Kosmetologia chińska. Wprowadzenie do akupunktury twarzy.

Prowadzący: lek. Wiktoria Zwinczewska

19-20 czerwca 2021

Azjatyckie podejście do pielęgnacji urody przeżywa obecnie renesans ma świecie. Po chwilowym zachłyśnieciu się zachodnimi metodami zachowania urody, którym towarzyszą liczne skutki uboczne i komplikacje nastąpił zwrot w kierunku naturalnych i najbardziej skutecznych terapii anti-aging znanych od wieków w Chinach.

Akupunktura kosmetyczna jest metodą o bardzo wszechstronnym działaniu, albowiem stymulacja punktów akupunkturowych umiejscowionych na twarzy nie tylko działa lokalnie poprzez poprawę napięcia skóry, ale też ma oddziaływanie na cały organizm pacjenta, poprawiając m.in. funkcje trawienne albo lecząc bezsenność.

To jak wyglądamy jest efektem prowadzonego stylu życia. Ten kurs pozwala nie tylko poprawić jakość naszej skóry ale też zmienić całościowe podejście do pielęgnacji zdrowia i urody. Dodatkowy atutem akupunktury kosmetycznej jest możliwość przeprowadzania zabiegów na sobie.

Część praktyczna trwa 21 godzin dydaktycznych. Cały ten czas poświęcimy na zajęcia praktyczne, dające możliwość wykorzystania nowo zdobytej wiedzy i umiejętności w praktyce. Uczestnicy kursu będą uczyli się jak wykonywać zabiegi akupunkturowe na ciele i twarzy oraz jak korzystać z terapii próżniowej i masażu Gua Sha. Dowiedzą się, jak krok po kroku przeprowadzić zabieg akupunktury kosmetycznej i poprawić stan i wygląd pacjenta.

Na kursie zostaną omówione różne poziomy diagnozowania problemów kosmetologicznych i dermatologicznych oraz sposoby ich leczenia za pomocą medycyny chińskiej i akupunktury. Przedstawione będą protokoły leczenia oraz sposoby tworzenia algorytmów i planowania terapii długoterminowej.

Akupunktura kosmetyczna twarzy.

Prowadzący: Aaron Zizov, Dipl. Ac. & C.Hb. (Izrael)

13-14 września 2021

Po raz pierwszy w ITCM DAO organizujemy kurs akupunktury kosmetycznej dla zaawansowanych, który poprowadzi Aaron Zizov (Izrael), autor książki „The Beauty Secrets of Chinese Medicine” (“Sekrety piękna w medycynie chińskiej”). Kurs jest dedykowany praktykującym akupunkturzystom, zwłaszcza kosmetologom, po kursie podstawowym u tego wykładowcy.