Szkoła Akupunktury Klasycznej doktora Gelmana ITCM DAO

Szkoła Akupunktury Klasycznej doktora Leonida Gelmana

START: STYCZEŃ 2025

Zapraszamy do Szkoły Akupunktury Klasycznej, która jest dedykowana lekarzom oraz doświadczonym akupunkturzystom. Naucz się pracować na wysokim poziomie z każdą napotkaną patologią oraz formułować zalecenia i plany leczenia dla pacjentów.

Szkoła Akupunktury Klasycznej ITCM DAO
Szkoła Leonid Gelman ITCM DAO

Co to za system?

Program Praktycznej Szkoły Akupunktury Klasycznej doktora Gelmana bazuje na starożytnych księgach, będących podstawą medycyny chińskiej i akupunktury: Huang Di Nei Jing  (Su Wen, Ling Shu), Nan Jing, I-Ching i innych.

Opracowany system:

 • jest adaptacją starożytnej terminologii do współczesnej medycyny,
 • wyjaśnia modele matematyczne starożytnej medycyny chińskiej,
 • odzwierciedla współczesne medyczne rozumienie fizjologii i patologii,
 • przedstawia kompleksowe podejście do leczenia najczęściej spotykanych chorób i dolegliwości za pomocą akupunktury.

W ramach Szkoły zapewniamy:

 • Pełne szkolenie do poziomu samodzielnego terapeuty.
 • Dostęp do nagrań video spotkań teoretycznych na 30 dni po kursie.
 • Obszerny skrypt w formacie PDF do wykładów online.
 • Wydrukowany skrypt na praktyczne dni zajęć.
 • Materiały niezbędne do odbywania praktyk klinicznych, w tym wszystkie rodzaje igieł.
 • Plansze („ściągi”) ułatwiające pracę w gabinecie.
 • Ćwiczenia do pracy własnej sprawdzające wiedzę teoretyczną.
 • Dostęp do zamkniętej grupy WhatsApp, która pozostaje aktywna także po zakończeniu Szkoły.
Akupunktura Klasyczna Szkoła ITCM DAO
Leonid Gelman Kraków

Wykładowca: Leonid Gelman, MD

Leonid Gelman rozpoczął naukę akupunktury już w 1980 roku, na 3. roku studiów medycznych. Do czasu zakończenia studiów był tam już wykładowcą i członkiem Rady Naukowej Towarzystwa Lekarzy Akupunkturzystów w Rosji. Wyspecjalizował się w neurologii, jednak to akupunktura stała się i do dziś jest jego głównym narzędziem pracy.

W 1990 roku wyjechał do Izraela, potwierdził dyplom lekarski i kontynuował przyjmowanie pacjentów. Od 1992 roku jest związany z izraelską siecią klinik „Meuchedet”, ponadto wykonuje akupunkturę w klinikach medycyny komplementarnej należących do kasy chorych „Makkabi”. Od 2005 roku prowadzi kursy i szkolenia dla lekarzy i praktykujących akupunkturzystów.

Jak przebiega nauka w Szkole?

Na Praktyczną Szkołę Akupunktury Klasycznej doktora Gelmana składa się 25 zjazdów 2-dniowych. Nauka ma charakter hybrydowy:

 • Wiedza teoretyczna jest Ci przekazywana w trakcie zjazdów teoretycznych w formie online z późniejszym dostępem do nagrań video,
 • Umiejętności praktycznych nauczamy podczas zjazdów stacjonarnych w Krakowie,
 • Zjazdy teoretyczne online odbywają się na przemian ze zjazdami stacjonarnymi. Na każde 3 zjazdy online przypada podwójny stacjonarny zjazd praktyczny.

Po pełnym, praktycznym kursie klasycznej medycyny chińskiej, absolwent będzie mógł pracować na wysokim poziomie z każdą napotkaną patologią oraz formułować zalecenia i plany leczenia dla pacjentów.

Szkoła doktora Leonida Gelmana
Szkoła Gelmana akupunktura ITCM DAO

Dla kogo jest Szkoła?

Naukę w Szkole rekomendujemy lekarzom oraz osobom, które mają już wiedzę na temat medycyny chińskiej – znana im jest terminologia z zakresu akupunktury, a także przebieg meridianów i lokalizacja punktów akupunkturowych.

Prowadzenie zajęć z grupą doświadczonych uczestników stanowi gwarancję wysokiego poziomu merytorycznego szkolenia oraz pozwoli skupić się na kwestiach klinicznych związanych z analiza indywidualnych przypadków z praktyki terapeutycznej.

Wszystkie zastosowania klasycznej medycyny chińskiej, metody leczenia i techniki zostaną przedstawione przez doktora Leonida Gelmana i zademonstrowane w praktyce. Od teorii, przez diagnozę, plan leczenia i wykonanie zabiegów. Asystentkami i tłumaczkami w Szkole będą lek. Daria Zwinczewska oraz lek. Helena Olearska, które jako pierwsze w Polsce zaczęły pracować metodą doktora Gelmana.

Co nas wyróżnia?

 • Jesteśmy największym centrum szkoleniowym w zakresie akupunktury, medycyny chińskiej i technik komplementarnych w Polsce.
 • Najlepsi studenci otrzymują rekomendacje pod postacią wpisu na listę gabinetów rekomendowanych na naszej stronie internetowej.
 • Istnieje możliwość indywidualnego uzgodnienia harmonogramu zajęć i opłat.
 • W trakcie trwania dni praktycznych szkolenia zapewniamy pełne wyżywienie.

