Szkola-Terapii-Czaszkowo-Krzyzowej-ITCM-DAO

Szkoła osteopatii – Terapii Czaszkowo-Krzyżowej Andrzeja Niemczyk

RÓŻNE PODEJŚCIE DO TERAPII CZASZKOWO-KRZYŻOWEJ – Terapia Czaszkowo-Krzyżowa Osteopatyczna /Osteopatia Czaszkowo-Krzyżowa/,  Terapia Czaszkowo-Krzyżowa Biodynamiczna i Terapia Czaszkowo-Krzyżowa Mechaniczna – 192 godz

START: MAJ 2024

Zapraszamy do odkrycia metod Terapii Czaszkowo-Krzyżowej w naszej Szkole osteopatii. Zajęcia przeznaczone są dla osób posiadających uprawnienia do pracy z pacjentem według przepisów prawa polskiego. Leczenie wielu schorzeń i problematycznych objawów dzięki zastosowaniu sprawdzonych technik manipulacyjnych jest o wiele skuteczniejsze. Stąd też osteopatia ma ogromne znaczenie w poprawie pracy organizmu pacjentów. Dlatego warto podnieść swoje kwalifikacje i zdecydować się na naukę w specjalistycznej Szkole Terapii Czaszkowo-Krzyżowej.

Zachęcamy więc do zapisów różnego rodzaju specjalistów działających w obszarze zdrowia. Pomożemy Państwu zdobyć wartościową wiedzę związaną z praktyką osteopatyczną, wspomagającą naturalne procesy samoregulacyjne w organizmie. Podczas ośmiu spotkań w Szkole poznasz podstawy Terapii Czaszkowo-Krzyżowej, pracę w rytmach średnim i długim, jak również drenowanie zatok żylnych mózgu. Nauczysz się pracy z traumą i psychosomatyką, poznasz zaawansowane techniki Terapii Czaszkowo-Krzyżowej oraz manipulacji czaszkowych na tkankach kostnych, a także miękkich.

Skuteczna osteopatia – szkoła teorii i praktyki

Na naszych zajęciach nauczycie się Państwo skutecznych metod palpacyjnego rozluźniania powięzi ciała w jego kluczowych miejscach. Pokażemy, gdzie i w jaki sposób przeprowadzić techniki, aby zredukować konkretne objawy, z którymi borykają się pacjenci. Po skończonym kształceniu zauważycie, jak ogromną rolę odgrywać może osteopatia. Szkoła Terapii Czaszkowo-Krzyżowej pomaga rozwinąć się jako specjalista medyczny chcący jeszcze bardziej pomagać swoim podopiecznym. Dzięki temu można rozszerzyć swoją ofertę usług i zdobyć większą liczbę pacjentów. Skończona szkoła daje więc ogrom możliwości oraz przede wszystkim pozwala lepiej wspierać wiele osób w walce z bólem, a także innymi dolegliwościami. A kto stoi za Szkołą Terapii Czaszkowo-Krzyżowej?

Andrzej Niemczyk D.O, D.C., FOI®, BCST

Absolwent Podyplomowych Studiów Medycznych w najstarszej, elitarnej renomowanej Międzynarodowej Szkoły Osteopatii w Europie – ESO (European School of Osteopathy) Boxley w Anglii, gdzie uzyskał tytuł D.O. (Diploma of Osteopathy). Również absolwent elitarnego renomowanego Ackermann College of Chiropractic Stockholm, Sweden – Master of Chiropractic – gdzie zdobył tytuł D.C.

Specjalista w zakresie Funkcjonalnej Osteopatii i Integracji – Funktionalle Osteopathie und Integration – FOI®.

Certyfikowany terapeuta Terapii Czaszkowo-Krzyżowej Biodynamicznej – Biodynamic CranioSacral Therapy (BCST). Także certyfikowany terapeuta Metody Ludmily Mojžíšovéj w zakresie leczenia niektórych powikłań męskiej i żeńskiej niepłodności.

