KURS

05 - 07 Stycznia 2018

Potencjał urodzeniowy pacjenta i jego wykorzystanie w planowanej terapii

WPROWADZENIE

W filozofii chińskiej przykładało się wielką wagę do Teorii Pięciu Elementów, która jest mocnym narzędziem diagnostycznym i umożliwia zrozumienie elementów tworzących wszechświat. Każdy element posiada swoją własną energię i razem reprezentują możliwości, kierunki, pory roku, czas, barwy, odczucia, smaki, zapachy, pokarmy, zwierzęta i kształty.

W Starożytnych Chinach rozumiano, że wszystko, co istnieje w naturze jest kontrolowane przez stan energii łączących Niebiosa z Ziemię. Energie te podzielono na Pięć Elementów: Drzewo, Ogień, Ziemię, Metal i Wodę.

Data urodzenia jest czasem, w którym otrzymujemy masz unikalny ”kod” energetyczny, zgodny ze stanem energii panującej w danej chwili we wszechświecie. W astrologii chińskiej wyróżnia się cykle 60-letnie, w których wyróżnia się cykle 10-letnie, roczne, miesięczne, dzienne i godzinowe.

Każdy z nas jest zbiorem określonego zestawu elementów, z który każdy odzwierciedla inny aspekt naszego życia. Innymi słowy można powiedzieć, że nasza data urodzenia działa niczym okulary przez które postrzegamy siebie, otoczenie oraz nasze zachowania i zewnętrzne zdarzenia.

Zrozumienie osobistej mapy pomaga zidentyfikowakonflikty, przyczyny napotykanych i potencjalne trudnoci oraz umoliwia zrozumienie podstawowego potencjału danej osoby. Można zobaczyć, czy dana osoba ma dostęp do energii określonego elementu. Kiedy danej energii brakuje zazwyczaj człowiek podejmuje działania umożliwiające kompensowanie tych braków. Jeżeli energii danego elementu jest zbyt wiele może dojść do ekspansji tego elementu i mogą pojawić się choroby.

Dzięki zrozumieniu Czterech Filarów Przeznaczenia można odpowiedzieć na następującej pytania które zadajemy sobie lub które zadają nam pacjenci:

Jakim elementem jestem? Które elementy są u mnie mocne, a które słabe? W czym jestem dobry? Czym nie powinienem się zajmować? Czego poszukuje w relacjach z innymi? W jaki sposób powinienem wyrażać siebie?

 

PLAN KURSU:

 

Wprowadzenie do astrologii chiskiej

●  Zodiak chiński (Ba-Zi)

●  Niebiańskie pnie i ziemskie gałęzie

●  Kalendarz chiński

●  Astrologia chińska

●  Kod przeznaczenia

●  Cztery filary

 

Teorie

●  Qi

●  Yin - Yang

●  Pięć przemian - Wu Xing

 

10 Niebiaskich pni i 12 ziemskich gałęzi

●  Kolizje i kombinacje

●  Cykle 60-letnie

●  Ukryte elementy

●  12 znaków zodiaku

●  12 Etapów Życia i wzrost elementów

 

Cztery filary przeznaczenia

●  Wykres roku, miesiąca, dnia i godziny

●  10-letnie cykle przeznaczenia

●  ”Dzień Mistrza” i profile osobowości, relacje z innymi elementami:

๏ Wody, Drzewa, Ognia, Ziemi, Metalu

●  12 znaków zodiaku

●  12 Etapów Życia i wzrost elementów

 

Mapa korzeni zdrowia i choroby

●  Jak mocny / słaby jest Dzień Mistrza?

●  Wskazane, niewskazane elementy

●  Meridiany i narządy

 

PRAKTYKA

 

 

GODZINY KURSU:

Piątek: 16:00 – 20:00

Sobota 9:00 – 18:00

Niedziela 9:00 – 17:00 

 

Dokonanie wpłaty za szkolenie oznacza akceptację regulaminu finansowego szkolenia.

