KURS

05 - 06 Lipca 2018

Starosłowiański masaż brzucha metodą dr Ogułowa

SZKOLENIE W RAMACH IV MIĘDZYNARODOWEGO KONGRESU MEDYCYNY CHIŃSKIEJ I INTEGRACYJNEJ

 

Kurs prowadzony przez doktor Olgę Kozińską łączy wykład z zajęciami praktycznymi. Podczas kursu nauczą się Państwo technik masażu narządów wewnętrznych przez przednią ścianę brzucha oraz poznają zasady i kolejność wykonywania poszczególnych manipulacji. Omówione zostaną strefy projekcyjne na ciele człowieka oraz ich wykorzystanie w diagnostyce zaburzeń oraz planowaniu leczenia. Ponadto zaprezentowane będą inne techniki i działania pomocnicze, które zwiększają efektywność terapii. 

 

 

UWAGA! Ze względu na praktyczny charakter zajęć ilość miejsc w grupie szkoleniowej jest ograniczona!

 

 

Technika masażu, opracowana przez Aleksandra Ogułowa powstała na bazie starosłowiańskiego masażu brzucha. Praktyczne umiejętności przekazywane od pokoleń zostały uzupełnione o dogłębną wiedzę z zakresu anatomii i fizjologii ludzkiego organizmu. To połączenie współczesnej wiedzy i dawnej praktyki dało zadziwiające efekty i stało się sposobem terapii. Masaż polega na pracy z narządami wewnętrznymi przez odpowiednie uciskanie powłok brzucha. Prawidłowo przeprowadzony masaż poprawia przepływ limfy i krwi, tym samym usuwając zastoje. Zlikwidowanie wspomnianych zastojów w narządach i przestrzeniach wokół nich prowadzi do normalizacji czynności fizjologicznych i regeneracji całego organizmu. Jednocześnie poprawa krążenia krwi w jamie brzusznej sprzyja odruchowemu zwiększeniu przepływu krwi w pozostałych częściach ciała. Efektami terapii są poprawa ogólnego stanu zdrowia, a także stanu psychicznego i emocjonalnego. Przy regularnie wykonywanym masażu brzucha stopniowo dochodzi do normalizacji funkcji narządów wewnętrznych, a przez to prawidłowego działania całego organizmu.

 

Wskazaniami do terapii są między innymi:

 

- złogi w pęcherzyku żółciowym,

- przewlekłe zapalenie trzustki,

- stany zastoinowe wątroby,

- zapalenie oskrzeli,

- choroba wrzodowa żołądka i dwunastnicy,

- zapalenia jelit,

- przewlekłe zaparcia,

- choroby zastoinowe nerek,

- zaburzenia pracy płuc i serca,

- choroby tarczycy. 

 

GODZINY KURSU:

Piątek 9:00 – 18:30

Sobota 9:00 – 18:00 

 

DLACZEGO WARTO NAUCZYĆ SIĘ STAROSŁOWIAŃSKIEGO MASAŻU BRZUCHA?

 

 

-  Dzięki rozluźnianiu napięć masaż prowadzi do ustępowania zaburzeń czynnościowych. Łagodzi przebieg chorób pobudzając działanie fizjologicznych mechanizmów w organizmie.

 

- Poprawia pracę nerek i pęcherza moczowego.

 

- Narządy wewnętrzne połączone są poprzez powięzi z kręgosłupem. Rozluźnianie napięć wpływa w bezpośrednio na poprawę stanu całego kręgosłupa i likwiduje ból. 

 

- Rozluźnianie jelit cienkiego i grubego może poprawić kondycję psychiczną pacjenta, ponieważ w jelitach powstaje  około 95% serotoniny.

 

- Regulacja pracy pęcherzyka żółciowego zapobiega powstawaniu kamieni żółciowych.

 

- Rozluźnianie zwieracza Oddiego reguluje wydzielanie żółci i soku trzustkowego do dwunastnicy, co poprawia pracę układu pokarmowego, pozytywnie wpływając na cały proces trawienia.
 

 

 

Więcej informacji udziela lek. Wiktoria Zwinczewska: 501 306 537.  

Dokonanie wpłaty za szkolenie oznacza akceptację regulaminu finansowego szkolenia. 

 

Regulamin finansowy szkolenia:
Uczestnikowi przysługuje prawo odstąpienia od umowy bez podawania przyczyny w terminie 14 dni od daty jej zawarcia - zgłoszenia chęci udziału w kursie (przesłanie formularza ze strony www.itcmkrakow.pl, wiadomość e-mail, zgłoszenie telefoniczne). W takiej sytuacji cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy.
Aby odstąpić od umowy należy poinformować o swojej decyzji pisząc na adres e-mail: itcm.krakow@gmail.com.   
 
Po terminie 14 dni od daty zawarcia umowy wpłacona kwota nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu. Możliwe jest przeniesienie wpłaconej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu) lub przeznaczenie wpłaconej kwoty na uczestnictwo w szkoleniu w innym terminie.

 

DANE DO WPŁAT:

NZOZ Werra, ul. Ogrody 17, 32-050 Skawina

PKOBP Centrum Bankowości Detalicznej 
79 1440 1387 0000 0000 0967 7771

Tytułem: Imię Nazwisko Nazwa kursu

 

Olga Kozińska

Prowadzący:Olga Kozińska,MD (Ukraine)

Absolwentka Akademii Medycznej w Kijowie. Specjalizacje: pediatria, chirurgia urazowa, chirurgia dziecięca, hirudoterapia, akupunktura.
Lekarz z 40-letnim doświadczeniem pracy w zawodzie. Od 20 lat wykłada hirudoterapię, akupunkturę, terapie kraniosakralne oraz inne terapie naturalne.
Specjalizuje się w leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego, oddechowego, pokarmowego, chorób neurologicznych, ortopedycznych, urologicznych, schorzeń endokrynologicznych oraz niedoborów immunologicznych. Przewodnicząca Ukraińskiego Stowarzyszenia Hirudoterapeutów.
Cena:
1 500.00
zł / kurs
Cena:
1 000.00
zł / przy wpłacie do 31.12.2017
Cena:
1 200.00
zł / przy wpłacie do 14.02.2018
Cena:
1 300.00
zł / przy wpłacie do 31.03.2018

Serdecznie zapraszamy!

Wiktoria i Igor Zwinczewscy

Wysyłając niniejszy formularz oświadczam że zapoznałem się z regulaminem i akceptuję Regulamin Szkoleń znajdujący się na stronie internetowej oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do przeprowadzenia procesu rejestracji w oraz organizacji szkoleń w ramach świadczonych usług (ustawa z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, tekst jednolity: Dz.U. z 2002 r. nr 101, poz. 926, ze zm.)

Wyrażam zgodę na otrzymanie informacji handlowych od Instytutu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej na podany adres e-mail oraz podany numer telefonu (zgodnie z ustawą z dn 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych – tekst jednolity Dz.U. z 2014 r., poz. 1182 z póź.zm.). W każdym momencie przysługuje mi prawo do odwołania powyższej zgody.

INSTYTUT TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ
i Profilaktyki Zdrowia

Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego
ul. Lipińskiego 7, 30-349 Kraków
NIP 679-125-36-91 REGON 123216259

tel. 501 306 537, 504 242 873
e-mail: itcm.krakow@gmail.com