Przebyte szkolenia Andrzeja Niemczyk

 • Terapia Czaszkowo-Krzyżowa I° Koncepcja terapii czaszkowo-krzyżowej – System pierwotnego oddychania. Teoria i praktyczne układy terapeutyczne.
 • Terapia Czaszkowo-Krzyżowa II° Pływy i Pulsacje: Oddech życia i duchowe esencje Istoty Ludzkiej.
 • Terapia Czaszkowo-Krzyżowa III° Zaawansowane techniki TCK.
 • Terapia Czaszkowo-Krzyżowa IV° Trauma. Doświadczenie somatyczne. Rozwinięcie doświadczeń somatycznych. Teoria i układy terapeutyczne.
 • Terapia Czaszkowo-Krzyżowa V° Praca z dziećmi – Zasady Uzdrawiania.
 • Terapia Czaszkowo-Krzyżowa VI° Embriologia i Praca z Kobietą w ciąży, Noworodkiem i Niemowlęciem – Zasady Uzdrawiania.
 • Advanced Techniques of Energy Craniosacral Therapy – „Dealing with Depression” Anderea Axt.
 • Advanced Techniques of Energy Craniosacral Therapy – „The Pineal Gland” Andrea Axt.
 • Advanced Techniques of Energy Craniosacral Therapy – „Energetic Aspect of Vision” Andrea Axt.
 • Advanced Techniques of Energy Craniosacral Therapy – „The Heart” Andrea Axt.
 • Advanced Techniques of Energy Craniosacral Therapy – „Therapy based on Polyvagal Theory” Andrea Axt.
 • Terapia Czaszkowo-Krzyżowa – Warsztaty „Różne oblicza układu odpornościowego”.
 • Techniki Pozycyjnego Uwalniania Positional Release Techniques by Leon Chaitow D.O.
 • Techniki Energizacji Mięśni – Muscle Energy Techniques by Leon Chaitow D.O.
 • Osteopathic Diagnosis and Treatment Part I by Charles Bruford D.O.
 • Osteopathic Diagnosis and Treatment Part II Charles Bruford D.O.
 • Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii Wydział Studiów Edukacyjnych w Poznaniu – Rozluźnienie mięśniowo-powięziowe Myofascial Release Comprehensive – Carol J. Manheim.
 • Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii Wydział Studiów Edukacyjnych w Poznaniu – Masaż Tkanek Głębokich.

Dla kogo jest ta szkoła?

Zajęcia przeznaczone są dla osób posiadających uprawnienia do pracy z pacjentem według przepisów prawa polskiego. Ukończenie szkoły osteopatii jest doskonałym uzupełnieniem dla dotychczasowego wykształcenia oraz pozwala rozszerzyć gamę usług zdrowotnych. Jest to więc idealna oferta dla:

 • lekarzy, pielęgniarek, położnych,
 • osteopatów,
 • chiropraktyków,
 • fizjoterapeutów,
 • masażystów,
 • terapeutów manualnych,
 • terapeutów behawioralnych, psychologów, psychoterapeutów,
 • logopedów, neurologopedów,
 • pedagogów,
 • kosmetologów,
 • naturoterapeutów,
 • terapeutów ciała.

Ważne informacje

Uczestnicy szkolenia powinni znać anatomię i fizjologię człowieka, co należy udokumentować u organizatora podczas rekrutacji.

W Szkole Terapii Czaszkowo-Krzyżowej Andrzeja Niemczyk mogą uczestniczyć studenci w/w specjalności V roku studiów. Osoby bez uprawnień do pracy z pacjentem także biorą udział w szkoleniu, lecz terapię będą mogli wykonywać tylko i wyłącznie na własny użytek (terapia w domu), z wyłączeniem modułu 8. Przewidywane jest przygotowanie osób bez uprawnień do pracy z pacjentem, poprzez odbycie Kursu anatomii i fizjologii, Kursu pierwszej pomocy w stopniu zaawansowanym (minimum 16 godzin).

Powyższe szkolenie przygotowuje do prowadzenia Terapii Czaszkowo-Krzyżowej z pacjentami, lecz NIE DAJE kwalifikacji do prowadzenia kursów czy szkoleń.

Po szkole uczestnicy otrzymują:

 • zaświadczenie Ministerstwa Edukacji Narodowej,
 • dyplom ukończenia Szkoły Terapii Czaszkowo-Krzyżowej,
 • dyplom ukończenia Szkoły Terapii Czaszkowo-Krzyżowej w języku angielskim.

Podczas zajęć 80% czasu będzie poświęcone pracy praktycznej.

Ukończenie szkoły osteopatii kończyć się będzie egzaminem teoretycznym i praktycznym. Na całość kształcenia składa się ponad 192 godzin lekcyjnych/24 dni.

Dlaczego warto wybrać naukę w ITCM DAO?

