Polskie Towarzystwo Chińskiej Medycyny i Akupunktury powstało z myślą o działalności w sferze ochrony i promocji zdrowia, promowaniu TCM jako systemu leczenia oraz aktywności charytatywnej w zakresie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Naszym celem jest wspieranie prac naukowo-badawczych i aktywizacja osób praktykujących medycynę chińską i akupunkturę. PTCMA działa na terenie całej Polski, zrzeszając zarówno lekarzy jak i terapeutów praktykujących tradycyjną i klasyczna medycynę chińską opartą na diagnostyce i metodach TCM.

Działamy na rzecz zwiększania świadomości społecznej, promujemy postawy prozdrowotne i leczenie metodami naturalnymi. Zależy nam na stworzeniu przestrzeni, w której możliwa będzie wymiana doświadczeń, nauka oraz wzajemna pomoc pomiędzy terapeutami. Wierzymy, że wspólnie spełnimy nasze statutowe założenia, w szczególności rozpowszechnimy osiągnięcia naukowe w zakresie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, akupunktury i ziołolecznictwa. Jesteśmy przekonani, że medycyna chińska oraz medycyna akademicka nie powinny być dwoma odmiennymi sposobami leczenia, między którymi trzeba wybierać. Ich mądre połączenie może być bardzo korzystne, jeśli wiedzieć co, jak i kiedy stosować.

PTCMA

Jesteśmy przekonani, że medycyna chińska oraz medycyna akademicka nie powinny być dwoma odmiennymi sposobami leczenia, między którymi trzeba wybierać. Ich mądre połączenie może być bardzo korzystne, jeśli wiedzieć co, jak i kiedy stosować. Dlatego podejmujemy współpracę z przedstawicielami służby zdrowia i szeroko rozumianej medycyny akademickiej. W tym celu zaprojektowany został cykl spotkań Akademii Medycyny Integracyjnej, czyli warsztatów ukazujących możliwość współistnienia i uzupełniania się Medycyny Chińskiej i Zachodniej. Każdemu zapewniamy także dostęp do rzetelnych informacji na temat TCM, leczenia akupunkturą, terapii naturalnych.

Miło nam także poinformować Polskie Towarzystwo Chińskiej Medycyny i Akupunktury objęło swym patronatem kursy i warsztaty organizowane przez Instytut Tradycyjnej Chińskiej Medycyny i Profilaktyki Zdrowia. Kursy i szkolenia są prowadzone przez najwyższej klasy specjalistów, a nacisk w nich położony jest na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy. Natomiast ich absolwenci są przygotowani do pracy z pacjentami.

Korzyści z członkostwa w PTCMA

  • dostęp do bieżących wiadomości dotyczących medycyny chińskiej i akupunktury, dietetyki i ziołolecznictwa oraz innych terapii naturalnych,
  • cykliczne spotkania o charakterze edukacyjnym, poświęcone akupunkturze,
  • pakiet zniżek na kursy realizowane m.in. przez ITCM DAO,
  • zniżki na udział w wybranych kongresach polskich i zagranicznych,
  • wsparcie w działaniach naukowo-badawczych oraz charytatywnych.

Zapraszamy na stronę internetową PTCMA pod adresem www.ptcma.pl.

Dane adresowe PTCMA

Polskie Towarzystwo Chińskiej Medycyny i Akupunktury

ul. Lipińskiego 7, 30-349 Kraków, +48 501 306 537

itcm.krakow@gmail.comwww.facebook.com/ptcma

KRS: 0000629245

NIP: 6762510978