ITCM DAO Praktyczna Szkoła Akupunktury Klasycznej

Praktyczna Szkoła Akupunktury Klasycznej według Mistrza Yuena

2023 – 2024

Program Praktycznej Szkoły Akupunktury Klasycznej według Mistrza Yuena bazuje na ustnej tradycji przekazu. Tradycja ta jest zachowana od 88. pokoleń, a zgromadzonej wiedzy nie ma w ogólnodostępnych podręcznikach. Cody Dodo uzupełnia ją o własną wieloletnią praktykę oraz wiedzę ze starożytnych ksiąg, będących podstawą medycyny chińskiej i akupunktury: Huang Di Nei Jing (Su Wen, Ling Shu), Nan Jing, I-Ching i innych.

Wszystkie zastosowania klasycznej medycyny chińskiej, metody leczenia i techniki zostaną przedstawione przez Cody-ego Dodo i zademonstrowane w praktyce. Kursanci pod okiem wykładowcy będą uczyć się ich stosowania podczas pracy praktycznej z pacjentami i innymi uczestnikami szkolenia.

Praktyczna Szkoła Akupunktury Klasycznej według Mistrza Yuena 2023
Szkoła Akupunktury Klasycznej według Mistrza Yuena ITCM DAO

Efekty i przebieg kształcenia

Po pełnym, praktycznym kursie klasycznej medycyny chińskiej, absolwent będzie mógł pracować na wysokim poziomie z każdą napotkaną patologią oraz formułować zalecenia i plany leczenia dla pacjentów.

Wszystkie zastosowania klasycznej medycyny chińskiej, metody leczenia i techniki zostaną przedstawione przez Lic. Ac. Cody Dodo i zademonstrowane w praktyce. Od teorii, przez diagnozę, plan leczenia i wykonanie zabiegów. Asystentkami i tłumaczkami w Szkole będą lek. Daria Zwinczewska oraz lek. Helena Olearska, które jako pierwsze w Polsce zaczęły pracować metodą Mistrza Yuena.

Język wykładowy: angielski (z tłumaczeniem na język polski).

 

Zapisz się na kurs Pełny kurs akupunktury ucha.

Uwaga! Ze względu na stopień zaawansowania przekazywanej wiedzy, Szkoła jest dedykowana lekarzom i praktykującym akupunkturzystom.

Aby się zapisać, KLIKNIJ TUTAJ. Będziemy dzwonić do wszystkich osób, które zgłoszą chęć udziału w Szkole. Po wstępnej rozmowie informacja o zakwalifikowaniu się będzie przesyłana drogą mailową.

Szkoła Akupunktury Klasycznej Cody Dodo ITCM DAO

Jak przebiega nauka?

Na Praktyczną Szkołę Akupunktury Klasycznej według Mistrza Yuena składa się 20 zjazdów 2-dniowych i 4-dniowych. Nauka ma charakter hybrydowy:

 • Wiedza teoretyczna jest Ci przekazywana w trakcie zjazdów teoretycznych w formie online z późniejszym dostępem do nagrań video,
 • Umiejętności praktycznych nauczamy podczas zjazdów stacjonarnych w Krakowie,
 • Zjazdy teoretyczne online odbywają się na przemian ze zjazdami stacjonarnymi. Na każde 3 zjazdy online przypada podwójny stacjonarny zjazd praktyczny.

Naukę w Szkole rekomendujemy lekarzom oraz osobom, które mają już wiedzę na temat medycyny chińskiej – znana im jest terminologia z zakresu akupunktury, a także przebieg meridianów i lokalizacja punktów akupunkturowych.

Prowadzenie zajęć z grupą doświadczonych uczestników stanowi gwarancję wysokiego poziomu merytorycznego szkolenia oraz pozwoli skupić się na kwestiach klinicznych związanych z analiza indywidualnych przypadków z praktyki terapeutycznej.

W ramach kursu zapewniamy

 • pełne szkolenie do poziomu samodzielnego terapeuty
 • dostęp do nagrań video spotkań teoretycznych na 30 dni po kursie,
 • obszerny skrypt w formacie PDF do wykładów online,
 • wydrukowany skrypt na praktyczne dni zajęć,
 • materiały niezbędne do odbywania praktyk klinicznych, w tym wszystkie rodzaje igieł,
 • plansze („ściągi”) ułatwiające pracę w gabinecie,
 • ćwiczenia do pracy własnej sprawdzające wiedzę teoretyczną,
 • dostęp do zamkniętej grupy WhatsApp, która pozostaje aktywna także po zakończeniu Szkoły.
Szkoła Akupunktury Klasycznej Cody Dodo Kraków

Teoria i praktyka

Część teoretyczna obejmuje spotkania online dotyczące wszystkich strategii leczniczych w Akupunkturze Klasycznej według Mistrza Yuena. Całość oparta jest o starożytne źródła pisane oraz wieloletnią praktykę kliniczną, oraz poparta olbrzymią dawką wiedzy dotyczącej fizjologii człowieka, oraz patofizjologii i patomechanizmów powstawania poszczególnych chorób

Zjazdy praktyczne to dwudniowe i czterodniowe spotkania w Krakowie, podczas których uczymy jak diagnozować i planować pełny proces terapeutyczny zgodnie z Akupunkturą Klasyczną według Mistrza Yuena.

