banner_japonska2024

Szkoła Akupunktury Japońskiej 2024-2025

Szkoła akupunktury japońskiej to cykl spotkań prowadzonych przez uznanego praktyka akupunktury – Michę Glikmana. System akupunktury japońskiej pozwala spojrzeć na akupunkturę z zupełnie innego punktu widzenia, opartego o diagnozę palpacyjną brzucha. Wiedza zdobyta podczas tego kursu to doskonałe uzupełnienie dla terapeutów TCM, akupunktury klasycznej, akupunktury pięciu przemian i nie tylko. Oprócz innego spojrzenia na diagnozę i leczenie, słuchacze Szkoły Akupunktury Japońskiej poznają unikalne dla tego systemu techniki nakłucia.

System akupunktury japońskiej był rozwijany przez wiele setek lat na bazie starożytnej wiedzy przyniesionej z Chin.  Wśród współcześnie znanych mistrzów należy wymienić choćby Kiiko Matsumoto czy Mistrza Nagano. Oprócz wiedzy teoretycznej przedstawimy zaproponowane przez nich, skuteczne protokoły leczenia dolegliwości – między innymi zaburzeń miesiączkowania, skrzywionej przegrody nosowej czy zaburzeń hormonalnych – i wielu innych.

professional-wooden-box-with-needles-tools-acupuncture-procedure-scaled
Akupunktura-zdrowie

Efekty i przebieg kształcenia

Po pełnym, praktycznym kursie akupunktury japońskiej, absolwent będzie mógł pracować na wysokim poziomie z każdą napotkaną patologią oraz formułować zalecenia i plany leczenia dla pacjentów. Ponadto pozna zasady prowadzenia magnesoterapii oraz stosowania moksy na punkty akupunkturowe.

Wszystkie zastosowania akupunktury japońskiej, metody leczenia i techniki zostaną przedstawione przez Michę Glikmana i zademonstrowane w praktyce. Od teorii, przez diagnozę, plan leczenia i wykonanie zabiegów. Tłumaczką w szkole będzie akupunkturzystka i fizjoterapeutka, absolwentka filologii angielskiej Izabela Kubieniec.

Język wykładowy: angielski (z tłumaczeniem na język polski).

Jak przebiega nauka? Szkoła Akupunktury Japońskiej

Na Szkołę Akupunktury Japońskiej składa się 12 zjazdów 2-dniowych. Nauka ma charakter hybrydowy:

 • Wiedza teoretyczna jest Ci przekazywana w trakcie zjazdów teoretycznych w formie online z późniejszym dostępem do nagrań video,
 • Umiejętności praktycznych nauczamy podczas zjazdów stacjonarnych w Krakowie,
 • Zjazdy teoretyczne online odbywają się na przemian ze zjazdami stacjonarnymi. Na każde 2 zjazdy online przypada stacjonarny zjazd praktyczny.

Naukę w Szkole rekomendujemy lekarzom oraz osobom, które mają już wiedzę na temat medycyny chińskiej – znana im jest terminologia z zakresu akupunktury, a także przebieg meridianów i lokalizacja punktów akupunkturowych.

Prowadzenie zajęć z grupą doświadczonych uczestników stanowi gwarancję wysokiego poziomu merytorycznego szkolenia oraz pozwoli skupić się na kwestiach klinicznych związanych z analiza indywidualnych przypadków z praktyki terapeutycznej.

Szkoła-akupunktury-ITCM-DAO-01
Lokalizacja-punktów-akupunkturowych

Teoria i praktyka

Część teoretyczna obejmuje spotkania online dotyczące wybranych zagadnień w akupunkturze japońskiej. Całość oparta jest o wieloletnią praktykę kliniczną, oraz poparta olbrzymią dawką wiedzy na temat fizjologii człowieka, oraz patofizjologii i patomechanizmów powstawania poszczególnych chorób.

Zjazdy praktyczne to dwudniowe spotkania w Krakowie, podczas których uczymy jak diagnozować i planować leczenie zgodnie z technikami wybranych mistrzów japońskich. Szkoła Akupunktury Japońskiej zakończona jest egzaminem testowym.

W ramach kursu zapewniamy

 • pełne szkolenie do poziomu samodzielnego terapeuty,
 • dostęp do nagrań video spotkań teoretycznych na 30 dni po kursie,
 • obszerny skrypt w formacie PDF do wykładów online,
 • wydrukowany skrypt na praktyczne dni zajęć,
 • materiały niezbędne do odbywania praktyk klinicznych, w tym wszystkie rodzaje igieł,
 • plansze („ściągi”) ułatwiające pracę w gabinecie,
 • ćwiczenia do pracy własnej sprawdzające wiedzę teoretyczną,
 • dostęp do zamkniętej grupy WhatsApp, która pozostaje aktywna także po zakończeniu Szkoły,
 • bezstresową i przyjazną atmosferę sprzyjającą zdobywaniu wiedzy,
 • zdrowe i smaczne posiłki podczas spotkań praktycznych.
Acupuncture-Chart-and-Meanings

WEŹ UDZIAŁ W SZKOLE AKUPUNKTURY JAPOŃSKIEJ

START SZKOŁY: Październik 2024

12 SPOTKAŃ 2-DNIOWYCH

CENA SZKOŁY

Cena za 1 zjazd: 1600 zł  1200 zł

Cena za całą szkołę: 19 200 zł  14 400 zł

Jeśli interesujesz się nauką w Szkole Akupunktury Japońskiej ITCM DAO, wypełnij krótki formularz z danymi kontaktowymi. W ciągu 48 godzin skontaktujemy się z Tobą w celu skompletowania dokumentów oraz informacji potrzebnych, do zapisania się do Szkoły.

 

 

  Administratorem Państwa danych osobowych jest Instytut Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Medycyny Integracyjnej z siedzibą w Krakowie, ul. Lipińskiego 7, 30-349 Kraków.

  Przetwarzamy Państwa dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawa przetwarzania danych to realizacja prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony. Państwa dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.

  Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na zadane pytanie. Mają Państwo prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawa do: wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji na stronie Polityki Prywatności.