KURS

23 - 25 Marca 2018

Akupunktura kosmetyczna twarzy

Akupunktura kosmetyczna jest narzędziem, które istniało w Chinach od wieków i stanowiło sekret najbardziej wpływowych kobiet tamtych czasów. Już w chińskich cesarstwach damy dworu korzystały z akupunktury i okładów z ziół do dbania o swoją urodę. W ostatnich latach cieszy się coraz większym zainteresowaniem kobiet na całym świecie. Prowadzone badania dają obiecujące rezultaty i pozwalają wpisać akupunkturę kosmetyczną na listę skutecznych terapii anti-aging. Zainteresowanych szerszym opisem akupunktury kosmetycznej zachęcamy do zapoznania się z publikacją Aarona Zizova, który specjalnie dla Czytelników w Polsce przygotował artykuł

 
Działanie akupunktury twarzy:
- poprawia elastyczność skóry,
- zwiększa produkcję kolagenu,
- zmniejsza głębokość istniejących zmarszczek,
- zapobiega powstawaniu nowych zmarszczek,
- rozjaśnia skórę,
- i inne.

Akupunktura kosmetyczna jest dobierana indywidualnie dla każdego pacjenta w oparciu o konkretne rozpoznanie. Jej zaletami są bezpieczeństwo, działanie w obszarze całej twarzy a nie tylko miejscu nakłucia oraz korzystna cena w porównaniu z zabiegami chirurgicznymi lub wstrzyknięciami botoksu.

Na kursie zostaną omówione następujące tematy:
 
HISTORIA I FILOZOFIA
- Historia akupunktury twarzy
- Piękno i estetyka w medycynie chińskiej
- Substancje ciała (Qi, Krew, Płyny) i aspekty kosmetyczne
- Wpływ klimatu i pór roku na wygląd
- Meridiany przebiegające na twarzy
- Narządy wewnętrzne
 

 

ANATOMIA I FIZJOLOGIA
- struktur czaszki,
- mięśni twarzy,
- unerwienia twarzy,
- kanałów limfatycznych w obszarze głowy i szyi,
- warstw skóry.
 

 

DIAGNOZOWANIE PROBLEMÓW KOSMETYCZNYCH I SPOSOBY TERAPII
Etiologia następujących stanów i chorób skóry: 
⁃ zmarszczki, 
⁃ przebarwienia, 
⁃ trądzik, 
⁃ problemy dotyczące włosów: łysienie, łysienie plackowate, łupież, przetłuszczanie się włosów,
⁃ otyłość i cellulit.
 
 
Powyższe stany i choroby skóry zostaną omówione w ujęciach medycyny akademickiej oraz medycyny chińskiej, a także stosowane metody diagnostyczne oraz sposoby terapii. 
 

 

AKUPUNKTURA TWARZY - NARZĘDZIA TERAPEUTYCZNE
- kwestionariusz terapeuty,
- technika akupunktury,
- receptury ziołowe polecane przy problemach kosmetycznych, 
- przystawianie baniek w obszarze głowy i szyi,
- gua-sha,
- derma-roller,
- stosowanie elektro-akupunktury,
- technika masażu.

 

Omówiony zostanie też sposób planowania pełnego procesu terapeutycznego.
 

GODZINY KURSU:
Piątek: 16:00 – 20:00
Sobota 9:00 – 18:00
Niedziela 9:00 – 17:00 

 

Dokonanie wpłaty za szkolenie oznacza akceptację regulaminu finansowego szkolenia. 

Regulamin finansowy szkolenia:
Uczestnikowi przysługuje prawo odstąpienia od umowy bez podawania przyczyny w terminie 14 dni od daty jej zawarcia - zgłoszenia chęci udziału w kursie (przesłanie formularza ze strony www.itcmkrakow.pl, wiadomość e-mail, zgłoszenie telefoniczne). W takiej sytuacji cała kwota wpłaty zostanie zwrócona na rachunek bankowy. Aby odstąpić od umowy należy poinformować o swojej decyzji pisząc na adres e-mail: itcm.krakow@gmail.com.

