Podstawy medycyny zachodniej

Kurs Podstawy medycyny zachodniej dla terapeutów medycyny chińskiej przeznaczony jest dla osób nie posiadających wykształcenia medycznego, którzy uczą się lub praktykują tradycyjną medycynę chińską. Zgodnie z wytycznymi European Traditional Chinese Medicine Association (ETCMA), Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oraz innych towarzystw międzynarodowych TMC, terapeuci TCM i akupunkturzyści powinni odbyć kurs podstaw zachodniej medycyny akademickiej. Dobra opieka nad pacjentem coraz częściej jest interdyscyplinarna. Pacjenci są w kontroli i leczeniu u wielu specjalistów, z którymi terapeuci TCM muszą współpracować. Do tego niezbędne jest posiadania podstawowej wiedzy na temat medycyny zachodniej i umiejętności porozumienia się lekarzami medycyny zachodniej.

Kurs został opracowany przez lekarzy w taki sposób, by przekazać najpotrzebniejsze informacje. Wykładowca, lek. med Paweł Ziora będzie skupiać się na chorobach i dolegliwościach, z którymi najczęściej zgłaszają się pacjenci. Wiedza będzie przekazywana w sposób usystematyzowany i przystępny.

PROGRAM KURSU

 • Podstawy fizjologii komórki, budowa i fizjologia tkanek i narządów.
 • Podstawy genetyki i embriologii.
 • Podstawy mikrobiologii i immunologii.
 • Budowa anatomiczna i histologiczna układów narządów.
 • Fizjologia i patofizjologia układów narządów.
 • Najczęstsze choroby poszczególnych układów oraz charakterystyczne dla nich objawy
 • Zbieranie wywiadu dotyczącego aktualnego stanu pacjenta oraz przebytych chorób i zabiegów.
 • Podstawy badania fizykalnego (teoria, praktyka, interpretacja).
 • Metody diagnostyczne oraz interpretacja wyników badań laboratoryjnych i obrazowych.
 • Stany nagłe.

W ramach kursu odbędzie się także krótkie przeszkolenie w udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej, które każdy terapeuta ma obowiązek znać. W ramach kursu uczestnicy otrzymają na każdej części kursu niezbędne materiały szkoleniowe – do pobrania przed kursem z kodowanej platformy webinarowej.

Każde spotkanie będzie składało się z 3 części:

 1. Sprawdzenia dotychczas przyswojonej wiedzy (od spotkania 2)
 2. Części teoretycznej, wykładanej przez lekarzy
 3. Części praktycznej prowadzone przez lekarzy

W przypadku nieobecności na którejś z części kursu, konieczne będzie jej zaliczenie.
Kurs zakończy się egzaminem z całości materiału oraz oficjalnym zaświadczeniem uczestnictwa w kursie (MEN) oraz certyfikatem ukończenia kursu wystawionym przez Instytut Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia.

TERMINY

 1. 19-20 września 2020 – część 1
 2. 10-11 października 2020 – część 2
 3. 21-22 listopada 2020 – część 3
 4. 12-13 grudnia 2020 – część 4
 5. 16-17 stycznia 2021 – część 5
 6. 13-14 luty 2021 – część 6
 7. 20-21 marca 2021 – część 7
 8. 17-18 kwietnia 2021 – część 8
 9. 5-6 czerwca 2021 – część 9
 10. 26-27 czerwca 2021 – część 10
 11. 25-26 września 2021 – część 11
 12. 23-24 października 2021 – część 12

MIEJSCE KURSU

Internetowa platforma webinarowa ClickMeeting – dostęp kodowany. Każdy uczestnik dostanie dostęp do nagania kursu. Nagranie każdej części kursu dostępne będzie online przez miesiąc, od momentu udostępnienia nagrania (nagranie danej części udostępniane jest kilka dni po zakończeniu danej części kursu).

CENA podstawowa: 500 zł za każdą sesję – termin wpłat za pierwszą sesję do 4 września 2020

Numer konta bankowego

NZOZ Werra, ul. Ogrody 17, 32-050 Skawina
PKOBP Centrum Bankowości Detalicznej
79 1440 1387 0000 0000 0967 7771
Prosimy o podanie tytułu wpłaty w treści: PODSTAWY MEDYCYNY ZACHODNIEJ

Ilość miejsc ograniczona, udział wg kolejności wpłat.
Cena seminarium nie zawiera kosztów noclegu i wyżywienia.
Na życzenie wystawiane są faktury bez VAT.

Zgłoszenia na kurs telefonicznie pod numerem 504 242 873 lub mailem: kontakt@itcmkrakow.pl
Rzeczywistym zapewnieniem sobie miejsca na kursie jest dokonanie wpłaty.

UWAGA

 1. W przypadku zgłoszenia przez uczestnika organizatorowi rezygnacji do dnia 4 września 2020 r. cała kwota wpisowego zostanie zwrócona na rachunek bankowy, z którego została wysłana, lub na rachunek bankowy podany w przypadku rezygnacji. Po tym terminie kwota wpisowego nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu; możliwe jest jedynie przeniesienie tej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika szkolenia).
 2. W przypadku zbyt małej ilości uczestników zgłoszonych do dnia 4 września 2020 kurs może zostać przesunięty na termin: 10-11 października 2020. O przesunięciu terminu wszyscy zainteresowani zostaną o tym poinformowani przez organizatora mailem, sms-em lub telefonicznie. Osoby, które wpłaciły wcześniej, a nie będą chciały kontynuować kursu rozpoczynającego się w terminie przesuniętym otrzymają całą kwotę przelewem na konto bankowe. Informacja o ewentualnym przesunięciu terminu rozpoczęcia kursu podana zostanie także na stronach internetowych www.itcmkrakow.pl najpóźniej do dnia 11 września 2020 roku (brak informacji o anulowaniu szkolenia w terminie po 11 września 2020 oznacza, że kurs rozpocznie się w planowanym terminie).
 3. Kurs organizowany jest wspólnie z Instytutem Medycyny Chińskiej i dostępny jest również dla uczestników kursów z innych szkół medycyny chińskiej oraz osób uczących się na kursach naturopatii, hirudoterapii, refleksologii, ziołolecznictwa itp.