Teoria Pni i Gałęzi umożliwia nam na wskazanie dnia i godziny maksymalnego działania każdego z punktów 5 elementów, a tym samym jest dokładniejsza i precyzyjniejsza, niż inne techniki akupunkturowe. Jest ona elementem akupunktury klasycznej i bywa nazywana „akupunkturą cesarską”.

Dodatkowo Teoria Pni i Gałęzi wyjaśnia rozumienie genetyki w medycynie chińskiej i określa możliwości wpływania akupunkturą na choroby (i czynniki) dziedziczne. Teoria Pni i Gałęzi wprowadza praktyka na nowy poziom rozumienia akupunktury (lekarski) i umożliwia precyzyjną i skuteczną pracę przy użyciu igieł.

Uczestnik kursu zdobędzie wiedzę merytoryczną z zakresu akupunktury według niebiańskich pni i ziemskich gałęzi. Posiada umiejętności praktyczne wykorzystywania tej metody.

Plan kursu:

 1. Pojęcie „pni i gałęzi” – modele matematyczne chińskiej filozofii.
 2. Pojęcie „filaru”. Związek filaru z filozofią 5 elementów.
 3. „Filary” – matematyczna definicja momentu czasu.
 4. Tabela filarów (pni i gałęzi).
 5. Połączenie pnia i gałęzi z osobowością pacjenta (według dnia urodzenia).
 6. Określenie pnia i gałęzi roku, dnia i godziny, połączenie z 5 elementami.
 7. Reguła „5 tygrysów” – cykliczny ruch filarów (pni i gałęzi).
 8. Punkty otwarcia 5 elementów zgodnie z pniem dnia i gałęzią godziny – możliwość nakłuwania punktu w chwili jego maksymalnej skuteczności (otwartości).
 9. Genetyka w medycynie chińskiej. Otwieranie punktów 5-elementów zgodnie z teorią Pni i Gałęzi – „akupunkturowy model DNA”.
 10. Kliniczne przykłady pracy z tabelą otwierania punktów 5-elementów zgodnie z teorią Pni i Gałęzi. Określenie wszystkich punktów otwartych danego dnia i określenie dnia otwarcia punktu, którego potrzebujemy.
 11. Otwieranie Meridianów Cudownych w określonym dniu i godzinie zgodnie z teorią Pni i Gałęzi.
 12. Pytania i odpowiedzi. Przykłady kliniczne i analiza wybranych przypadków.

Cykl Akupunktura niebiańskich pni i ziemskich gałęzi składa się z czterech webinarów:

 1. 03.06.2020 – Akupunktura niebiańskich pni i ziemskich gałęzi. Część I. (ZAPISZ SIĘ)
 2. 10.06.2020 – Akupunktura niebiańskich pni i ziemskich gałęzi. Część II. (ZAPISZ SIĘ)
 3. 17.06.2020 – Akupunktura niebiańskich pni i ziemskich gałęzi. Część III. (ZAPISZ SIĘ)
 4. 24.06.2020 – Akupunktura niebiańskich pni i ziemskich gałęzi. Część IV. (ZAPISZ SIĘ)

Webinary odbywają się w środy w godzinach 18:00 – 20:30. Dla tych, którzy nie dotrą na czas webinaru, a są zapisani i mają opłacony webinar, przygotowaliśmy specjalny dostęp do nagrań po każdym webinarze, dzięki czemu nie trzeba martwić się, że zostanie opuszczony jakiś temat. Dodatkowo po odbyciu webinaru, przez kolejny miesiąc po spotkaniu, będą mogli Państwo wrócić do nagrania i utrwalić swoją wiedzę z danego tematu.

Po zakończeniu cyklu 4 webinarów planujemy szkolenie praktyczne w siedzibie Szkoły ale jego termin – z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną – nie jest jeszcze znany. Po płatnych webinarach oraz szkoleniu praktycznym w szkole ITCM DAO, otrzymają Państwo certyfikat ukończenia pełnego kursu Akupunktura niebiańskich pni i ziemskich gałęzi.

Promocyjna cena za jedno spotkanie 2,5 godzinne

200 zł 149 zł

Cena zawiera webinar na żywo + dostęp do nagrania po spotkaniu.

Warunkiem skorzystania z webinaru jest wpłata pełnej kwoty za webinar, przed jego rozpoczęciem. Prosimy pamiętać, że przelewy bankowe trwają nawet kilka godzin, dlatego każdy kto będzie chciał się zapisać tuż przed webinarem, proszony jest o wysłanie potwierdzenia przelewu na adres mailowy: itcm.krakow@gmail.com. Kwotę za webinar należy uiścić na poniższe konto bankowe:

NZOZ Werra, ul. Ogrody 17, 32-050 Skawina
PKOBP Centrum Bankowości Detalicznej
79 1440 1387 0000 0000 0967 7771
Tytułem: Opłata za webinary – [IMIĘ NAZWISKO]

Uczestnikowi przysługuje prawo odstąpienia od umowy bez podawania przyczyny w terminie 14 dni od daty jej zawarcia – zgłoszenia chęci udziału w webinarze (przesłanie formularza ze strony www.itcmkrakow.pl, wiadomość e-mail, zgłoszenie telefoniczne). W takiej sytuacji cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy. Aby odstąpić od umowy należy poinformować o swojej decyzji pisząc na adres e-mail: itcm.krakow@gmail.com.

Po terminie 14 dni od daty zawarcia umowy wpłacona kwota nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu. Możliwe jest przeniesienie wpłaconej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu) lub przeznaczenie wpłaconej kwoty na uczestnictwo w szkoleniu w innym terminie.