KURS

01 - 03 Czerwca 2018

Diagnoza z języka

Zgodnie z teorią medycyny chińskiej język odzwierciedla narządy wewnętrzne. Dzięki umiejętności odczytywania go jak mapy możemy dowiedzieć się co dolega nam, naszym pacjentom, naszej rodzinie. Diagnoza z języka polega na obserwacji kształtu języka, jego wyglądu, pęknięć, odcisków, koloru i nalotu. Ciało języka świadczy o stanie przewlekłym, a jego nalot o ostrych lub niedawnych zmianach. Ponadto poszczególne obszary języka są przypisane do odpowiednich narządów, co pozwala na określenie ich stanu. Na pierwszej wizycie powie nam wiele o stanie zdrowia pacjenta, a na kolejnych będzie informował o postępach w leczeniu.

 

Diagnoza z języka to jedna z najważniejszych metod diagnostycznych w medycynie chińskiej.  Jej główne zalety to: obiektywność - każdy terapeuta zaobserwuje na języku te same cechy; stosunkowo powolne zmiany - język pokazuje nam faktyczny stan pacjenta i zmienia się znacznie wolniej niż puls, więc nie ma ryzyka że na przykład zdenerwowanie wizytą lub poranny wysiłek zaburzą obraz pacjenta; prostota - diagnoza z języka jest stosunkowo łatwa do nauczenia się i nie wymaga specjalistycznej wiedzy z medycyny chińskiej. Ponadto język można fotografować i przechowywać zdjęcia w dokumentacji, aby zawsze można było do nich wrócić.

 

Zapraszamy na autorski kurs Aarona Zizova, który w pełni prezentuje zagadnienie jakim jest diagnostyka z języka. Formuła kursu opiera się o wykład oraz zajęcia praktyczne - 20 godzin szkoleniowych, podczas których będą mogli Państwo pracować samodzielnie (z lusterkiem) i w parach, aby nauczyć się prawidłowo stawiać diagnozę.

 

PROGRAM KURSU

- Zasady diagnostyki z języka

- 5 obszarów diagnostycznych na języku

- Narzędzia lecznicze

- Omówienie przypadków klinicznych.

- Zajęcia praktyczne – diagnoza oraz dobór terapii leczniczej.

 

Dla osób chcących zajmować się medycyną chińską język stanowi niezbędny i bardzo pomocny element diagnozy, który w połączeniu z diagnozą z pulsu i wywiadem umożliwia kompleksowe zbadanie stanu zdrowia pacjenta i daje gwarancję postawienia prawidłowej diagnozy. 

 

DANE DO WPŁATY:

NZOZ Werra, ul. Ogrody 17, 32-050 Skawina

PKOBP Centrum Bankowości Detalicznej 
79 1440 1387 0000 0000 0967 7771

Tytułem: Imię Nazwisko Nazwa kursu

 

Dokonanie wpłaty za szkolenie oznacza akceptację regulaminu finansowego szkolenia. 

 

Regulamin finansowy szkolenia:
Uczestnikowi przysługuje prawo odstąpienia od umowy bez podawania przyczyny w terminie 14 dni od daty jej zawarcia - zgłoszenia chęci udziału w kursie (przesłanie formularza ze strony www.itcmkrakow.pl, wiadomość e-mail, zgłoszenie telefoniczne). W takiej sytuacji cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy. Aby odstąpić od umowy należy poinformować o swojej decyzji pisząc na adres e-mail: itcm.krakow@gmail.com.

 

Po terminie 14 dni od daty zawarcia umowy wpłacona kwota nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu. Możliwe jest przeniesienie wpłaconej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu) lub przeznaczenie wpłaconej kwoty na uczestnictwo w szkoleniu w innym terminie.

 

 

Aaron Zizov

Prowadzący:Aaron Zizov,Dipl. Ac. & C.Hb. (Izrael)

Aaron Zizov zakończył College of Alternative Medicine w Ramat Gan w Izraelu, gdzie studiował akupunkturę, Shiatsu, ziołolecznictwo. Specjalizował się w ginekologii i akupunkturze kosmetycznej w Zhe Jiang Chinese Medical University, odbywał także staże kliniczne w Zhe Jiang Provincial Hospital (2008r.). W 2009 roku studiował w Izraelu „Chińską astrologię Czterech Filarów Przeznaczenia” pod kierunkiem dr Josepha Ju (USA).

Od 2003 roku Aaron Zizov praktykuje akupunkturę i Shiatsu w szpitalach w Tel Awiwie i Jerozolimie. W swojej pracy stosuje akupunkturę, masaż i chińskie ziołolecznictwo oraz dietetykę TMC. Aktualnie pracuje w klinice Maccabi Healthcare. Od 2003 roku prowadzi też prywatną praktykę Zizen w Tel Awiwie. Specjalizuje się w ginekologii, akupunkturze kosmetycznej i leczeniu bólu.

Aaron Zizov prowadzi wykłady i szkolenia w Izraelu i w wielu krajach europejskich. Występuje także na międzynarodowych kongresach. Uczy głównie akupunktury oraz diagnostyki chińskiej. Jest też autorem książki The beauty secrets of Chinese Medicine, która wyjaśnia zasady medycyny kosmetycznej w TCM. Przez ostatnie 10 lat zgłębia tajniki chińskiej astrologii oraz metod diagnostycznych, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów emocjonalnych podczas procesu diagnozy.  

 

Cena regularna kursu:
1 500.00
Cena zniżkowa dla Uczestników Szkoły ITCM DAO, członków PTCMA lub przy wpłacie całości kwoty do 01.03.2018 :
1 400.00

Serdecznie zapraszamy!

Wiktoria i Igor Zwinczewscy

INSTYTUT TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ
i Profilaktyki Zdrowia

Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego
ul. Lipińskiego 7, 30-349 Kraków
NIP 679-125-36-91 REGON 123216259

tel. 501 306 537, 504 242 873
e-mail: itcm.krakow@gmail.com