KURS

29 - 31 Stycznia 2016

Prosto w punkt – 361 dróg skutecznej terapii

We wszystkich szkołach medycyny chińskiej przyszli akupunkturzyści uczeni są lokalizacji i wskazań do użycia 361 punktów akupunkturowych. W późniejszej praktyce przekazana wiedza okazuje się jednak powierzchowna, często niespójna z kliniczną rzeczywistością, a akupunkturzyści używają w terapii kilkunastu, lub najwyżej kilkudziesięciu punktów, tworząc z czasem „standardowe” zestawy mające działać w danych dolegliwościach. Sytuacja ta powoduje frustrację terapeutów i znaczny spadek skuteczności metody, przyczynia się również do utrwalenia fałszywych stereotypów o akupunkturze.

Żeby zaradzić temu problemowi zapraszamy na cykl seminariów Bartosza Chmielnickiego przedstawiających szczegółowy opis fizjologii, patologii i działań 361 punktów akupunktury. Seminaria te są wynikiem czteroletniego projektu badawczego, prowadzonego wspólnie z dr YairemMaimon, oraz RanimAyal z Izraela – doskonałymi nauczycielami, ale przede wszystkim skutecznymi praktykami akupunktury. Wykłady prezentowane dotychczas w szkołach Medycyny Chińskiej w Pradze i w Offenbach spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem, postanowiliśmy zatem zorganizować je również w Compleo.

Piątek 13 XI 2015
- wstęp – opis projektu „Prosto w punkt”
- omówienie wszystkich kategorii i grup punktów akupunkturowych

Sobota 14 XI 2015
- Kanał TaiYin ręki związany z Płucami
- Kanał YangMing ręki związany z Jelitem Grubym

Niedziela 15 XI 2015
- Kanał YangMing nogi związany z Żołądkiem
- podsumowanie

Podczas seminariów omówione zostaną wszystkie grupy punktów akupunkturowych, a następnie przedstawione po kolei wszystkie punkty w kolejności ich występowania na kanałach. Podkreślona i dokładnie wytłumaczona będzie też logika dobowego krążenia energii, a prezentowane w kolejności punkty akupunkturowe ułożą się w fascynującą opowieść odkrywając swoje tajemnice.

Ostatecznym wynikiem uczestnictwa w seminariach będzie zrozumienie istoty każdego z punktów, co skutkuje świadomym ich używaniem i znaczną poprawą skuteczności klinicznej.

Bartosz Chmielnicki

Prowadzący:Bartosz Chmielnicki,MD (Poland)

Ukończył Śląską Akademię Medyczną w 2002 roku. W latach 2005-2009 uczestniczył w kursie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej organizowanym przez Kalmus Consulting we współpracy z francusko-niemieckim Instytutem Avicenny.

Stale stara się pogłębiać swoją wiedzę i doskonalić umiejętności uczestnicząc w rozmaitych warsztatach, szkoleniach i konferencjach. Prezentuje również prace z zakresu akupunktury na licznych konferencjach. W latach 2007-2009 członek zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Akupunktury oraz Prezesem Oddziału Śląskiego PTA. W 2008r. razem z lek. med. Michałem Richterem, powołał do życia COMPLEO – TERAPIE NATURALNE SC.

Cena:
1 000.00
zł / spotkanie

Serdecznie zapraszamy!

Wiktoria i Igor Zwinczewscy

Wysyłając niniejszy formularz oświadczam że zapoznałem się z regulaminem i akceptuję Regulamin Szkoleń znajdujący się na stronie internetowej oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do przeprowadzenia procesu rejestracji w oraz organizacji szkoleń w ramach świadczonych usług (ustawa z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, tekst jednolity: Dz.U. z 2002 r. nr 101, poz. 926, ze zm.)

Wyrażam zgodę na otrzymanie informacji handlowych od Instytutu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej na podany adres e-mail oraz podany numer telefonu (zgodnie z ustawą z dn 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych – tekst jednolity Dz.U. z 2014 r., poz. 1182 z póź.zm.). W każdym momencie przysługuje mi prawo do odwołania powyższej zgody.

INSTYTUT TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ
i Medycyny Integracyjnej

Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego
ul. Lipińskiego 7, 30-349 Kraków
NIP 679-125-36-91 REGON 123216259

tel. 501 306 537, 504 242 873
e-mail: itcm.krakow@gmail.com