KURS

09 - 10 Czerwca 2018

Diagnoza z języka

Zgodnie z teorią medycyny chińskiej język odzwierciedla narządy wewnętrzne. Dzięki umiejętności odczytywania go jak mapy możemy dowiedzieć się co dolega nam, naszym pacjentom, naszej rodzinie. Diagnoza z języka polega na obserwacji kształtu języka, jego wyglądu, pęknięć, odcisków, koloru i nalotu. Ciało języka świadczy o stanie przewlekłym, a jego nalot o ostrych lub niedawnych zmianach. Ponadto poszczególne obszary języka są przypisane do odpowiednich narządów, co pozwala na określenie ich stanu. Na pierwszej wizycie powie nam wiele o stanie zdrowia pacjenta, a na kolejnych będzie informował o postępach w leczeniu.

 

Diagnoza z języka to jedna z najważniejszych metod diagnostycznych w medycynie chińskiej.  Jej główne zalety to: obiektywność - każdy terapeuta zaobserwuje na języku te same cechy; stosunkowo powolne zmiany - język pokazuje nam faktyczny stan pacjenta i zmienia się znacznie wolniej niż puls, więc nie ma ryzyka że na przykład zdenerwowanie wizytą lub poranny wysiłek zaburzą obraz pacjenta; prostota - diagnoza z języka jest stosunkowo łatwa do nauczenia się i nie wymaga specjalistycznej wiedzy z medycyny chińskiej. Ponadto język można fotografować i przechowywać zdjęcia w dokumentacji, aby zawsze można było do nich wrócić.

 

Zapraszamy na autorski kurs Aarona Zizova, który w pełni prezentuje zagadnienie jakim jest diagnostyka z języka. Formuła kursu opiera się o wykład oraz zajęcia praktyczne - 20 godzin szkoleniowych, podczas których będą mogli Państwo pracować samodzielnie (z lusterkiem) i w parach, aby nauczyć się prawidłowo stawiać diagnozę.

 

 

Język pokazuje nam obraz, który wystarcza do rozpoznania aktualnej sytuacji Shen pacjenta.  Już po paru sekundach możemy zrozumieć stan fizyczny i emocjonalny pacjenta. Poprzez obserwację koloru, kształtu oraz nalotu (tak jak jest to nauczane w podstawach TCM) możemy zrozumieć stan ogólny, lecz kiedy zaczynamy poszukiwać pewnych specyficznych oznak  w obszarach odpowiadającym pięciu systemom możemy uzyskać głębsze zrozumienie stanu wewnętrznego pacjenta. Kolejnym, zaawansowanym krokiem jest połączenie wszystkich uzyskanych informacji z pięciu systemów i dostrzeżenie korzenia problemu,  na który należy nakierować leczenie.

 

Diagnoza z języka jest jednym z głównych filarów, na których opiera się diagnostyka w medycynie chińskiej. Uważna obserwacja języka pozwala terapeucie określić stan pacjenta oraz jego obecne i przyszłe tendencje, a także wnioskować o problemach, z jakimi miał do czynienia w przeszłości.

 

Dzięki diagnostyce z języka można zidentyfikować zaburzenia fizyczne i emocjonalne. Są to problemy z trawieniem czy oddychaniem, zaburzenia ginekologiczne i inne. Charakterystyczna jest też tendencja do lęków i depresji. Sposób przeprowadzania diagnozy jest prosty, szybki i logiczny. Ponadto, istnieje możliwość fotografowania języka i w ten sposób oceniania przebiegu leczenia.

 

Używając tej metody we właściwy sposób, można niemal natychmiast dotrzeć do istoty problemu. Wyćwiczonemu terapeucie wystarczy zaledwie kilka sekund, aby zrozumieć jakie są problemy zdrowotne pacjenta oraz jaka powinna być strategia leczenia.

 

PROGRAM KURSU

- Zasady diagnostyki z języka

- 5 obszarów diagnostycznych na języku

- Narzędzia lecznicze

- Omówienie przypadków klinicznych.

- Zajęcia praktyczne – diagnoza oraz dobór terapii leczniczej.

 

Dla osób chcących zajmować się medycyną chińską język stanowi niezbędny i bardzo pomocny element diagnozy, który w połączeniu z diagnozą z pulsu i wywiadem umożliwia kompleksowe zbadanie stanu zdrowia pacjenta i daje gwarancję postawienia prawidłowej diagnozy. 

