Szkola Hirudoterapii i Larwoterapii Praktycznej

START: STYCZEŃ 2022

Szkoła Hirudoterapii przeznaczona jest dla każdego, kto chce rozpocząć pracę kliniczną z pijawką lekarską i larwami. Szkoła podzielona jest na kilkanaście spotkań tematycznych zgodnie z poszczególnymi dziedzinami medycyny. Uczymy nie tylko hirudoterapii i larwoterapii, ale także podstaw medycyny zachodniej – tak, aby pewnie komunikować się z Pacjentami i współpracować z ich lekarzami prowadzącymi. W przypadku pracy z Pacjentami z wielochorobowością, leczonych wieloma preparatami, konieczna jest dobra znajomość fizjologii i patologii oraz zrozumienie mechanizmów ich chorób, ponieważ to z nich będzie wynikać postępowanie terapeutyczne i przebieg procesu zdrowienia.
Dlaczego warto uczyć się w Szkole Hirudoterapii?
1. Nauczymy Cię, jak bezpiecznie i skutecznie prowadzić hirudoterapię i larwoterapię u pacjentów z różnymi zespołami chorobowymi.
2. Stawiamy nacisk na praktykę, dlatego podczas zajęć omawiamy przypadki kliniczne z praktyki wykładowców oraz ćwiczymy bezpośrednio z pacjentami.
3. Wiedza i umiejętności zdobyte w Szkole pozwolą Ci pewnie pracować z pacjentami, a także poprawić zdrowie własne i zdrowie swojej rodziny.
4. W ramach szkolenia otrzymasz dużą ilość materiałów dydaktycznych w formie tekstów i nagrań audiowizualnych do samodzielnej pracy w domu.
5. Dowiesz się, jak zachęcić pacjentów do terapii za pomocą pijawki lekarskiej.
6. Nauczysz się rzetelnie prowadzić dokumentację medyczną.
7. Po ukończeniu Szkoły istnieje możliwość wpisania na listę gabinetów rekomendowanych przez ITCM DAO.
8. Absolwentom gwarantujemy konsultacje telefoniczne dla trudnych pacjentów w ciągu 12 miesięcy po ukończeniu Szkoły.
9. Gwarantujemy możliwość dodatkowych praktyk indywidualnych na bazie klinicznej Instytutu.
10. U nas uzyskasz i podniesiesz kwalifikacje w zawodzie hirudoterapeuty.
11. Szkoła Hirudoterapii kończy się egzaminem teoretycznym i praktyczny, po zdaniu których zostaniesz wykwalifikowanym hirudoterapeutą.