Po Szkole Uczestnicy otrzymują:

 • Zaświadczenie MEN o ukończeniu szkolenia, zgodne z wzorem przewidzianym w § 18 ust. 2 rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U z 2017,  poz. 1632).
 • Dyplom potwierdzający odbyte kształcenie w zawodzie akupunkturzysty (kod zawodu 323001).
 • Dyplom ukończenia Szkoły Akupunktury Klasycznej doktora Gelmana.

Podczas dni praktycznych około 80% czasu będzie poświęcone na demonstracje zabiegów oraz ćwiczenia w parach i z klientami. Pozostałe 20% przeznaczymy na teorie i pytania Uczestników Szkoły.

Szkoła będzie zakończona egzaminem teoretycznym i praktycznym. Na całość kształcenia składa się ponad 575 godzin lekcyjnych / 50 dni.

Dlaczego warto wybrać naukę w ITCM DAO?

 • Wykładowcy z dużym doświadczeniem klinicznym
 • Ćwiczenia praktyczne z pacjentami.
 • Zajęcia praktyczne w małych grupach.
 • Sympatyczna atmosfera i wsparcie po zakończeniu szkoły.
 • Dużo wiedzy i umiejętności w krótkim czasie.
 • Materiały szkoleniowe w postaci obszernych skryptów i nagrań.

Zapisz się do Szkoły Akupunktury Klasycznej

START SZKOŁY: STYCZEŃ 2025

Cena za 1 zjazd (2 dni nauki): 1200 zł

Dodatkowe informacje
789 057 910

Jeśli interesujesz się nauką w Szkole Akupunktury Klasycznej doktora Leonida Gelmana, wypełnij krótki formularz z danymi kontaktowymi. W ciągu 48 godzin skontaktujemy się z Tobą w celu skompletowania dokumentów oraz informacji potrzebnych, do zapisania się do Szkoły.

Zapisz się do Szkoły Akupurtury Klasycznej

  akceptuje Regulamin Szkoły i politykę prywatności

  Po zapisaniu, skontaktujemy się, aby potwierdzić rejestrację. Na podany adres e-mail wyślemy potwierdzenie oraz informacje dotyczące przelewu zadatku za szkołę

  Często zadawane pytania

  Czy wystawiacie faktury?

  Oczywiście! Prosimy o podanie danych do faktury podczas zapisu do Szkoły (lub późniejsze przesłanie ich drogą mailową).

  W jakiej formie odbywa się nauka?

  Wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych uczymy stacjonarnie w siedzibie Instytutu przy ul. Tynieckiej 82 w Krakowie.

  Czy jest jakaś grupa dla kursantów?

  Tak. Zapraszamy do zamkniętej grupy WhatsApp, która pozostaje aktywna również po zakończeniu szkolenia.

  Regulamin finansowy szkoły

  1. Warunkiem potwierdzenia zapisu do Szkoły jest wpłata zadatku w kwocie 1000 zł w ciągu 14 dni od zapisu do Szkoły. Nieopłacenie zadatku będzie oznaczało wypisanie z listy uczestników Szkoły Akupunktury Klasycznej doktora Leonida Gelmana. Kwota 1000 zł, o której mowa jest przeznaczona na poczet opłat administracyjnych, w szczególności związanych z wpisaniem do szkoły, przygotowaniem materiałów szkoleniowych i testów zaliczeniowych, przygotowanie i organizacja egzaminu końcowego oraz na przygotowanie i oprawę dyplomów i certyfikatów. Wpłaty można dokonać za pośrednictwem kilku sposobów płatności: zwykły przelew bankowy, płatność szybkim przelewem online, płatność PayPal.
  2. Czesne za każdy zjazd Szkoły należy wpłacić na 7 dni przed planowanym terminem zjazdu na rachunek bankowy lub gotówką podczas zjazdu.
  3. Istnieje możliwość rozłożenia kwoty za Szkołę na raty. Dzięki współpracy z firmą Mediraty Sp. z o.o., możemy Państwu zaproponować wygodną i bezpieczną spłatę ceny kursu w ratach. Dostępne okresy spłaty wynoszą 12, 24, 36, 48 lub 60 miesięcy. Aby skorzystać z systemu płatności ratalnej prosimy o kontakt pod numerem telefonu 22 266 83 70 (pon. ‑ pt. 8:00 ‑ 20:00, sob. 9:00 ‑ 14:00). Pod tym linkiem dostępny jest również wygodny kalkulator ratalny, dzięki któremu obliczą Państwo wysokość każdej raty.
  4. Uczestnikowi przysługuje prawo odstąpienia od umowy bez podawania przyczyny w terminie 14 dni od daty jej zawarcia – zgłoszenia chęci udziału w Szkole (wiadomość e-mail, zgłoszenie telefoniczne). W takiej sytuacji cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy. Aby odstąpić od umowy należy poinformować o swojej decyzji pisząc na adres e-mail: sekretariat@itcmkrakow.pl.
  5. Po terminie 14 dni od daty zawarcia umowy wpłacona kwota nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji Szkoły. Możliwe jest przeniesienie wpłaconej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika Szkoły) lub przeznaczenie wpłaconej kwoty na uczestnictwo w Szkole w innym terminie.
  6. Organizator Szkoły zastrzega sobie prawo do możliwości odwołania Szkoły 30 dni przed jej rozpoczęciem i poinformowania o tym wszystkich uczestników.