Akademia Akupunktury Kosmetycznej w ITCM DAO

Akademia Akupunktury Kosmetycznej 2021

Chcemy Ci zaproponować udział w trzech lub czerech szkoleniach, które przeprowadzą Cię przez całą tematykę holistycznego podejścia do zdrowia i urody, począwszy od kwestii wstępnych związanych z teorią kosmetologii chińskiej aż po specjalistyczne kursy praktyczne.

Program naszej Akademii Akupunktury Kosmetycznej całościowo ułożony jest tak, aby przybliżyć tematykę azjatyckiego podejścia do pielęgnacji zdrowia i urody osobom, które nigdy wcześniej nie miały kontaktu z medycyną chińską i akupunkturą. Krok po kroku wyjaśniamy kwestie teoretyczne i będziemy praktykować w parach techniki nakłuć.

Wiemy, że najważniejsze jest nabycie praktyki pod okiem doświadczonego wykładowcy, zatem w ramach zaproponowanego przez nas programu nauczania każdy kursant podczas ostatniego modułu kształcenia będzie miał możliwość samodzielnego wykonania całego zabiegu. Wykonanie tego zabiegu będzie jednocześnie miało walor egzaminu praktycznego.

Co nam daje akupunktura kosmetyczna?

 • minimalizuje a nawet redukuje zmarszczki i widocznie poprawia napięcie skóry;
 • poprawia owal twarzy – zmniejsza podwójny podbródek, podnosi obwisłą skórę i opadające powieki;
 • pomaga zmniejszyć stan zapalny przy trądziku różowatym i torbielowatym;
 • zmniejsza przebarwienia;
 • a poza tym poprawia sen, trawienie i redukuje stres.

Nowym aspektem szkolenia jest wprowadzenie elementów psychokosmetologii. Jest ona nowym nurtem w dziedzinie kosmetologii. Dotyczy ona holistycznej opieki nad organizmem człowieka, biorąc pod uwagę zarówno kwestie fizyczne jak i emocjonalne (psyche&soma). Żyjemy w czasach, w których wszystko dzieje się w szybkim tempie, a stres jest wszechobecny. Kosmetolodzy coraz częściej mają do czynienia z bardzo zestresowanymi osobami, niejednokrotnie cierpiącymi na zaburzenia percepcji własnego ciała. Proponowane w psychokosmetologii metody terapeutyczne mają za zadanie niwelowanie skutków stresu, chorób psychosomatycznych oraz a jednocześnie stanowią naturalne terapie anty-aging.

Akupunktura jest metodą leczniczą metodą o bardzo wszechstronnym działaniu, albowiem stymulacja punktów akupunkturowych umiejscowionych na twarzy nie tylko działa lokalnie poprzez poprawę napięcia skóry, ale też ma oddziaływanie na cały organizm pacjenta. Jest to praca z energią i emocjami pacjenta.

Działa na wielu poziomach – począwszy od skóry poprzez meridiany ścięgnisto mięśniowe, aż do najgłębszych warstw energetycznych poprzez meridiany cudowne. Zrozumienie mechanizmów powstawania chorób pozwala dotrzeć do ich prawdziwej przyczyny, a dzięki temu wyleczyć pacjenta zarówno z dolegliwości fizycznych jak emocjonalnych m.in. poprzez wpływanie na poziom hormonów stresu ( adrenaliny i koryzolu).

Uwzględnienie w terapii akupunkturowej elementów psychosomatycznych da Ci możliwość udzielenia pacjentowi pomocy na wielu poziomach – zapewnienie balansu emocjonalnego i prawidłowego snu będzie miało nie mniejsze znaczenie dla urody niż poprawa owalu twarzy. Tego właśnie kompleksowego podejścia chcielibyśmy Cię nauczyć – z jednej strony kompetencji diagnostycznych polegających na umiejętności stawiania diagnozy z twarzy, tworzenia protokołów oraz techniki nakłuć, z drugiej zaś strony szerszego spojrzenia, uwzględniającego problemy zdrowotne i emocjonalne pacjenta.

Po zakończeniu szkolenia i pomyślnym zdaniu egzaminu otrzymasz:

 • Międzynarodowy certyfikat, poświadczający zdobycie kompetencji teoretycznych i praktycznych w kierunku AKUPUNKTURY KOSMETYCZNEJ Z ELEMENTAMI PSYCHOKOSMETOLOGII;
 • Zaświadczenie MEN o ukończeniu szkolenia, zgodne z wzorem przewidzianym załączniku do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 18 sierpnia 2017 r. w sprawie kształcenia ustawicznego w formach pozaszkolnych (Dz. U z 2017, 1632) potwierdzające nabycie wiedzy i umiejętności w zawodzie akupunkturzysty;
 • Dyplom ukończenia Akademii wraz z ilością godzin poświęconych na praktykę, który będzie można wyeksponować w gabinecie.

Harmonogram Akademii Akupunktury Kosmetycznej

 • 4-5.03.2021 Zdrowie i uroda kobiety. Kurs praktyczny. (lek. Wiktoria Zwinczewska)
 • 6-7.03.2021 Kosmetologia chińska. Wprowadzenie do akupunktury twarzy. (lek. Wiktoria Zwinczewska)
 • 22-23.04.2021 Hirudokosmetologia. Zajęcia praktyczne – praca z pacjentami. (lek. Wiktoria Zwinczewska)
 • 9-12.09.2021 Akupunktura kosmetyczna twarzy. Kurs dla zaawansowanych. (Dipl. Ac. Aaron Zizov)

Koszty i warunki uczestnictwa w Akademii

Cena za udział w cyklu 4 spotkań Akademii Akupunktury Kosmetycznej – 4900 zł

Cena obejmuje materiały szkoleniowe. Aby zapisać się do Akademii Akupunktury Kosmetycznej należy wypełnić formularz zgłoszeniowy za pośrednictwem strony internetowej oraz dokonać wpłaty zadatku w kwocie 1000 zł na poniższy rachunek. Zadatek należy wpłacić przed rozpoczęciem pierwszych zajęć w Akademii Akupunktury Kosmetycznej.

NZOZ Werra, ul. Ogrody 17, 32-050 Skawina

PKOBP Centrum Bankowości Detalicznej

79 1440 1387 0000 0000 0967 7771

Tytułem: Zadatek na Akademię Akupunktury Kosmetycznej, imię i nazwisko uczestnika

W razie pytań zapraszamy do kontaktu drogą mailową (kontakt@itcmkrakow.pl) lub telefoniczną (lek. Wiktoria Zwinczewska, tel. 501 306 537).