KURS

09 - 10 Grudnia 2017

Algorytm postępowania w hirudoterapii i jej aspekty terapeutyczne

Kurs obejmuje 20 godzin warsztatowych, które będą połączeniem wykładu i zajęć praktycznych dających możliwość wykorzystania nowo zdobytej wiedzy i nabycia nowych umiejętności. W ramach ćwiczeń wszyscy uczestnicy będą mieć możliwość pracy z pijawkami pod okiem wykładowcy. Kurs jest kontynuacją szkolenia "Algorytm postępowania w hirudoterapii i jej aspekty energetyczne". 

    Dzięki czynnikom wskazującym właściwości przeciwzakrzepowe fibrynolityczne, przeciwagregacyjne hirudoterapia znalazła zastosowanie w leczeniu chorób sercowo-naczyniowych, zakrzepowo-zatorowych, a także u pacjentów po interwencjach chirurgicznych i replantacjach. Udowodniono, że hirudoterapia prowadzi do przywrócenia prawidłowego krążenia w replantowanym narządzie. Hirudoterapia odgrywa ważną rolę w leczeniu pacjentów po zabiegach chirurgicznych i replantacjach. Możliwe zastosowanie hirudoterapii w leczeniu  schorzeń neurodegeneracyjnych i neuropsychiatrycznych. Udowodniono, że hirudoterapia zmniejsza intensywność bólu m.in. w chorobie zwyrodnieniowej stawów, migrenie, rwie kulszowej, chorobach kręgosłupa, RZS, zapaleniu korzonków nerowych, chorobach przyzębia. Ze śliny pijawki wyizolowano około 300 substancji, z których ponad 150 zostało przebadanych i udowodniono ich prozdrowotne właściwości.  

 

PROGRAM KURSU (DLA OSÓB PO KURSIE Z ASPEKTÓW ENERGETYCZNYCH)
1. Kompleksowa hirudoterapia prof. Sawinowa.
2. Terapia próżniowa.
3. Stosowanie hirudoterapii w leczeniu m.in.:
    - chorób układu sercowo-naczyniowego,
    - chorób układu pokarmowego,
    - chorób neurologicznych,
    - chorób ortopedycznych,
    - chorób ginekologicznych,
    - chorób układu moczowo-płciowego,
    - schorzeń endokrynologicznych,
    - chorób wieku podeszłego.

Omówione zostaną najczęściej używane protokoły leczenia oraz sposoby tworzenia nowych.

 

 

 

GODZINY KURSU:

Sobota 9:00 – 18:00

Niedziela 9:00 – 17:00 

 

 

Serdecznie zapraszamy!

 

 

Dokonanie wpłaty za szkolenie oznacza akceptację regulaminu finansowego szkolenia. 
Regulamin finansowy szkolenia:

Uczestnikowi przysługuje prawo odstąpienia od umowy bez podawania przyczyny w terminie 14 dni od daty jej zawarcia - zgłoszenia chęci udziału w kursie (przesłanie formularza ze strony www.itcmkrakow.pl, wiadomość e-mail, zgłoszenie telefoniczne). W takiej sytuacji cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy.

Aby odstąpić od umowy należy poinformować o swojej decyzji pisząc na adres e-mail: itcm.krakow@gmail.com.   

 

Po terminie 14 dni od daty zawarcia umowy wpłacona kwota nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu. Możliwe jest przeniesienie wpłaconej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu) lub przeznaczenie wpłaconej kwoty na uczestnictwo w szkoleniu w innym terminie.

 

Cena:
1 500.00
zł / spotkanie
Cena zniżkowa dla Uczestników Szkoły ITCM „DAO” i Członków PTCMA oraz dla osób, którzy uiszczą opłatę do 15 września 2017
1 300.00
zł / spotkanie

Serdecznie zapraszamy!

Wiktoria i Igor Zwinczewscy

INSTYTUT TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ
i Profilaktyki Zdrowia

Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego
ul. Lipińskiego 7, 30-349 Kraków
NIP 679-125-36-91 REGON 123216259

tel. 501 306 537, 504 242 873
e-mail: itcm.krakow@gmail.com