Po terminie 14 dni od daty zawarcia umowy wpłacona kwota nie będzie zwracana i przechodzi na koszty organizacji kursu. Możliwe jest przeniesienie wpłaconej kwoty na inną osobę wcześniej nie zgłoszoną (zmiana uczestnika kursu) lub przeznaczenie wpłaconej kwoty na uczestnictwo w szkoleniu w innym terminie.

 

DANE DO WPŁAT:

NZOZ Werra, ul. Ogrody 17, 32-050 Skawina

PKOBP Centrum Bankowości Detalicznej 
79 1440 1387 0000 0000 0967 7771

Tytułem: Imię Nazwisko Nazwa kursu

Aaron Zizov

Prowadzący:Aaron Zizov, Dipl. Ac. & C.Hb. (Izrael)

Aaron Zizov zakończył Medicin College of Alternative Medicine w Ramat Gan w Izraelu, gdzie studiował akupunkturę, Shiatsu, ziołolecznictwo. Specjalizował się w ginekologii i akupunkturze kosmetycznej w Zhe Jiang Chinese Medical University, odbywał także staże kliniczne w Zhe Jiang Provincial Hospital (2008r.). W 2009 roku studiował w Izraelu „Chińską astrologię Czterech Filarów Przeznaczenia” pod kierunkiem dr Josepha Ju (USA).
 
Od 2003 roku Aaron Zizov praktykuje akupunkturę i Shiatsu w szpitalach w Tel Awiwie i Jerozolimie. W swojej pracy stosuje akupunkturę, masaż i chińskie ziołolecznictwo oraz dietetykę TMC. Aktualnie pracuje w klinice Maccabi Healthcare. Od 2003 roku prowadzi też prywatną praktykę Zizen w Tel Awiwie. Specjalizuje się w ginekologii, akupunkturze kosmetycznej i leczeniu bólu.
 
Aaron Zizov prowadzi wykłady i szkolenia w Izraelu i w wielu krajach europejskich. Występuje także na międzynarodowych kongresach. Uczy głównie akupunktury oraz diagnostyki chińskiej. Jest też autorem książki The beauty secrets of Chinese Medicine, która wyjaśnia zasady medycyny kosmetycznej w TCM. Przez ostatnie 10 lat zgłębia tajniki chińskiej astrologii oraz metod diagnostycznych, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów emocjonalnych podczas procesu diagnozy. 
 
Cena regularna kursu:
1 500.00
Cena zniżkowa dla Uczestników Szkoły ITCM DAO, członków PTCMA lub przy wpłacie całości kwoty do 01.01.2018 :
1 400.00

Serdecznie zapraszamy!

Wiktoria i Igor Zwinczewscy

Wysyłając niniejszy formularz oświadczam że zapoznałem się z regulaminem i akceptuję Regulamin Szkoleń znajdujący się na stronie internetowej oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do przeprowadzenia procesu rejestracji w oraz organizacji szkoleń w ramach świadczonych usług (ustawa z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, tekst jednolity: Dz.U. z 2002 r. nr 101, poz. 926, ze zm.)

Wyrażam zgodę na otrzymanie informacji handlowych od Instytutu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej na podany adres e-mail oraz podany numer telefonu (zgodnie z ustawą z dn 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych – tekst jednolity Dz.U. z 2014 r., poz. 1182 z póź.zm.). W każdym momencie przysługuje mi prawo do odwołania powyższej zgody.

INSTYTUT TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ
i Profilaktyki Zdrowia

Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego
ul. Lipińskiego 7, 30-349 Kraków
NIP 679-125-36-91 REGON 123216259

tel. 501 306 537, 504 242 873
e-mail: itcm.krakow@gmail.com