Banners_Szkola_Osteopatii_Wisceralnej_Rekrutacja_25

Szkoła
Osteopatii Wisceralnej
i starosłowiańskiego masażu brzucha

START: STYCZEŃ 2025

Zapraszamy Cię na cykl 6 spotkań pełnych wiedzy, praktycznych umiejętności i narzędzi, które pomogą Ci zgłębić tajniki Osteopatii Wisceralnej. Poznaj technikę, która przywraca prawidłowe funkcjonowanie układu trzewnego.

Zrzut-ekranu-2024-04-18-o-08.45.50
Zrzut-ekranu-2024-04-18-o-08.52.21

Poznaj terapię narządów wewnętrznych

Starosłowiański masaż polega na pracy w obrębie jamy brzusznej, gdzie znajdują się nasze narządy wewnętrzne i liczne powięzi. Terapia pozwala wykryć napięcia w ciele i uwolnić je poprzez głębokie manipulacje, tym samym przywracając prawidłowe funkcjonowanie układu trzewnego. Pracując z narządami opieramy się o drogę podróży impulsu chorobowego. Jest to holistyczne podejście, które uwzględnia zarówno aspekty psychiczne, jak i fizyczne człowieka.

W Osteopatii Wisceralnej zwracamy uwagę nie tylko na lokalny dyskomfort i zaburzenia narządowe, ale także na ich wpływ na całe ciało. Obserwujemy nie tylko wpływ chorób na całość układu, ale także silny wpływ stresu i doświadczanych emocji na działanie układu pokarmowego i innych narządów jamy brzusznej. Dlatego ważną częścią pracy w nurcie starosłowiańskiego masażu brzucha jest komponenta psychosomatyczna.

Szkoła przeznaczona jest dla:

 • Fizjoterapeutów
 • Terapeutów medycyny chińskiej
 • Akupunkturzystów
 • Refleksologów
 • Masażystów
 • Lekarzy, pielęgniarek, ratowników
 • Sympatyków Medycyny Chińskiej

Co uzyskasz po Szkole?

 • Wiedzę i umiejętności z zakresu osteopatii wisceralnej, starosłowiańskiego masażu brzucha i miękkich technik manualnych.
 • Narzędzia do diagnozowania i leczenia problemów narządów i układow w ciele.
 • Umiejętność percepcji i interpretacji sygnałów ciała.
 • Zrozumienie związków między psychiką a ciałem oraz umiejętność pracy nad harmonią między nimi.
 • Umiejętność profilaktycznej i terapeutycznej pracy z jamą brzuszną.
 • Poznasz techniki rozluźniające mięśnie, relaksujące powięź, wyciszające współczulny układ nerwowy.
 • Zdolność wykorzystania z terapii wisceralnej do celów diagnostycznych.
Szkola-psychosomatyki-stosowanej-Olga-Kozinska

Co zyskasz po Szkole Osteopatii Wisceralnej?

 • Włączysz osteopatię wisceralną do swojej praktyki.
 • Zaczniesz stosować masaż brzucha w celach diagnostyki i terapii.
 • Zostaniesz kompetentnym i pewnym siebie praktykiem.
 • Sprawisz, że prowadzone zabiegi będą wydajne i skuteczne.

Szkoła Osteopatii Wisceralnej jest:

 • praktyczna – ponad 80% czasu przeznaczamy na ćwiczenia w parach i z klientami
 • kompleksowa – otrzymasz nagrania, materiały PDF, umiejętności praktyczne oraz obszerne skrypty.
 • wyjątkowa – po raz pierwszy w Polsce!
 • uznawana – po zakończeniu szkoły otrzymasz dyplom i zaświadczenie MEN.

Ta Szkoła jest dla Ciebie, jeśli…

 • jesteś terapeutą (masażystą, terapeutą manualnym, kosmetologiem, akupunkturzystą, naturopatą, fizjoterapeutą, lekarzem, ratownikiem, pielęgniarką lub innym pokrewnym specjalistą ds. zdrowia i dobrego samopoczucia)
 • chcesz nauczyć się osteopatii wisceralnej w kontekście medycyny naturalnej i medycyny integracyjnej.

Terapii wisceralnej nie można nauczyć się online ani z podręczników. Biorąc pod uwagę praktyczny charakter wisceralnej osteopatii, zapraszamy Cię do ITCM DAO w Krakowie, gdzie będziesz zdobywać wiedzę i umiejętności pod okiem doświadczonych praktyków.

Po Szkole Uczestnicy otrzymują:

 • Zaświadczenie Ministerstwa Edukacji Narodowej.
 • Dyplom ukończenia Szkoły Osteopatii Wisceralnej
 • Dyplom ukończenia Szkoły Osteopatii Wisceralnej w języku angielskim.

Podczas dni praktycznych około 80% czasu będzie poświęcone na ćwiczenia praktyczne.

Szkoła będzie zakończona egzaminem teoretycznym i praktycznym. Szkoła będzie zakończona egzaminem teoretycznym i praktycznym. Na całość kształcenia składa się ponad 120 godzin lekcyjnych / 12 dni zajęć.

Dlaczego warto wybrać naukę w ITCM DAO?

