Rentgen

Współczesna diagnostyka medyczna stosuje już coraz częściej w badaniach – specjalistyczne urządzenia. W ultrasonografii (USG) wykorzystuje się aparat wysyłający fale ultradźwiękowe, co umożliwia obejrzenie wnętrza wielu narządów wewnętrznych naszego ciała.

Z uwagi na dużą dostępność metody znajduje ona największe zastosowanie w badaniach profilaktycznych, urazowych oraz szybkiej diagnostyce wybranych chorób takich jak zapalenie płuc czy niedrożność.

Przebieg badania

Po odsłonięciu badanej okolicy technik elektroradiologii wykonuje zdjęcie w jednej lub większej ilości projekcji przy użyciu jak najmniejszej dawki promieniowania, pozwalającej na optymalne zobrazowanie badanej okolicy. Badanie jest opisywane przez lekarza radiologa.

Forma wyniku

Wyniki badań RTG są przechowywane w formie elelktronicznej oraz zapisywane na płytach CD. Dzięki zastosowaniu ucyfrowienia  obrazy diagnostyczne są dostępne dla lekarzy ENEL-MED na terenie całej Polski.  Radiografia cyfrowa przewyższa jakością obrazu dotychczasowy zapis badań wykonywanych na błonach rentgenowskich. Pacjent otrzymuje wynik w formie cyfrowej na płycie CD/DVD oraz w formie opisu lekarskiego. Istnieje możliwość odpłatnego uzyskania wydruku na kliszy.

Centrum Zdrowia Ruczaj

ul. Lipińskiego 7, 30-548 Kraków

Tel.: 12 267 79 55

Strona: www.specjalistyka-krakow.info.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – piątek: 8:00 – 18:00

Sobota – Niedziela: Nieczynne

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ!

Wypełnij prosty formularz kontaktowy a my w ciągu kilku godzin skontaktujemy się z Tobą, w celu rejestracji w Centrum Zdrowia Ruczaj. Nasi specjaliści są dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 18:00. Serdecznie zapraszamy!

[contact-form-7 404 "Not Found"]