Nowa akupunktura czaszki dr Yamamoto

YNSA jest techniką wykonywania akupunktury czaszki odkrytą i opracowaną przez Dr Toshikatsu Yamamoto, japońskiego neurologa, w 1970 roku. Skrót YNSA tłumaczy się jako „Nowa Akupunktura Czaszki Doktora Yamamoto”. Dr Yamamoto przy użyciu swojego systemu przez lata pomagał tysiącom pacjentów i do dnia dzisiejszego przyjmuje w prywatnym szpitalu w Japonii. Metoda YNSA słynie ze swojej skuteczności oraz tego, że przynosi niemal natychmiastową ulgę, co umożliwia szybką poprawę stanu pacjenta. Może być stosowana w stanach ostrych oraz w chorobach przewlekłych, w tym postępujących.

Urokiem YNSA jest jego prostota: wybór nakłuwanych punktów dokonywany jest na podstawie badania palpacyjnego, w którym tkliwe obszary wskazują na punkty, które należy wykorzystać w terapii. YNSA jest szczególnie użyteczna w leczeniu problemów neurologicznych oraz ortopedycznych. Może być stosowana jako samodzielna metoda w praktyce terapeutycznej albo skutecznie wspomagać inne sposoby terapii. W trakcie zajęć przewidywanych jest wiele zajęć praktycznych, aby upewnić się, że uczestnicy wyjdą z zajęć z poczuciem przyswojenia materiału oraz z możliwością wykorzystywania nabytych umiejętności, w swoich gabinetach, już od kolejnego dnia.

Choroby i stany NEUROLOGICZNE najczęściej leczone metodą Yamamoto:

 • Rehabilitacja poudarowa,
 • Porażenie nerwu twarzowego,
 • Rwa kulszowa,
 • Hemiplegia,
 • Zawroty głowy,
 • Neuralgia nerwu trójdzielnego,
 • Drętwienia,
 • Neuralgia obwodowa,
 • Bóle fantomowe.

Choroby i stany ORTOPEDYCZNE najczęściej leczone metodą Yamamoto:

 • Łokieć golfisty, łokieć tenisisty,
 • Zespół cieśni kanału nadgarstka,
 • „Zamrożony bark”,
 • Stany po urazie szyi,
 • Bóle szyi,
 • Bóle pleców,
 • Bóle kolan,
 • Bóle kostek,
 • Bóle pięt i inne.

Cykl Nowa Akupunktura Czaszki Doktora Yamamoto składa się z czterech webinarów:

 1. 08.06.2020 – Wprowadzenie do Nowej Akupunktury Czaszki Doktora Yamamoto. (ZAPISZ SIĘ)
 2. 15.06.2020 – Somatotopy i punkty podstawowe w akupunkturze czaszki. (ZAPISZ SIĘ)
 3. 22.06.2020 – Systemy diagnostyczne w YNSA. (ZAPISZ SIĘ)
 4. 29.06.2020 – Punkty dodatkowe wykorzystywane przez doktora Yamamoto. Tworzenie algorytmów i protokołów leczenia. (ZAPISZ SIĘ)

W trakcie pierwszego spotkania uczestnicy poznają historię nowej akupunktury czaszki dr Yamamoto, dowiedzą się w jaki sposób należy wykonywać nakłucia na czaszce oraz jakich zmian należy spodziewać się po wykonaniu akupunktury. Dodatkowo przedstawiony zostanie somatotop J-K oraz somatotop I – dwa systemy szeroko wykorzystywane przed dr Yamamoto w leczeniu problemów ortopedycznych.

W trakcie drugiego spotkania uczestnicy poznają punkty podstawowe, czyli grupę punktów na czaszce, opracowanych przez dr Yamamoto w pierwszej kolejności. Wykorzystując jedynie te punkty dr Yamamoto pracował przez ponad 15 lat prowadząc pacjentów po udarze. Jest to grupa 9 punktów, obejmująca swoim zakresem działania cały organizm. Co ciekawe, to właśnie punkt I z systemu punktów podstawowych dał początek somatotopowi I.

W trakcie trzeciego spotkania uczestnicy zapoznają się z 3 systemami diagnostycznymi wykorzystywanymi w akupunkturze czaszki dr Yamamoto. Do systemów tych należy zaliczyć diagnostykę palpacyjną łokcia, szyi oraz brzucha. Uczestnicy dowiedzą się jak przeprowadzi badanie palpacyjne oraz jak dobrać punkty akupunkturowe usuwające wybadane refleksy.

Czwarte, podsumowujące spotkanie ma na celu uporządkowanie wiedzy zdobytej w trakcie poprzedzających webinarów oraz przedstawione punktów dodatkowych wykorzystywanych przez dr Yamamoto. Wraz z uczestnikami przećwiczone zostanie tworzenie algorytmów i protokołów leczenia.

Ostatnie 30 minut każdego spotkania przeznaczonych jest na pytania ze strony uczestników.

Webinary odbywają się w poniedziałki w godzinach 18:00 – 20:30. Dla tych, którzy nie dotrą na czas webinaru, a są zapisani i mają opłacony webinar, przygotowaliśmy specjalny dostęp do nagrań po każdym webinarze, dzięki czemu nie trzeba martwić się, że zostanie opuszczony jakiś temat. Dodatkowo po odbyciu webinaru, przez kolejny miesiąc po spotkaniu, będą mogli Państwo wrócić do nagrania i utrwalić swoją wiedzę z danego tematu.

Po zakończeniu cyklu 4 webinarów planujemy szkolenie praktyczne w siedzibie Szkoły ale jego termin – z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną – nie jest jeszcze znany. Po płatnych webinarach oraz szkoleniu praktycznym w szkole ITCM DAO, otrzymają Państwo certyfikat ukończenia pełnego kursu Nowa akupunktura czaszki dr Yamamoto.

Promocyjna cena za jedno spotkanie 2,5 godzinne

200 zł 149 zł

Cena zawiera webinar na żywo + dostęp do nagrania po spotkaniu.

Warunkiem skorzystania z webinaru jest wpłata pełnej kwoty za webinar, przed jego rozpoczęciem. Prosimy pamiętać, że przelewy bankowe trwają nawet kilka godzin, dlatego każdy kto będzie chciał się zapisać tuż przed webinarem, proszony jest o wysłanie potwierdzenia przelewu na adres mailowy: itcm.krakow@gmail.com. Kwotę za webinar należy uiścić na poniższe konto bankowe:

NZOZ Werra, ul. Ogrody 17, 32-050 Skawina
PKOBP Centrum Bankowości Detalicznej
79 1440 1387 0000 0000 0967 7771
Tytułem: Opłata za webinary – [IMIĘ NAZWISKO]

Uczestnikowi przysługuje prawo odstąpienia od umowy bez podawania przyczyny w terminie 14 dni od daty jej zawarcia – zgłoszenia chęci udziału w webinarze (przesłanie formularza ze strony www.itcmkrakow.pl, wiadomość e-mail, zgłoszenie telefoniczne). W takiej sytuacji cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy. Aby odstąpić od umowy należy poinformować o swojej decyzji pisząc na adres e-mail: itcm.krakow@gmail.com.

Po terminie 14 dni od daty zawarcia umowy wpłacona kwota nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu. Możliwe jest przeniesienie wpłaconej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu) lub przeznaczenie wpłaconej kwoty na uczestnictwo w szkoleniu w innym terminie.