Szkoła Akupunktury Klasycznej zakończona jest egzaminem testowym oraz egzaminem praktycznym.

 

Sprawdź kurs Akupunktura ucha. Algorytmy i protokoły leczenia. Kurs Master Class. Praca z pacjentami. Leczenie uzależnień.

Cody Dodo ITCM DAO Kraków

O wykładowcy

Cody Dodo studiował medycynę chińską u Mistrza Jeffreya Yuena w Instytucie Szwedzkim w Nowym Jorku. Następnie ukończył studia podyplomowe z zakresu kompletnego systemu kanałów, chińskiej terapii dietetycznej i zaawansowanych technik akupunktury. Zgłębiał psychologię choroby, historię medycyny chińskiej oraz starożytne teksty klasyczne, takie jak Su Wen, Ling Shu i Nan Jing.

Cody Dodo prowadzi w Nowym Jorku prywatną praktykę “Internal Alchemy”. Wierzy, że każdy pacjent powinien mieć dostęp do wyjątkowej, świadomej, holistycznej opieki. Podczas wizyt rozmawia o wszystkim, co się dzieje; w ciele fizycznym, umyśle, emocjach. Wspólnie z pacjentem poszukuje przyczyn obecnego stanu.

Klasyczna akupunktura nie nazywa choroby, ani jej nie leczy. Pacjenci Cody’ego otrzymywali szereg zachodnich diagnoz: stwardnienie rozsiane, fibromialgia, niewydolność nerek, choroba Hashimoto, niepłodność, bezsenność i inne. Cody wierzy, że nie ma stanu, którego nie można odwrócić i że każda osoba może żyć w równowadze i zdrowiu.

“W świecie pełnym takosamości, moim celem jest zaoferowanie innej drogi. To droga eksploracji, otwierania umysłu na starożytna mądrość i przyjmowania tajemnic życia jako samego życia.” – Cody Dodo

Co nas wyróżnia?

 • Jesteśmy największym centrum szkoleniowym w zakresie akupunktury, medycyny chińskiej i technik komplementarnych w Polsce.
 • Najlepsi studenci otrzymują rekomendacje pod postacią wpisu na listę gabinetów rekomendowanych na naszej stronie internetowej.
 • Istnieje możliwość indywidualnego uzgodnienia harmonogramu zajęć i opłat.
 • W trakcie trwania dni praktycznych szkolenia zapewniamy pełne wyżywienie.

Po odbyciu szkolenia, opanowaniu umiejętności praktycznych i zaliczeniu egzaminu końcowego, kursanci otrzymują:

 • Zaświadczenie MEN o ukończeniu szkolenia, zgodne z wzorem przewidzianym w załączniku do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 19 marca 2019 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U. poz. 652);
 • Dyplom potwierdzający odbyte kształcenie w zawodzie akupunkturzysty (kod zawodu 323001).
 • Dyplom ukończenia Praktycznej Szkoły Akupunktury Klasycznej według Mistrza Yuena.

Dlaczego warto wybrać naukę w ITCM DAO?

Wykładowcy z dużym doświadczeniem klinicznym

Wykładowcy z dużym doświadczeniem klinicznym

Materiały szkoleniowe w postaci obszernych skryptów

Materiały szkoleniowe w postaci obszernych skryptów

Ćwiczenia praktyczne z pacjentami

Ćwiczenia praktyczne
z pacjentami

Zajęcia praktyczne w małych grupach

Zajęcia praktyczne w małych grupach

NIE CZEKAJ! ZAPISZ SIĘ DO SZKOŁY JUŻ TERAZ

CAŁKOWITY KOSZT SZKOŁY WYNOSI 20 000 ZŁ

Gwarancją miejsca w Szkole jest wpłata zadatku w wysokości 1000 zł. Kolejne zjazdy powinny być opłacane najpóźniej na 7 dni przed rozpoczęciem zjazdu.

Grupa 2023-2024

Często zadawane pytania

Czy wystawiacie faktury?

Oczywiście! Prosimy o podanie danych do faktury podczas zapisu na kurs (lub późniejsze przesłanie ich drogą mailową).

Co, jeśli nie zdążę obejrzeć nagrania?

Nie martw się, na wniosek kursanta zawsze przedłużamy dostęp do nagrań 🙂

Czy jest jakaś grupa dla kursantów?

Tak. Zapraszamy do zamkniętej grupy WhatsApp, która pozostaje aktywna również po zakończeniu szkolenia.

Dodatkowe informacje o Praktycznej Szkole Akupunktury Klasycznej według Mistrza Yuena

Aby zapisać się do Szkoły, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy za pośrednictwem strony internetowej oraz zakwalifikować się na listę uczestników w rozmowie telefonicznej. Następnie należy opłacić szkolenie lub dokonać wpłaty zadatku w kwocie 1000 zł na poniższy rachunek. Zjazdy należy opłacać najpóźniej na 7 dni przed datą zjazdu.

 • NZOZ Werra, ul. Ogrody 17, 32-050 Skawina
 • PKOBP Centrum Bankowości Detalicznej
 • 79 1440 1387 0000 0000 0967 7771
 • Tytułem: Zadatek na Praktyczną Szkołę Akupunktury Klasycznej według Mistrza Yuena 2023-2024, imię i nazwisko uczestnika