KURS

05 - 06 Lipca 2018

Punkty akupunkturowe - praktycznie sprawdzone kombinacje

Bardzo często w natłoku codziennych obowiązków i oczekujących na nas pacjentów zapominamy o „tajnych ”wizyt i możliwościach niektórych punktów oraz o spotęgowaniu efektywności poszczególnych punktów przy nakłuciu z odpowiednio dobranym innym punktem leżącym meridianie, będącym punktem dodatkowym lub należącym do wybranego mikrosystemu.

 

Mistrzowie chińskiej oraz japońskiej akupunktury zapisali w swoich przekazach, a więc pozostawili nam, mnóstwo słynnych i przez stulecia nie zmienianych kombinacji punktów akupunkturowych, których niejednokrotnie posługujemy się do dziś.

 

Na podstawie dostępnej literatury, informacji uzyskanych od znanych akupunkturzystów praktykujących od wielu lat oraz własnych 36 doświadczeń w tej dziedzinie, prelegentka przedstawi,  co można niekiedy (często wielokrotnie) osiągnąć za pomocą nakłucia jednego dwóch lub kilku punktów akupunkturowych.

 

Za przykład może posłużyć dr Antonius Pollmann z Hamburga, który opracował schemat leczenia polineuropatii (niezależny od przyczyny i czasu trwania schorzenia). Swój schemat przedstawił na ICMARTcie w Atenach. Z grupy 20 pacjentów poddanych leczeniu na podstawie jego schematu 17 nie miało dolegliwości, 2 uzyskało znaczną poprawę, a 1 pacjent nie odczuł żadnych zmian.

 

Czasami znajdujemy się w sytuacjach, w których z powodu stanu pacjenta nie jesteśmy w stanie zebrać wywiadu, ani przeprowadzić dodatkowych badań. W szczególności, gdy spotykamy poszkodowanego na ulicy. W takich wypadkach, jeżeli mamy przy sobie parę igieł możemy ulżyć takiej osobie do przyjazdu pogotowia ratunkowego.

 

W nagłych przypadkach pomocne może być również użycie homeopatii – np. w napadzie paniki, przy wysokiej gorączce, leku przed igłami, krwawieniu po usunięciu zęba, przy półpaścu i tak dalej.

 

Prelegenta przedstawi Państwu to wszystko w sposób przystępny i jak najbardziej praktyczny. Mamy nadzieję, że to tym warsztacie będziecie mieli mnóstwo pomysłów i wiedzy, które zastosujecie w swoim gabinecie.

 

 

GODZINY KURSU:

Sobota 9:00 – 18:30
Niedziela 9:00 – 18:00 

 

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Dokonanie wpłaty za szkolenie oznacza akceptację regulaminu finansowego szkolenia. 

Regulamin finansowy szkolenia:
Uczestnikowi przysługuje prawo odstąpienia od umowy bez podawania przyczyny w terminie 14 dni od daty jej zawarcia - zgłoszenia chęci udziału w kursie (przesłanie formularza ze strony www.itcmkrakow.pl, wiadomość e-mail, zgłoszenie telefoniczne). W takiej sytuacji cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy. Aby odstąpić od umowy należy poinformować o swojej decyzji pisząc na adres e-mail: itcm.krakow@gmail.com.

Po terminie 14 dni od daty zawarcia umowy wpłacona kwota nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu. Możliwe jest przeniesienie wpłaconej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu) lub przeznaczenie wpłaconej kwoty na uczestnictwo w szkoleniu w innym terminie.

 

DANE DO WPŁAT:

NZOZ Werra, ul. Ogrody 17, 32-050 Skawina

PKOBP Centrum Bankowości Detalicznej 
79 1440 1387 0000 0000 0967 7771

Tytułem: Imię Nazwisko Nazwa kursu

Britta Wuttke

Prowadzący:Britta Wuttke,lekarz neurolog

Emigrowała z Polski w grudniu 1981 roku, obecnie mieszka w Niemczech. Od ponad 30 lat zajmuje się akupunkturą, obecnie z ramienia Niemieckiego Stowarzyszenie Lekarzy Akupunktury (DAGfA).

 

Ukończyła studia medyczne na Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Po zrobieniu specjalizacji z zakresu neuropatologii odbyła praktykę lekarską w Szwajcarii.

 

Czynnie promuje medycynę chińską w Niemczech. Pracuje jako konsultant dla członków DAGfA, udzielając im porad dotyczących leczenia pacjentów przy wykorzystaniu TCM. Ponadto prowadzi dla lekarzy szkolenia z zakresu akupunktury i medycyny chińskiej.

Cena:
1 500.00
zł / kurs

Serdecznie zapraszamy!

Wiktoria i Igor Zwinczewscy

Wysyłając niniejszy formularz oświadczam że zapoznałem się z regulaminem i akceptuję Regulamin Szkoleń znajdujący się na stronie internetowej oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do przeprowadzenia procesu rejestracji w oraz organizacji szkoleń w ramach świadczonych usług (ustawa z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, tekst jednolity: Dz.U. z 2002 r. nr 101, poz. 926, ze zm.)

Wyrażam zgodę na otrzymanie informacji handlowych od Instytutu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej na podany adres e-mail oraz podany numer telefonu (zgodnie z ustawą z dn 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych – tekst jednolity Dz.U. z 2014 r., poz. 1182 z póź.zm.). W każdym momencie przysługuje mi prawo do odwołania powyższej zgody.

INSTYTUT TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ
i Profilaktyki Zdrowia

Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego
ul. Lipińskiego 7, 30-349 Kraków
NIP 679-125-36-91 REGON 123216259

tel. 501 306 537, 504 242 873
e-mail: itcm.krakow@gmail.com