KURS

24 - 25 Lutego 2018

HIRUDOTERAPIA W KOSMETOLOGII

 

Kurs obejmuje 20 godzin, które będą połączeniem wykładu i zajęć praktycznych dających możliwość wykorzystania zdobytej wiedzy i nabycia nowych umiejętności.

 

Pamiętajmy o tym, że skóra jest wizytówką każdego człowieka. Dbając o nią właściwie możemy sprawić, że będzie zdrowa, jędrna i promienna przez długie lata. Skóra jest barierą ochronną, która izoluje środowisko wewnętrzne od zewnętrznego, chroniąc nas przed szkodliwymi czynnikami fizycznymi, chemicznymi i biologicznymi. Odgrywa istotną rolę w termoregulacji ustroju oraz gospodarce wodno-elektrolitowej, a także pozwala nam odbierać bodźce. Ponadto, skóra „oddycha”, a wraz ze śluzówkami stanowi barierę, która kontaktuje się ze światem zewnętrznym. Pobiera z niego to co niezbędne, odprowadza to, co niepotrzebne i styka się ze szkodliwymi patogenami. Na stan skóry wpływają dieta, styl życia, stres, odporność, geny, czynniki środowiskowe, a także drobnoustroje prowadzące do jej zakażeń.

 

W ciągu życia nasza skóra ulega wielokrotnym przemianom. Tych zmian nie można zatrzymać, ale można je spowolnić i zadbać o to, by przebiegały we właściwy sposób. Obok leczenia farmakologicznego, stosowania rozlicznych kremów i maści, a także zabiegów inwazyjnych, na skórę można wpływać też w naturalny sposób - wykorzystując akupunkturę, mieszanki ziołowe, indywidualnie dobieraną dietę i hirudoterapię. 

 

Podczas kursu uczestnicy zostaną zapoznani z budową i funkcją skóry oraz etiologią najczęstszych problemów kosmetycznych i chorób dermatologicznych. Ponadto, zostaną podane najbardziej przydatne punkty akupunkturowe, które będą wspierać stosowaną hirudoterapię w określonych problemach skórnych. Omówimy różne stany pod kątem sposobu postępowania przy łączeniu hirudoterapii i akupunktury. 

 

W części praktycznej uczestniczy nauczą się planowania pełnego procesu terapeutycznego w zależności od stanu skóry pacjenta. Przećwiczą samodzielne przystawianie pijawek oraz dowiedzą się, jak łączyć hirudoterapię z najczęściej używanymi punktami akupunkturowymi. 

 

 

PLAN KURSU

 

1. Wprowadzenie do hirudoterapii.

 

        - czym jest pijawka lekarska?

        - substancje zawarte w ślinie pijawki,

        - zasady pracy z pijawką lekarską,

        - przygotowanie gabinetu.

 

2. Skóra - anatomia i fizjologia.

 

        - budowa skóry człowieka,

        - funkcje skóry.

 

3. Czynniki wpływające na skórę.

 

        - wpływ klimatu i pór roku,

        - odpowiednia dieta,

        - sposoby dbania o różne rodzaje skóry.

 

4. Diagnozowanie najczęstszych problemów kosmetycznych.

 

        - zmarszczki i przebarwienia,

        - trądzik oraz wypryski,

        - problemy dotyczące włosów:  łysienie, łysienie plackowate, łupież, przetłuszczanie się włosów,

        - suchość, szczególnie w okresie okołomenopauzalnym.  

 

5. Planowanie sposobów terapii w wybranych problemach kosmetycznych.

 

        - odpowiednia ilość zabiegów,

        - protokoły postępowania,

        - monitorowanie skuteczności terapii.

 

6. Punkty akupunkturowe przydatne w kosmetologii.

 

        - typy wykorzystywanych igieł,

        - techniki stosowane przy nakłuwaniu,

        - nauka prawidłowego aplikowania igieł w połączeniu z hirudoterapią.

 

 

GODZINY KURSU:

Sobota 9:00 – 18:00

Niedziela 9:00 – 18:00 

 

Dokonanie wpłaty za szkolenie oznacza akceptację regulaminu finansowego szkolenia.

 

DANE DO WPŁAT:

NZOZ Werra, ul. Ogrody 17, 32-050 Skawina

PKOBP Centrum Bankowości Detalicznej 

79 1440 1387 0000 0000 0967 7771

Tytułem: Imię Nazwisko Nazwa kursu

 

Regulamin finansowy szkolenia:

Uczestnikowi przysługuje prawo odstąpienia od umowy bez podawania przyczyny w terminie 14 dni od daty jej zawarcia - zgłoszenia chęci udziału w kursie (przesłanie formularza ze strony www.itcmkrakow.pl, wiadomość e-mail, zgłoszenie telefoniczne). W takiej sytuacji cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy. Aby odstąpić od umowy należy poinformować o swojej decyzji pisząc na adres e-mail: itcm.krakow@gmail.com.

Po terminie 14 dni od daty zawarcia umowy wpłacona kwota nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu. Możliwe jest przeniesienie wpłaconej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu) lub przeznaczenie wpłaconej kwoty na uczestnictwo w szkoleniu w innym terminie.

Wiktoria Zwinczewska

Prowadzący:Wiktoria Zwinczewska,lekarz (Polska)

Absolwentka Akademii Medycznej w Kijowie. Specjalizację z okulistyki uzyskała w w Krakowie w 1996 r. Od ponad 10 lat w pracy z pacjentem łączy medycynę akademicką z hirudoterapią i akupunkturą. Specjalizuje się w kompleksowym leczeniu chorób o podłożu naczyniowym, szczególnie zaburzeń mikrocyrkulacji w obrębie siatkówki. 

 

Założycielka Instytutu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Medycyny Integracyjnej DAO w Krakowie. Prowadzi szkolenia z zakresu akupunktury w TCM, akupunktury ucha i hirudoterapii. Występuje na polskich i zagranicznych kongresach związanych z medycyną integracyjną.

Cena:
1 500.00
zł / kurs
Cena:
1 400.00
zł / dla uczestników Szkoły i członków PTCMA
Cena:
1 350.00
zł / przy wpłacie całości kwoty do 31.12.2017

Serdecznie zapraszamy!

Wiktoria i Igor Zwinczewscy

INSTYTUT TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ
i Profilaktyki Zdrowia

Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego
ul. Lipińskiego 7, 30-349 Kraków
NIP 679-125-36-91 REGON 123216259

tel. 501 306 537, 504 242 873
e-mail: itcm.krakow@gmail.com