ARTYKUŁY

POLSKIE TOWARZYSTWO CHIŃSKIEJ MEDYCYNY I AKUPUNKTURY

Szanowni Państwo,

 

Polskie Towarzystwo Chińskiej Medycyny i Akupunktury powstało z myślą o działalności w sferze ochrony i promocji zdrowia, promowaniu TCM jako systemu leczenia oraz aktywności charytatywnej w zakresie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Naszym celem jest wspieranie prac naukowo-badawczych i aktywizacja osób praktykujących medycynę chińską i akupunkturę. PTCMA działa na terenie całej Polski, zrzeszając zarówno lekarzy jak i terapeutów praktykujących tradycyjną i klasyczna medycynę chińską opartą na diagnostyce i metodach TCM.

 

Działamy na rzecz zwiększania świadomości społecznej, promujemy postawy prozdrowotne i leczenie metodami naturalnymi. Zależy nam na stworzeniu przestrzeni, w której możliwa będzie wymiana doświadczeń, nauka oraz wzajemna pomoc pomiędzy terapeutami. Wierzymy, że wspólnie spełnimy nasze statutowe założenia, w szczególności rozpowszechnimy osiągnięcia naukowe w zakresie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, akupunktury i ziołolecznictwa.

 

Jesteśmy przekonani, że medycyna chińska oraz medycyna akademicka nie powinny być dwoma odmiennymi sposobami leczenia, między którymi trzeba wybierać. Ich mądre połączenie może być bardzo korzystne, jeśli wiedzieć co, jak i kiedy stosować. Dlatego podejmujemy współpracę z przedstawicielami służby zdrowia i szeroko rozumianej medycyny akademickiej. W tym celu zaprojektowany został cykl spotkań Akademii Medycyny Integracyjnej, czyli warsztatów ukazujących możliwość współistnienia i uzupełniania się Medycyny Chińskiej i Zachodniej. Każdemu zapewniamy także dostęp do rzetelnych informacji na temat TCM, leczenia akupunkturą, terapii naturalnych.

 

Miło nam także poinformować Polskie Towarzystwo Chińskiej Medycyny i Akupunktury objęło swym patronatem kursy i warsztaty organizowane przez Instytut Tradycyjnej Chińskiej Medycyny i Profilaktyki Zdrowia. Kursy i szkolenia są prowadzone przez najwyższej klasy specjalistów, a nacisk w nich położony jest na praktyczne zastosowanie zdobytej wiedzy. Natomiast ich absolwenci są przygotowani do pracy z pacjentami.

 

KORZYŚCI Z CZŁONKOSTWA W PTCMA:
- dostęp do bieżących wiadomości dotyczących medycyny chińskiej i akupunktury, dietetyki i ziołolecznictwa oraz innych terapii naturalnych,
- cykliczne spotkania o charakterze edukacyjnym, poświęcone akupunkturze,  
- pakiet zniżek na kursy realizowane m.in. przez ITCM DAO,
- zniżki na udział w wybranych kongresach polskich i zagranicznych,
- wsparcie w działaniach naukowo-badawczych oraz charytatywnych.   

 

Zapraszamy na stronę internetową PTCMA -> tutaj

 

Polskie Towarzystwo Chińskiej Medycyny i Akupunktury 
Wiktoria i Igor Zwinczewscy
 

 

 

DANE TELEADRESOWE: 

Polskie Towarzystwo Chińskiej Medycyny i Akupunktury 
ul. Lipińskiego 7, 30-349 Kraków, +48 501 306 537 
itcm.krakow@gmail.com, www.facebook.com/ptcma/

KRS 0000629245

NIP: 6762510978