Hirudoterapia

Hirudoterapia to naturalna metoda leczenia dolegliwości przy użyciu pijawek. Jest ona zaklasyfikowana w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99.991 jako Terapia pijawkowa.

  • W hirudoterapii stosowane są pijawki lekarskie, pochodzące z hodowli laboratoryjnej. Pijawka jest używana wyłącznie jeden raz. W czasie wizyty przystawiane jest od 3 do 8 pijawek.
  • Zabieg trwa do momentu odczepienia się pijawki od miejsca przystawienia – od 15 minut do 1,5 godziny.
  • Podczas zabiegu pijawka uwalnia do krwioobiegu człowieka liczne substancje lecznicze, przede wszystkim enzymy i białka o działaniu przeciwkrzepliwym, naczyniorozszerzającym, przeciwzapalnym i znieczulającym.
  • Nie zaleca się przeprowadzania zabiegu hirudoterapii u dzieci poniżej 10 roku życia, u kobiet podczas trwania okresu, u osób z gruźlicą lub stwierdzonym zakażeniem wirusem HIV.

Zaawansowana anemia, ciąża, hemofilia i inne choroby krwi z niedoborem czynników krzepnięcia stanowią przeciwwskazanie do wykonywania zabiegów hirudoterapii.

Centrum Zdrowia Ruczaj

ul. Lipińskiego 7, 30-548 Kraków

Tel.: 12 267 79 55

Strona: www.specjalistyka-krakow.info.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – piątek: 8:00 – 18:00

Sobota – Niedziela: Nieczynne

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ!

Wypełnij prosty formularz kontaktowy a my w ciągu kilku godzin skontaktujemy się z Tobą, w celu rejestracji w Centrum Zdrowia Ruczaj. Nasi specjaliści są dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 18:00. Serdecznie zapraszamy!

[contact-form-7 404 "Not Found"]