KURS

17 - 19 Listopada 2017

TERAPIA MAGNESAMI OSAMU ITO - 
 LECZENIE PRZYCZYNOWE I LECZENIE PROBLEMÓW ORTOPEDYCZNYCH

Każda istota na ziemi odczuwa pole magnetyczne. Na co dzień jest to pole ziemskie, natomiast podczas magnetoterapii używane są dodatkowe magnesy o specjalnie dobranej sile. Magnesy są wykorzystywane w leczeniu chorób, a także określonych objawów chorobowych, na przykład bólu. Magnetoterapię wykorzystywano już w starożytnych Chinach i Japonii. Później pisał o niej Awicenna. Na długo magnetoterapia została zapomniana, ale obecnie zyskuje popularność w Europie, szczególnie w Rosji.

 

Każdy magnes ma biegun północny i południowy i to do terapeuty należy decyzja którą stronę umieścić w danym miejscu ciała. Tym sposobem podczas terapii polem magnetycznym określone obszary ciała pacjenta pozostają pod wpływem jonów (+), a inne pod wpływem jonów (-).

 

Zależnie od dolegliwości możemy dobierać magnesy o różnej sile. Biegun północny jest biegunem Yang, który pełni funkcję rozpraszającą. Biegun południowy, czyli Yin, ma właściwości wzmacniające. Biegun północny należy umieścić w miejscu bólu, natomiast to dobór właściwej lokalizacji dla bieguna południowego zadecyduje o skuteczności leczenia. Można to robić dzięki korelacjom energetycznym lub wiedzy empirycznej osób, które przez zajmowały się magnetoterapią. Wśród korelacji energetycznych najważniejszy jest przebieg meridianów, zegar obiegu energii, relacja Yin-Yang oraz cechy poszczególnych punktów akupunkturowych.

 

Podczas kursu uczestnicy nauczą się określać czy magnesy będą dobrą metodą terapii u danego pacjenta i jaki wzorzec magnetoterapii będzie w danym przypadku najskuteczniejszy. Omówione zostaną różne sposoby dobierania punktów, na których należy umieścić biegun południowy magnesu, tak aby uzyskać jak najlepszy efekt.

 

Stosowanie magnesów jest szczególnie skuteczne w leczeniu bólu oraz niektórych problemów internistycznych. Jest dobrą alternatywą dla pacjentów, którzy nie chcą być nakłuwani. 

 

GODZINY KURSU:

Sobota 9:00 – 18:00

Niedziela 9:00 – 17:00 

 

Dokonanie wpłaty za szkolenie oznacza akceptację regulaminu finansowego szkolenia.

 

DANE DO WPŁAT:

NZOZ Werra, ul. Ogrody 17, 32-050 Skawina

PKOBP Centrum Bankowości Detalicznej 

79 1440 1387 0000 0000 0967 7771

Tytułem: Imię Nazwisko Nazwa kursu

 

Regulamin finansowy szkolenia:

Uczestnikowi przysługuje prawo odstąpienia od umowy bez podawania przyczyny w terminie 14 dni od daty jej zawarcia - zgłoszenia chęci udziału w kursie (przesłanie formularza ze strony www.itcmkrakow.pl, wiadomość e-mail, zgłoszenie telefoniczne). W takiej sytuacji cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy. Aby odstąpić od umowy należy poinformować o swojej decyzji pisząc na adres e-mail: itcm.krakow@gmail.com.

Po terminie 14 dni od daty zawarcia umowy wpłacona kwota nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu. Możliwe jest przeniesienie wpłaconej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu) lub przeznaczenie wpłaconej kwoty na uczestnictwo w szkoleniu w innym terminie.

 

 

Moshe Becker

Prowadzący:Moshe Becker,Lic. Ac. (Izrael)

Moshe Becker ukończył Uniwersytet Medycyny Chińskiej w Tel Awiwie ze specjalizacjami w TCM. Następnie uczęszczał na kursy w Japonii i Wielkiej Brytanii, gdzie pod okiem Toshikatsu Yamamoto i innych mistrzów zdobywał wiedzę na temat Nowej Akupunktury Czaszki (YNSA).

 

Obecnie pracuje w prywatnej klinice w Tel Awiwie, Centrum Medycyny Alternatywnej w kilku placówkach w Izraelu, a także w Instytucie Zdrowia Publicznego w Tel Awiwie.

 

Jednocześnie prowadzi kursy i warsztaty YNSA w kraju i za granicą.

Cena:
1 500.00
zł / kurs
Cena zniżkowa:
1 400.00
zł / dla uczestników Szkoły ITCM DAO i członków PTCMA
Cena zniżkowa:
1 300.00
zł / przy wpłacie całości kwoty 3 mies. przed kursem

Serdecznie zapraszamy!

Wiktoria i Igor Zwinczewscy

Wysyłając niniejszy formularz oświadczam że zapoznałem się z regulaminem i akceptuję Regulamin Szkoleń znajdujący się na stronie internetowej oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do przeprowadzenia procesu rejestracji w oraz organizacji szkoleń w ramach świadczonych usług (ustawa z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, tekst jednolity: Dz.U. z 2002 r. nr 101, poz. 926, ze zm.)

Wyrażam zgodę na otrzymanie informacji handlowych od Instytutu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej na podany adres e-mail oraz podany numer telefonu (zgodnie z ustawą z dn 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych – tekst jednolity Dz.U. z 2014 r., poz. 1182 z póź.zm.). W każdym momencie przysługuje mi prawo do odwołania powyższej zgody.

INSTYTUT TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ
i Profilaktyki Zdrowia

Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego
ul. Lipińskiego 7, 30-349 Kraków
NIP 679-125-36-91 REGON 123216259

tel. 501 306 537, 504 242 873
e-mail: itcm.krakow@gmail.com