 • Zajęcia praktyczne w małych grupach.
 • Sympatyczna atmosfera i wsparcie po zakończeniu szkoły.
 • Dużo wiedzy i umiejętności w krótkim czasie.
 • Materiały szkoleniowe w postaci obszernych skryptów.

Wykładowca: Olga Kozińska, MD

Absolwentka Akademii Medycznej w Kijowie. Specjalizacje: pediatria, chirurgia urazowa, chirurgia dziecięca, hirudoterapia, akupunktura.

Lekarz z 40-letnim doświadczeniem pracy w zawodzie. Od 20 lat wykłada hirudoterapię, akupunkturę, terapie kraniosakralne oraz jest certyfikowanym wykładowcą psychosomatyki stosowanej według doktor Chikurova.

Specjalizuje się w leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego, oddechowego, pokarmowego, chorób neurologicznych, ortopedycznych, urologicznych, schorzeń endokrynologicznych oraz niedoborów immunologicznych. Przewodnicząca Ukraińskiego Stowarzyszenia Hirudoterapeutów.

Zrzut-ekranu-2024-04-18-o-08.55.58

Zapisz się do Szkoły

START SZKOŁY: STYCZEŃ 2025

Cena za 1 zjazd: 1200 zł

Dodatkowe informacje
789 057 910

Jeśli interesujesz się nauką w Szkole Osteopatii Wisceralnej w ITCM DAO, wypełnij krótki formularz z danymi kontaktowymi. W ciągu 48 godzin skontaktujemy się z Tobą w celu skompletowania dokumentów oraz informacji potrzebnych, do zapisania się do Szkoły.

Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
Imię i nazwisko

Administratorem Państwa danych osobowych jest Instytut Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Medycyny Integracyjnej z siedzibą w Krakowie, ul. Lipińskiego 7, 30-349 Kraków.

Przetwarzamy Państwa dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawa przetwarzania danych to realizacja prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony. Państwa dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.

Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na zadane pytanie. Mają Państwo prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawa do: wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji na stronie Polityki Prywatności.

Często zadawane pytania

Czy wystawiacie faktury?

Oczywiście! Prosimy o podanie danych do faktury podczas zapisu do Szkoły (lub późniejsze przesłanie ich drogą mailową).

W jakiej formie odbywa się nauka?

Wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych uczymy stacjonarnie w siedzibie Instytutu przy ul. Tynieckiej 82 w Krakowie.

Czy jest jakaś grupa dla kursantów?

Tak. Zapraszamy do zamkniętej grupy WhatsApp, która pozostaje aktywna również po zakończeniu szkolenia.

Regulamin finansowy szkoły

 1. Warunkiem potwierdzenia zapisu do Szkoły jest wpłata zadatku w kwocie 1000 zł w ciągu 14 dni od zapisu do Szkoły. Nieopłacenie zadatku będzie oznaczało wypisanie z listy uczestników Szkoły. Kwota 1000 zł, o której mowa jest przeznaczona na poczet opłat administracyjnych, w szczególności związanych z wpisaniem do szkoły, przygotowaniem materiałów szkoleniowych i testów zaliczeniowych, przygotowanie i organizacja egzaminu końcowego oraz na przygotowanie i oprawę dyplomów i certyfikatów. Wpłaty można dokonać za pośrednictwem kilku sposobów płatności: zwykły przelew bankowy, płatność szybkim przelewem online, płatność PayPal.
 2. Czesne za każdy zjazd Szkoły należy wpłacić na 7 dni przed planowanym terminem zjazdu na rachunek bankowy lub gotówką podczas zjazdu.
 3. Istnieje możliwość rozłożenia kwoty za Szkołę na raty. Dzięki współpracy z firmą Mediraty Sp. z o.o., możemy Państwu zaproponować wygodną i bezpieczną spłatę ceny kursu w ratach. Dostępne okresy spłaty wynoszą 12, 24, 36, 48 lub 60 miesięcy. Aby skorzystać z systemu płatności ratalnej prosimy o kontakt pod numerem telefonu 22 266 83 70 (pon. ‑ pt. 8:00 ‑ 20:00, sob. 9:00 ‑ 14:00). Pod tym linkiem dostępny jest również wygodny kalkulator ratalny, dzięki któremu obliczą Państwo wysokość każdej raty.
 4. Uczestnikowi przysługuje prawo odstąpienia od umowy bez podawania przyczyny w terminie 14 dni od daty jej zawarcia – zgłoszenia chęci udziału w Szkole (wiadomość e-mail, zgłoszenie telefoniczne). W takiej sytuacji cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy. Aby odstąpić od umowy należy poinformować o swojej decyzji pisząc na adres e-mail: sekretariat@itcmkrakow.pl.
 5. Po terminie 14 dni od daty zawarcia umowy wpłacona kwota nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji Szkoły. Możliwe jest przeniesienie wpłaconej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika Szkoły) lub przeznaczenie wpłaconej kwoty na uczestnictwo w Szkole w innym terminie.
 6. Organizator Szkoły zastrzega sobie prawo do możliwości odwołania Szkoły 30 dni przed jej rozpoczęciem i poinformowania o tym wszystkich uczestników.