KURS

15 - 17 Maja 2015

Tui na dla dzieci

Zapraszamy do udziału w trzydniowym szkoleniu ITCM DAO, które odbędzie się w dniach 15-17.05.2015 r. i będzie prowadzone przez Anat Regev, Lic. Ac.

 

Warsztat Tui Na przeznaczony jest dla każdego – znajomość medycyny chińskiej nie jest konieczna do praktykowania masażu Tui Na.

 

W czasie szkolenia uczestnicy zdobywać będą wiedzę i umiejętności na temat Tui Ny stosowanej u dzieci, poznają specjalne techniki masażu oraz dowiedzą się w jakich sytuacjach można je stosować. Nauczą się również przeprowadzić całościową terapię za pomocą masażu Tui Na u dzieci w wieku od kilku dni do 6/7 lat, która umożliwi leczenie wielu różnych objawów, takich jak: ból brzucha, wymioty, zaparcia, biegunka, gorączka, kaszel, rozdrażnienie, problemy ze snem, zimowe przeziębienia i wiele innych.

 

Szkolenie obejmuje następujące zagadnienia:

1. Wprowadzenie do medycyny chińskiej i masażu Tui-na w pediatrii

2. Diagnostyka wzorców

3. Omówienie i demonstracja technik masażu

4. Obszary ciała masowane u dzieci.

5. Linie meridianów unikalne dla wieku dziecięcego

6. Protokoły terapii

7. Demonstracje praktyczne

8. Ćwiczenia w parach

 

Po zakończeniu warsztatu uczestnicy szkolenia będą w stanie samodzielnie wykonywać masaż Tui Na i leczyć liczne dolegliwości u małych Pacjentów.
 

Qi dzieci, w odróżnieniu od Qi osoby dorosłej, cechuje gwałtowna zmienność i ruch. Dolegliwości u dzieci rozwijają się w odmienny sposób, więc w chorobach dziecięcych można zastosować inne metody leczenia. Nakłuwanie, jak i masowanie dzieci musi być szybsze, ale i delikatniejsze. Tui Na pediatryczna różni się od Tui Ny dla dorosłych rytmem, technikami oraz obszarami zastosowania. Terapia wykorzystuje zazwyczaj szybkie techniki, takie jak Tui i Rou. Technika masażu Tui Na dla dzieci pozwala poruszyć Qi i przywrócić mu właściwych ruch bez zadawania bólu i wywoływania uczucia dyskomfortu podczas zabiegu. Tui Na w formie zmodyfikowanej stosowana jest u dzieci do 7 roku życia. Jest to łagodna, prosta i jednocześnie bardzo skuteczna metoda.

Anat Regev

Prowadzący:Anat Regev,Lic. Ac. (Israel)

Anat Regev ukończyła Broshim Campus na Tel Aviv University. Przez 5 lat pracowała tam na Wydziale Medycyny Chińskiej jako asystent i wykładowca. Odbyła też staże kliniczne i studia w Chinach w zakresie akupunktury, akupunktury brzucha, farmakologii chińskiej i masażu Tui Na.  Odbyła studia podyplomowe w zakresie leczenia kobiet w ciąży i połogu, a następnie roczne studia podyplomowe dotyczące pediatrii w medycynie chińskiej. Była koordynatorem Międzynarodowych Kongresów Medycyny Chińskiej w Izraelu (ICCM), które odbywają się od 2007 roku i są największym wydarzeniem związanym z medycyną chińską w Izraelu.

Obecnie Anat Regev prowadzi własną praktykę w Izraelu. Leczy zarówno dzieci jaki osoby dorosłe. Posiada rozległą wiedzę i doświadczenie kliniczne oraz edukacyjne.

Cena regularna:
800.00
zł / spotkanie

Serdecznie zapraszamy!

Wiktoria i Igor Zwinczewscy

Wysyłając niniejszy formularz oświadczam że zapoznałem się z regulaminem i akceptuję Regulamin Szkoleń znajdujący się na stronie internetowej oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do przeprowadzenia procesu rejestracji w oraz organizacji szkoleń w ramach świadczonych usług (ustawa z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, tekst jednolity: Dz.U. z 2002 r. nr 101, poz. 926, ze zm.)

Wyrażam zgodę na otrzymanie informacji handlowych od Instytutu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej na podany adres e-mail oraz podany numer telefonu (zgodnie z ustawą z dn 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych – tekst jednolity Dz.U. z 2014 r., poz. 1182 z póź.zm.). W każdym momencie przysługuje mi prawo do odwołania powyższej zgody.

INSTYTUT TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ
i Medycyny Integracyjnej

Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego
ul. Lipińskiego 7, 30-349 Kraków
NIP 679-125-36-91 REGON 123216259

tel. 501 306 537, 504 242 873
e-mail: itcm.krakow@gmail.com