 

DANE DO WPŁATY:

NZOZ Werra, ul. Ogrody 17, 32-050 Skawina

PKOBP Centrum Bankowości Detalicznej 
79 1440 1387 0000 0000 0967 7771

Tytułem: Imię Nazwisko Nazwa kursu

 

Dokonanie wpłaty za szkolenie oznacza akceptację regulaminu finansowego szkolenia. 

 

Regulamin finansowy szkolenia:
Uczestnikowi przysługuje prawo odstąpienia od umowy bez podawania przyczyny w terminie 14 dni od daty jej zawarcia - zgłoszenia chęci udziału w kursie (przesłanie formularza ze strony www.itcmkrakow.pl, wiadomość e-mail, zgłoszenie telefoniczne). W takiej sytuacji cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy. Aby odstąpić od umowy należy poinformować o swojej decyzji pisząc na adres e-mail: itcm.krakow@gmail.com.

 

Po terminie 14 dni od daty zawarcia umowy wpłacona kwota nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu. Możliwe jest przeniesienie wpłaconej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu) lub przeznaczenie wpłaconej kwoty na uczestnictwo w szkoleniu w innym terminie.

 

 

Aaron Zizov

Prowadzący:Aaron Zizov,Dipl. Ac. & C.Hb. (Izrael)

Aaron Zizov zakończył College of Alternative Medicine w Ramat Gan w Izraelu, gdzie studiował akupunkturę, Shiatsu, ziołolecznictwo. Specjalizował się w ginekologii i akupunkturze kosmetycznej w Zhe Jiang Chinese Medical University, odbywał także staże kliniczne w Zhe Jiang Provincial Hospital (2008r.). W 2009 roku studiował w Izraelu „Chińską astrologię Czterech Filarów Przeznaczenia” pod kierunkiem dr Josepha Ju (USA).

Od 2003 roku Aaron Zizov praktykuje akupunkturę i Shiatsu w szpitalach w Tel Awiwie i Jerozolimie. W swojej pracy stosuje akupunkturę, masaż i chińskie ziołolecznictwo oraz dietetykę TMC. Aktualnie pracuje w klinice Maccabi Healthcare. Od 2003 roku prowadzi też prywatną praktykę Zizen w Tel Awiwie. Specjalizuje się w ginekologii, akupunkturze kosmetycznej i leczeniu bólu.

Aaron Zizov prowadzi wykłady i szkolenia w Izraelu i w wielu krajach europejskich. Występuje także na międzynarodowych kongresach. Uczy głównie akupunktury oraz diagnostyki chińskiej. Jest też autorem książki The beauty secrets of Chinese Medicine, która wyjaśnia zasady medycyny kosmetycznej w TCM. Przez ostatnie 10 lat zgłębia tajniki chińskiej astrologii oraz metod diagnostycznych, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów emocjonalnych podczas procesu diagnozy.  

 

Cena regularna kursu:
1 500.00
Cena zniżkowa dla Uczestników Szkoły ITCM DAO przy wpłacie całości kwoty do 01.03.2018 :
1 400.00

Serdecznie zapraszamy!

Wiktoria i Igor Zwinczewscy

Wysyłając niniejszy formularz oświadczam że zapoznałem się z regulaminem i akceptuję Regulamin Szkoleń znajdujący się na stronie internetowej oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do przeprowadzenia procesu rejestracji w oraz organizacji szkoleń w ramach świadczonych usług (ustawa z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, tekst jednolity: Dz.U. z 2002 r. nr 101, poz. 926, ze zm.)

Wyrażam zgodę na otrzymanie informacji handlowych od Instytutu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej na podany adres e-mail oraz podany numer telefonu (zgodnie z ustawą z dn 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych – tekst jednolity Dz.U. z 2014 r., poz. 1182 z póź.zm.). W każdym momencie przysługuje mi prawo do odwołania powyższej zgody.

INSTYTUT TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ
i Profilaktyki Zdrowia

Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego
ul. Lipińskiego 7, 30-349 Kraków
NIP 679-125-36-91 REGON 123216259

tel. 501 306 537, 504 242 873
e-mail: itcm.krakow@gmail.com