 • Zajęcia praktyczne w małych grupach.
 • Sympatyczna atmosfera oraz wsparcie po zakończeniu szkoły.
 • Dużo wiedzy i umiejętności w krótkim czasie.
 • Materiały szkoleniowe w postaci obszernych skryptów.

Zapisz się do Szkoły Terapii Czaszkowo-Krzyżowej

START SZKOŁY: MAJ 2024

Cena za 1 zjazd: 2600 zł

Dodatkowe informacje
789 057 910

Jeśli interesujesz się nauką w Szkole Terapii Czaszkowo-Krzyżowej ITCM DAO, wypełnij krótki formularz z danymi kontaktowymi. W ciągu 48 godzin skontaktujemy się z Tobą w celu skompletowania dokumentów oraz informacji potrzebnych, do zapisania się do Szkoły.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Imię i nazwisko

Administratorem Państwa danych osobowych jest Instytut Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Medycyny Integracyjnej z siedzibą w Krakowie, ul. Lipińskiego 7, 30-349 Kraków.

Przetwarzamy Państwa dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawa przetwarzania danych to realizacja prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony. Państwa dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.

Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na zadane pytanie. Mają Państwo prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawa do: wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji na stronie Polityki Prywatności.

Często zadawane pytania

Czy wystawiacie faktury?

Oczywiście! Prosimy o podanie danych do faktury podczas zapisu do Szkoły (lub późniejsze przesłanie ich drogą mailową).

W jakiej formie odbywa się nauka?

Wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych uczymy stacjonarnie w siedzibie Instytutu przy ul. Tynieckiej 82 w Krakowie.

Czy jest jakaś grupa dla kursantów?

Tak. Zapraszamy do zamkniętej grupy WhatsApp, która pozostaje aktywna również po zakończeniu szkolenia.

Regulamin finansowy szkoły

 1. Warunkiem potwierdzenia zapisu do Szkoły jest wpłata zadatku w kwocie 1000 zł w ciągu 14 dni od zapisu do Szkoły. Nieopłacenie zadatku będzie oznaczało wypisanie z listy uczestników Szkoły Terapii Czaszkowo-Krzyżowej Andrzeja Niemczyk. Kwota 1000 zł, o której mowa jest przeznaczona na poczet opłat administracyjnych, w szczególności związanych z wpisaniem do szkoły, przygotowaniem materiałów szkoleniowych i testów zaliczeniowych, przygotowanie i organizacja egzaminu końcowego oraz na przygotowanie i oprawę dyplomów i certyfikatów. Wpłaty można dokonać za pośrednictwem kilku sposobów płatności: zwykły przelew bankowy, płatność szybkim przelewem online, płatność PayPal.
 2. Czesne za każdy zjazd Szkoły należy wpłacić na 7 dni przed planowanym terminem zjazdu na rachunek bankowy lub gotówką podczas zjazdu.
 3. Istnieje możliwość rozłożenia kwoty za Szkołę na raty. Dzięki współpracy z firmą Mediraty Sp. z o.o., możemy Państwu zaproponować wygodną i bezpieczną spłatę ceny kursu w ratach. Dostępne okresy spłaty wynoszą 12, 24, 36, 48 lub 60 miesięcy. Aby skorzystać z systemu płatności ratalnej prosimy o kontakt pod numerem telefonu 22 266 83 70 (pon. ‑ pt. 8:00 ‑ 20:00, sob. 9:00 ‑ 14:00). Pod tym linkiem dostępny jest również wygodny kalkulator ratalny, dzięki któremu obliczą Państwo wysokość każdej raty.
 4. Uczestnikowi przysługuje prawo odstąpienia od umowy bez podawania przyczyny w terminie 14 dni od daty jej zawarcia – zgłoszenia chęci udziału w Szkole (wiadomość e-mail, zgłoszenie telefoniczne). W takiej sytuacji cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy. Aby odstąpić od umowy należy poinformować o swojej decyzji pisząc na adres e-mail: sekretariat@itcmkrakow.pl.
 5. Po terminie 14 dni od daty zawarcia umowy wpłacona kwota nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji Szkoły. Możliwe jest przeniesienie wpłaconej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika Szkoły) lub przeznaczenie wpłaconej kwoty na uczestnictwo w Szkole w innym terminie.
 6. Organizator Szkoły zastrzega sobie prawo do możliwości odwołania Szkoły 30 dni przed jej rozpoczęciem i poinformowania o tym wszystkich uczestników.