KURS

16 - 18 Września 2016

Prosto w punkt – 361 dróg skutecznej terapii

We wszystkich szkołach medycyny chińskiej przyszli akupunkturzyści uczeni są lokalizacji i wskazań do użycia 361 punktów akupunkturowych. W późniejszej praktyce przekazana wiedza okazuje się jednak powierzchowna, często niespójna z kliniczną rzeczywistością, a akupunkturzyści używają w terapii kilkunastu, lub najwyżej kilkudziesięciu punktów, tworząc z czasem „standardowe” zestawy mające działać w danych dolegliwościach.

 

SYTUACJA TA POWODUJE FRUSTRACJĘ TERAPEUTÓW I ZNACZNY SPADEK SKUTECZNOŚCI METODY, PRZYCZYNIA SIĘ RÓWNIEŻ DO UTRWALENIA FAŁSZYWYCH STEREOTYPÓW O AKUPUNKTURZE.

 

Żeby zaradzić temu problemowi zapraszamy na cykl seminariów Bartosza Chmielnickiego przedstawiających szczegółowy opis fizjologii, patologii i działań 361 punktów akupunktury. Seminaria te są wynikiem czteroletniego projektu badawczego, prowadzonego wspólnie z dr YairemMaimon, oraz RanimAyal z Izraela – doskonałymi nauczycielami, ale przede wszystkim skutecznymi praktykami akupunktury. Wykłady prezentowane dotychczas w szkołach Medycyny Chińskiej w Pradze i w Offenbach spotkały się z entuzjastycznym przyjęciem, postanowiliśmy zatem zorganizować je również w Compleo.

 

PROGRAM KURSU

 

Piątek 16 września 2016 

  • Wstęp – opis projektu „Prosto w punkt”
  • Omówienie wszystkich kategorii i grup punktów akupunkturowych

Sobota 17 września 2016

  • Kanał TaiYin ręki związany z Płucami
  • Kanał YangMing ręki związany z Jelitem Grubym

Niedziela 18 września 2016

  • Kanał YangMing nogi związany z Żołądkiem
  • Podsumowanie

 

Podczas seminariów omówione zostaną wszystkie grupy punktów akupunkturowych, a następnie przedstawione po kolei wszystkie punkty w kolejności ich występowania na kanałach. Podkreślona i dokładnie wytłumaczona będzie też logika dobowego krążenia energii, a prezentowane w kolejności punkty akupunkturowe ułożą się w fascynującą opowieść odkrywając swoje tajemnice.

 

OSTATECZNYM WYNIKIEM UCZESTNICTWA W SEMINARIACH BĘDZIE ZROZUMIENIE ISTOTY KAŻDEGO Z PUNKTÓW, CO SKUTKUJE ŚWIADOMYM ICH UŻYWANIEM I ZNACZNĄ POPRAWĄ SKUTECZNOŚCI KLINICZNEJ.

 

Zapisy oraz więcej informacji: itcm.krakow@gmail.com.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY! 

Bartosz Chmielnicki

Prowadzący:Bartosz Chmielnicki,MD (Poland)

Ukończył Śląską Akademię Medyczną w 2002 roku. W latach 2005-2009 uczestniczył w kursie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej organizowanym przez Kalmus Consulting we współpracy z francusko-niemieckim Instytutem Avicenny.

Stale stara się pogłębiać swoją wiedzę i doskonalić umiejętności uczestnicząc w rozmaitych warsztatach, szkoleniach i konferencjach. Prezentuje również prace z zakresu akupunktury na licznych konferencjach. W latach 2007-2009 członek zarządu głównego Polskiego Towarzystwa Akupunktury oraz Prezesem Oddziału Śląskiego PTA. W 2008r. razem z lek. med. Michałem Richterem, powołał do życia COMPLEO – TERAPIE NATURALNE SC.

Cena:
1 000.00
zł / spotkanie

Serdecznie zapraszamy!

Wiktoria i Igor Zwinczewscy

INSTYTUT TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ
i Profilaktyki Zdrowia

Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego
ul. Lipińskiego 7, 30-349 Kraków
NIP 679-125-36-91 REGON 123216259

tel. 501 306 537, 504 242 873
e-mail: itcm.krakow@gmail.com