Zdrowie i uroda kobiety

Prowadzący: lek. Wiktoria Zwinczewska

4-5 marca 2021

Kurs obejmuje 32 godziny dydaktyczne. Zdrowie i uroda są ze sobą ściśle powiązane. Nasze samopoczucie, chęć do życia uzależniona jest od kondycji zdrowotnej. Kiedy ciało jest zadbane i zdrowe, dobrze sypiamy, prawidłowo się odżywiamy i mamy balans emocjonalny to nasza skóra promienieje i tryskamy energią. To wszystko jest też ściśle powiązane z układem hormonalnym – organizm człowieka produkuje ponad 100 hormonów i wszystkie mają istotną rolę do spełnienia. Większość jest wytwarzanych zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Ale kilka hormonów występuje wyłącznie u kobiet. I to właśnie one w dużej mierze decydują o zdrowiu, samopoczuciu, a nawet o kondycji skóry. Estrogeny, progesteron, prolaktyna, androgeny i hormony tarczycy – od ich poziomu zależy nasza płodność, libido i codzienne funkcjonowanie.

Chcemy Wam zaproponować kompleksowe szkolenie dotyczące kobiecego zdrowia i urody w kontekście kilku technik terapeutycznych. To bardzo nowatorskie podejście – przeanalizujemy bowiem pielęgnację urody i profilaktykę zdrowia w aspekcie medycyny chińskiej, hirudoterapii i energorehabilitacji, dietetyki oraz terapii wisceralnej.

Kurs ten to także duża dawka fachowej wiedzy medycznej – porozmawiamy o konsekwencjach zdrowotnych i ewentualnych powikłaniach zaburzeń ginekologicznych, kwestii płodności oraz dolegliwościach okołomenopauzalnych, a także co zrobić w przypadku osłabienia mięśni dna miednicy.
Wiele dolegliwości ma charakter psychosomatyczny – Według szacunków zaburzenia te występują u około 2 proc. populacji, przy czym dwukrotnie częściej niż mężczyzn dotyczą kobiet.

Niejednokrotnie silny ból głowy, problemy z układem pokarmowym, wzdęcia, drętwienia i swędzenia, dolegliwości skórne, nudności czy wymioty maja źródło w naszych emocjach. Jednym z dobrze obrazujących przykładów schorzenia wywołanego stanem emocjonalnym pacjenta jest zespół jelita drażliwego. Kolonoskopia nie ujawnia w tym przypadku żadnych nieprawidłowości, natomiast pacjent nieustannie uskarża się na dolegliwości jelitowe.

Jeśli wyniki badań nie wykazują żadnych nieprawidłowości, a nasz organizm nie przestaje dawać nam niepokojących sygnałów, warto sprawdzić czy przyczyna problemów nie leży w naszej psychice. Wtedy znakomitym wsparciem będą techniki redukcji stresu i stanów lękowych, których chcielibyśmy Was nauczyć. Dowiecie się także jak diagnozować dolegliwości zdrowotne swoich pacjentek na podstawie diagnozy z twarzy i języka oraz z odruchów brzusznych oraz poznacie praktyczne protokoły terapeutyczne w najczęściej spotykanych dolegliwościach. Kurs ten to prawdziwy poradnik zdrowia kobiety w pigułce.

Kosmetologia chińska. Wprowadzenie do akupunktury twarzy.

Prowadzący: lek. Wiktoria Zwinczewska

6-7 marca 2021

Azjatyckie podejście do pielęgnacji urody przeżywa obecnie renesans ma świecie. Po chwilowym zachłyśnieciu się zachodnimi metodami zachowania urody, którym towarzyszą liczne skutki uboczne i komplikacje nastąpił zwrot w kierunku naturalnych i najbardziej skutecznych terapii anti-aging znanych od wieków w Chinach.

Akupunktura kosmetyczna jest metodą o bardzo wszechstronnym działaniu, albowiem stymulacja punktów akupunkturowych umiejscowionych na twarzy nie tylko działa lokalnie poprzez poprawę napięcia skóry, ale też ma oddziaływanie na cały organizm pacjenta, poprawiając m.in. funkcje trawienne albo lecząc bezsenność.

To jak wyglądamy jest efektem prowadzonego stylu życia. Ten kurs pozwala nie tylko poprawić jakość naszej skóry ale też zmienić całościowe podejście do pielęgnacji zdrowia i urody. Dodatkowy atutem akupunktury kosmetycznej jest możliwość przeprowadzania zabiegów na sobie.

Część praktyczna trwa 21 godzin dydaktycznych. Cały ten czas poświęcimy na zajęcia praktyczne, dające możliwość wykorzystania nowo zdobytej wiedzy i umiejętności w praktyce. Uczestnicy kursu będą uczyli się jak wykonywać zabiegi akupunkturowe na ciele i twarzy oraz jak korzystać z terapii próżniowej i masażu Gua Sha. Dowiedzą się, jak krok po kroku przeprowadzić zabieg akupunktury kosmetycznej i poprawić stan i wygląd pacjenta.

Na kursie zostaną omówione różne poziomy diagnozowania problemów kosmetologicznych i dermatologicznych oraz sposoby ich leczenia za pomocą medycyny chińskiej i akupunktury. Przedstawione będą protokoły leczenia oraz sposoby tworzenia algorytmów i planowania terapii długoterminowej.

