybrać naukę w ITCM DAO?

 • Zajęcia praktyczne w małych grupach.
 • Sympatyczna atmosfera i wsparcie po zakończeniu szkoły.
 • Dużo wiedzy i umiejętności w krótkim czasie.
 • Materiały szkoleniowe w postaci obszernych skryptów.

Wykładowca: Olga Kozińska, MD

Absolwentka Akademii Medycznej w Kijowie. Specjalizacje: pediatria, chirurgia urazowa, chirurgia dziecięca, hirudoterapia, akupunktura.

Lekarz z 40-letnim doświadczeniem pracy w zawodzie. Od 20 lat wykłada hirudoterapię, akupunkturę, terapie kraniosakralne oraz jest certyfikowanym wykładowcą psychosomatyki stosowanej według doktor Chikurova.

Specjalizuje się w leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego, oddechowego, pokarmowego, chorób neurologicznych, ortopedycznych, urologicznych, schorzeń endokrynologicznych oraz niedoborów immunologicznych. Przewodnicząca Ukraińskiego Stowarzyszenia Hirudoterapeutów.

Olga-Kozinska-ITCM-DAO-Krakow

Zapisz się do Szkoły

START SZKOŁY: LUTY 2024

Cena za 1 zjazd: 2200 zł

Dodatkowe informacje
789 057 910

Jeśli interesujesz się nauką w Szkole Psychosomatyki Stosowanej wg doktora Chikurova ITCM DAO, wypełnij krótki formularz z danymi kontaktowymi. W ciągu 48 godzin skontaktujemy się z Tobą w celu skompletowania dokumentów oraz informacji potrzebnych, do zapisania się do Szkoły.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Imię i nazwisko

Administratorem Państwa danych osobowych jest Instytut Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Medycyny Integracyjnej z siedzibą w Krakowie, ul. Lipińskiego 7, 30-349 Kraków.

Przetwarzamy Państwa dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawa przetwarzania danych to realizacja prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony. Państwa dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.

Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na zadane pytanie. Mają Państwo prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawa do: wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji na stronie Polityki Prywatności.

Często zadawane pytania

Czy wystawiacie faktury?

Oczywiście! Prosimy o podanie danych do faktury podczas zapisu do Szkoły (lub późniejsze przesłanie ich drogą mailową).

W jakiej formie odbywa się nauka?

Wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych uczymy stacjonarnie w siedzibie Instytutu przy ul. Tynieckiej 82 w Krakowie.

Czy jest jakaś grupa dla kursantów?

Tak. Zapraszamy do zamkniętej grupy WhatsApp, która pozostaje aktywna również po zakończeniu szkolenia.

Regulamin finansowy szkoły

 1. Warunkiem potwierdzenia zapisu do Szkoły jest wpłata zadatku w kwocie 1000 zł w ciągu 14 dni od zapisu do Szkoły. Nieopłacenie zadatku będzie oznaczało wypisanie z listy uczestników Szkoły Psychosomatyki Stosowanej. Kwota 1000 zł, o której mowa jest przeznaczona na poczet opłat administracyjnych, w szczególności związanych z wpisaniem do szkoły, przygotowaniem materiałów szkoleniowych i testów zaliczeniowych, przygotowanie i organizacja egzaminu końcowego oraz na przygotowanie i oprawę dyplomów i certyfikatów. Wpłaty można dokonać za pośrednictwem kilku sposobów płatności: zwykły przelew bankowy, płatność szybkim przelewem online, płatność PayPal.
 2. Czesne za każdy zjazd Szkoły należy wpłacić na 7 dni przed planowanym terminem zjazdu na rachunek bankowy lub gotówką podczas zjazdu.
 3. Istnieje możliwość rozłożenia kwoty za Szkołę na raty. Dzięki współpracy z firmą Mediraty Sp. z o.o., możemy Państwu zaproponować wygodną i bezpieczną spłatę ceny kursu w ratach. Dostępne okresy spłaty wynoszą 12, 24, 36, 48 lub 60 miesięcy. Aby skorzystać z systemu płatności ratalnej prosimy o kontakt pod numerem telefonu 22 266 83 70 (pon. ‑ pt. 8:00 ‑ 20:00, sob. 9:00 ‑ 14:00). Pod tym linkiem dostępny jest również wygodny kalkulator ratalny, dzięki któremu obliczą Państwo wysokość każdej raty.
 4. Uczestnikowi przysługuje prawo odstąpienia od umowy bez podawania przyczyny w terminie 14 dni od daty jej zawarcia – zgłoszenia chęci udziału w Szkole (wiadomość e-mail, zgłoszenie telefoniczne). W takiej sytuacji cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy. Aby odstąpić od umowy należy poinformować o swojej decyzji pisząc na adres e-mail: sekretariat@itcmkrakow.pl.
 5. Po terminie 14 dni od daty zawarcia umowy wpłacona kwota nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji Szkoły. Możliwe jest przeniesienie wpłaconej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika Szkoły) lub przeznaczenie wpłaconej kwoty na uczestnictwo w Szkole w innym terminie.
 6. Organizator Szkoły zastrzega sobie prawo do możliwości odwołania Szkoły 30 dni przed jej rozpoczęciem i poinformowania o tym wszystkich uczestników.