KURS

07 - 08 Lipca 2018

Diagnoza brzucha metodą Hara

 

Diagnostyka Brzucha jest jedna z najstarszych, a zarazem podstawowych metod pozwalających zrozumieć Qi, Meridiany oraz Narządy Zang Fu. Jest opisywana w Rozdziale 1. Su Wen oraz w Ling Su. Pojawia się rownież we współczesnej literaturze medycznej w Chinach i na Zachodzie. Współcześnie diagnoza brzucha metodą Hara została ponownie opracowana i udoskonalona w Japonii, stając się tam powszechnie wykorzystywanym przez praktyków medycyny chińskiej narzędziem pracy.

 

W trakcie szkolenia przedstawiona i zaprezentowana zostanie technika badania brzucha metodą Hara. Uczestnicy dowiedzą się w jaki sposób należy dobierać punkty akupunkturowe, aby usunąć wybadane problemy i poprawić stan zdrowia pacjenta. W odróżnieniu od akupunktury w TCM, korzystając z techniki diagnozy brzucha metodą Hara terapeuta ma możliwość natychmiastowego sprawdzenia skuteczności swojego nakłucia. Natychmiastowa redukcja bólu w wybadanych obszarach sprawia, że pacjent jest pewien skuteczności leczenia zastosowanego przez akupunkturzystę i z większą ufnością podchodzi do akupunktury. 

 

Japońskie style Medycyny Energetycznej (Akupunktura, Shiatsu, Kampo) wykorzystują diagnostykę brzucha jako podstawowego narzędzia w określaniu stanu energetycznego pacjenta. Diagnoza ta pozwala obserwować zmiany i przepływ Qi przed leczeniem oraz w jego trakcie. Dzięki wykorzystaniu akupunktury i podstawowych zasad i technik Shiatsu, terapeuta może poszerzyć swoje umiejętności diagnozowania i leczenia pacjentów. 

 

 

Kurs podzielony jest na 3 części:

 

1.  Pierwsza cześć warsztatów skupia się na podstawowych zasadach i technikach Shiatsu przydatnych dla szerokiego grona lekarzy i terapeutów.

 

2.  W drugiej części zostanie wyjaśniona 5-elementowa mapa brzucha oraz metody leczenia, które mogą być przeprowadzane na jej podstawie. 

 

3.  Trzecia cześć będzie poświęcona demonstracjom i ćwiczeniom praktycznym.

 

 

GODZINY KURSU:

 

Sobota 9:00 – 18:30
Niedziela 9:00 – 18:00 

 

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Dokonanie wpłaty za szkolenie oznacza akceptację regulaminu finansowego szkolenia. 

Regulamin finansowy szkolenia:
Uczestnikowi przysługuje prawo odstąpienia od umowy bez podawania przyczyny w terminie 14 dni od daty jej zawarcia - zgłoszenia chęci udziału w kursie (przesłanie formularza ze strony www.itcmkrakow.pl, wiadomość e-mail, zgłoszenie telefoniczne). W takiej sytuacji cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy. Aby odstąpić od umowy należy poinformować o swojej decyzji pisząc na adres e-mail: itcm.krakow@gmail.com.

Po terminie 14 dni od daty zawarcia umowy wpłacona kwota nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu. Możliwe jest przeniesienie wpłaconej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu) lub przeznaczenie wpłaconej kwoty na uczestnictwo w szkoleniu w innym terminie.

 

DANE DO WPŁAT:

NZOZ Werra, ul. Ogrody 17, 32-050 Skawina

PKOBP Centrum Bankowości Detalicznej 
79 1440 1387 0000 0000 0967 7771

Tytułem: Imię Nazwisko Nazwa kursu

Assaf Mor

Prowadzący:Assaf Mor,Dipl Ac. (Israel)

Assaf jest praktykiem i nauczycielem Medycyny Chińskiej. Ukończył Broshim Campus na Uniwersytecie w Tel Awiwie ze specjalizacją pediatryczną u Refuot-Meditaf i Juliana Scotta.

Przez lata Assaf pogłębiał swoją wiedzę, ucząc się różnych metod akupunktury pod okiem doświadczonych wykładowców. Poznał technikę Ziemskich Pni i Niebiańskich Konarów u Raniego Ayala, Metodę Równowagi doktora Tana, Akupunkturę Brzucha u Tuvii Scotta oraz styl japońskiej akupunktury Kiiko Matsumoto u Rana Kalifa.

 

Assaf współpracuje z dr. Yairem Maimon w Centrum Reufot w Tel Awiwie oraz zajmuje się opieką pediatryczną w Medycynie Chińskiej na Oddziale Pediatrycznym w Szpitalu Safra w Tel Hashomer.

 

Assaf jest Przewodniczącym Izraelskiej Wspólnoty Medycyny Chińskiej, która organizuje coroczny Kongres Medycyny Chińskiej w Tel Aviv (ICCM).

 

http://www.iccm.org.il/team-view/assaf-mor/?lang=en

Cena:
1 500.00
zł / spotkanie

Serdecznie zapraszamy!

Wiktoria i Igor Zwinczewscy

Wysyłając niniejszy formularz oświadczam że zapoznałem się z regulaminem i akceptuję Regulamin Szkoleń znajdujący się na stronie internetowej oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do przeprowadzenia procesu rejestracji w oraz organizacji szkoleń w ramach świadczonych usług (ustawa z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, tekst jednolity: Dz.U. z 2002 r. nr 101, poz. 926, ze zm.)

Wyrażam zgodę na otrzymanie informacji handlowych od Instytutu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej na podany adres e-mail oraz podany numer telefonu (zgodnie z ustawą z dn 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych – tekst jednolity Dz.U. z 2014 r., poz. 1182 z póź.zm.). W każdym momencie przysługuje mi prawo do odwołania powyższej zgody.

INSTYTUT TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ
i Profilaktyki Zdrowia

Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego
ul. Lipińskiego 7, 30-349 Kraków
NIP 679-125-36-91 REGON 123216259

tel. 501 306 537, 504 242 873
e-mail: itcm.krakow@gmail.com