Hirudokosmetologia. Zajęcie praktyczne – praca z pacjentami.

Prowadzący: lek. Wiktoria Zwinczewska

22-23 kwietnia 2021

Pijawki lekarskie coraz częściej są wykorzystywane w kosmetologii i medycynie estetycznej ze względu na swoje regeneracyjne właściwości.  Powstawanie zmarszczek oraz zmiany w wyglądzie i budowie skóry są często wynikiem zmian hormonalnych oraz zaniku składników budulcowych Działanie hirudozwiązków zawartych w ślinie pijawki jest w stanie zahamować powyższe procesy a nawet je odwrócić. Działania pijawek zatrzymują niekorzystne procesy, cofają je, poprawiają wygląd i owal twarzy, likwidują suchość skóry, spłycają zmarszczki, oraz pobudzają do regeneracji zanikające składniki budulcowe skóry. W ekskluzywnej kosmetologii bardzo skuteczne okazały się maseczki z własnej krwi pacjenta wymieszanej z hirudozwiązkami produkowanymi przez pijawkę. Ten wyjątkowy “face lifting” daje natychmiastowy efekt, doceniany przez pacjentów.

Ponadto ślina pijawki zawiera liczne substancje przeciwkrzepliwe, antyagregacyjne i przeciwzapalne oraz m.in. neuroprzekaźniki i endorfiny przywracające równowagę w organizmie, działające antydepresyjnie, poprawiające utlenienie i odżywianie komórek, usuwające szkodliwe produkty z organizmu i pozytywnie wpływające na układ krwiotwórczy pacjenta.

Hirudokosmetologia jest także skuteczna także jako terapia pomocnicza po zabiegach medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej poprzez usuwanie zastojów i obrzęków limfatycznych.

Ponad 1/3 czasu poświęcimy na zajęcia praktyczne, dające możliwość wykorzystania nowo zdobytej wiedzy i umiejętności w praktyce Na kursie zostaną omówione różne poziomy diagnozowania problemów kosmetologicznych i dermatologicznych oraz sposoby ich leczenia za pomocą pijawki lekarskiej. Przedstawione będą protokoły leczenia oraz sposoby tworzenia algorytmów i planowania terapii długoterminowej. Uczestnicy nauczą się korzystać z terapii próżniowej, Gua Sha oraz aplikacji pijawki lekarskiej w celu poprawienia zdrowia i urody. Ponieważ twarz odzwierciedla stan narządów wewnętrznych, na kursie  poruszone zostaną także kwestie leczenia bezsenności, zaparć oraz terapii antystresowej.

Akupunktura kosmetyczna twarzy.

Prowadzący: Aaron Zizov, Dipl. Ac. & C.Hb. (Izrael)

9-12 września 2021

Kurs obejmuje 43 godziny dydaktyczne, które będą wykładem połączonym z praktyką. Nowym aspektem szkolenia jest wprowadzenie elementów psychokosmetologii. Jest ona nowym nurtem w dziedzinie kosmetologii. Dotyczy ona holistycznej opieki nad organizmem człowieka, biorąc pod uwagę zarówno kwestie fizyczne jak i emocjonalne (psyche&soma). Żyjemy w czasach, w których wszystko dzieje się w szybkim tempie, a stres jest wszechobecny. Kosmetolodzy coraz częściej mają do czynienia z bardzo zestresowanymi osobami, niejednokrotnie cierpiącymi na zaburzenia percepcji własnego ciała. Proponowane w psychokosmetologii metody terapeutyczne mają za zadanie niwelowanie skutków stresu, chorób psychosomatycznych oraz a jednocześnie stanowią naturalne terapie anty-aging.

Akupunktura jest metodą leczniczą metodą o bardzo wszechstronnym działaniu, albowiem stymulacja punktów akupunkturowych umiejscowionych na twarzy nie tylko działa lokalnie poprzez poprawę napięcia skóry, ale też ma oddziaływanie na cały organizm pacjenta. Jest to praca z energią i emocjami pacjenta. Działa na wielu poziomach – począwszy od skóry poprzez meridiany ścięgnisto mięśniowe, aż do najgłębszych warstw energetycznych poprzez meridiany cudowne. Zrozumienie mechanizmów powstawania chorób pozwala dotrzeć do ich prawdziwej przyczyny, a dzięki temu wyleczyć pacjenta zarówno z dolegliwości fizycznych jak emocjonalnych m.in. poprzez wpływanie na poziom hormonów stresu ( adrenaliny i koryzolu).

Uwzględnienie w terapii akupunkturowej elementów psychosomatycznych da Ci możliwość udzielenia pacjentowi pomocy na wielu poziomach – zapewnienie balansu emocjonalnego i prawidłowego snu będzie miało nie mniejsze znaczenie dla urody niż poprawa owalu twarzy. Tego właśnie kompleksowego podejścia chcielibyśmy Cię nauczyć – z jednej strony kompetencji diagnostycznych polegających na umiejętności stawiania diagnozy z twarzy, tworzenia protokołów oraz techniki nakłuć, z drugiej zaś strony szerszego spojrzenia, uwzględniającego problemy zdrowotne i emocjonalne pacjenta.