O nas

„Zachowanie porządku, a nie naprawienie nieporządku jest najwyższą zasadą mądrości.
Leczyć chorobę po tym, jak już się pojawi to tak jak kopać studnię, kiedy zachciało się pić lub kuć broń, kiedy rozpoczęła się wojna”

Huang Di (Żółty Cesarz), Tzi Bo
„Nei Jing”, II wiek p.n.e.

Już od wielu lat skupiamy naszą uwagę na temacie zdrowia - zarówno utrzymania go w dobrym stanie, jak i przywrócenia ciału harmonii, jeśli została ona zachwiana. Instytut Tradycyjnej Medycyny Chińskiej Dao został założony z myślą o osobach, które chcą poszerzyć swoją wiedzę w dziedzinie medycyny holistycznej, żyć zdrowiej oraz właściwie dbać o siebie, swoją rodzinę czy pacjentów.

Tradycyjna Medycyna Chińska (TCM) to system oparty na wiedzy sprzed ponad 5 tysięcy lat, zdobytej dzięki uważnej obserwacji człowieka i jego interakcji ze środowiskiem zewnętrznym. Ideą medycyny chińskiej jest utrzymanie organizmu i umysłu w harmonii. TCM zawiera w sobie starożytną filozofię wschodu, ugruntowaną przez wieki wiedzę o symptomatologii i diagnostyce oraz niezwykle efektywne sposoby leczenia, takie jak m.in. akupunktura, ziołolecznictwo, Gua Sha, masaż Tuina.

Tradycyjna Medycyna Chińska traktuje człowieka jako niepodzielną całość, której wszystkie elementy wpływają na siebie nawzajem. Takie podejście pozwala na zapobieganie chorobom, ich wczesne wykrycie oraz zaproponowanie właściwego leczenia - zwłaszcza w schorzeń przewlekłych. Głęboko wierzymy, że wielu z Was problem zdrowia również nie jest obojętny - zdrowia zarówno własnego, jak i naszych Rodzin i naszych Pacjentów.

Zapraszamy do współpracy!

Wiktoria i Igor Zwinczewscy