 

DANE DO WPŁAT:

NZOZ Werra, ul. Ogrody 17, 32-050 Skawina

PKOBP Centrum Bankowości Detalicznej 

79 1440 1387 0000 0000 0967 7771

Tytułem: Imię Nazwisko Nazwa kursu

 

Regulamin finansowy szkolenia:

Uczestnikowi przysługuje prawo odstąpienia od umowy bez podawania przyczyny w terminie 14 dni od daty jej zawarcia - zgłoszenia chęci udziału w kursie (przesłanie formularza ze strony www.itcmkrakow.pl, wiadomość e-mail, zgłoszenie telefoniczne). W takiej sytuacji cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy. Aby odstąpić od umowy należy poinformować o swojej decyzji pisząc na adres e-mail: itcm.krakow@gmail.com.

Po terminie 14 dni od daty zawarcia umowy wpłacona kwota nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu. Możliwe jest przeniesienie wpłaconej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu) lub przeznaczenie wpłaconej kwoty na uczestnictwo w szkoleniu w innym terminie.

Aaron Zizov

Prowadzący:Aaron Zizov, Dipl. Ac. & C.Hb. (Izrael)

Aaron Zizov zakończył Medicin College of Alternative Medicine w Ramat Gan w Izraelu, gdzie studiował akupunkturę, Shiatsu, ziołolecznictwo. Specjalizował się w ginekologii i akupunkturze kosmetycznej w Zhe Jiang Chinese Medical University, odbywał także staże kliniczne w Zhe Jiang Provincial Hospital (2008r.). W 2009 roku studiował w Izraelu „Chińską astrologię Czterech Filarów Przeznaczenia” pod kierunkiem dr Josepha Ju (USA).
 
Od 2003 roku Aaron Zizov praktykuje akupunkturę i Shiatsu w szpitalach w Tel Awiwie i Jerozolimie. W swojej pracy stosuje akupunkturę, masaż i chińskie ziołolecznictwo oraz dietetykę TMC. Aktualnie pracuje w klinice Maccabi Healthcare. Od 2003 roku prowadzi też prywatną praktykę Zizen w Tel Awiwie. Specjalizuje się w ginekologii, akupunkturze kosmetycznej i leczeniu bólu.
 
Aaron Zizov prowadzi wykłady i szkolenia w Izraelu i w wielu krajach europejskich. Występuje także na międzynarodowych kongresach. Uczy głównie akupunktury oraz diagnostyki chińskiej. Jest też autorem książki The beauty secrets of Chinese Medicine, która wyjaśnia zasady medycyny kosmetycznej w TCM. Przez ostatnie 10 lat zgłębia tajniki chińskiej astrologii oraz metod diagnostycznych, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów emocjonalnych podczas procesu diagnozy. 
 
Cena regularna:
1 500.00
złotych
Cena zniżkowa przy wpłacie do 20.09.2017
1 400.00
złotych

Serdecznie zapraszamy!

Wiktoria i Igor Zwinczewscy

Wysyłając niniejszy formularz oświadczam że zapoznałem się z regulaminem i akceptuję Regulamin Szkoleń znajdujący się na stronie internetowej oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do przeprowadzenia procesu rejestracji w oraz organizacji szkoleń w ramach świadczonych usług (ustawa z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, tekst jednolity: Dz.U. z 2002 r. nr 101, poz. 926, ze zm.)

Wyrażam zgodę na otrzymanie informacji handlowych od Instytutu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej na podany adres e-mail oraz podany numer telefonu (zgodnie z ustawą z dn 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych – tekst jednolity Dz.U. z 2014 r., poz. 1182 z póź.zm.). W każdym momencie przysługuje mi prawo do odwołania powyższej zgody.

INSTYTUT TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ
i Profilaktyki Zdrowia

Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego
ul. Lipińskiego 7, 30-349 Kraków
NIP 679-125-36-91 REGON 123216259

tel. 501 306 537, 504 242 873
e-mail: itcm.krakow@gmail.com