Hirudoterapia

Hirudoterapia to naturalna metoda leczenia dolegliwości przy użyciu pijawek. Jest ona zaklasyfikowana w Międzynarodowej Klasyfikacji Procedur Medycznych ICD-9 pod numerem 99.991 jako Terapia pijawkowa.

  • W hirudoterapii stosowane są pijawki lekarskie, pochodzące z hodowli laboratoryjnej. Pijawka jest używana wyłącznie jeden raz. W czasie wizyty przystawiane jest od 3 do 8 pijawek.
  • Zabieg trwa do momentu odczepienia się pijawki od miejsca przystawienia – od 15 minut do 1,5 godziny.
  • Podczas zabiegu pijawka uwalnia do krwioobiegu człowieka liczne substancje lecznicze, przede wszystkim enzymy i białka o działaniu przeciwkrzepliwym, naczyniorozszerzającym, przeciwzapalnym i znieczulającym.
  • Nie zaleca się przeprowadzania zabiegu hirudoterapii u dzieci poniżej 10 roku życia, u kobiet podczas trwania okresu, u osób z gruźlicą lub stwierdzonym zakażeniem wirusem HIV.

Zaawansowana anemia, ciąża, hemofilia i inne choroby krwi z niedoborem czynników krzepnięcia stanowią przeciwwskazanie do wykonywania zabiegów hirudoterapii.

Centrum Zdrowia Ruczaj

ul. Lipińskiego 7, 30-548 Kraków

Tel.: 12 267 79 55

Strona: www.specjalistyka-krakow.info.pl

Godziny otwarcia:

Poniedziałek – piątek: 8:00 – 18:00

Sobota – Niedziela: Nieczynne

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ!

Wypełnij prosty formularz kontaktowy a my w ciągu kilku godzin skontaktujemy się z Tobą, w celu rejestracji w Centrum Zdrowia Ruczaj. Nasi specjaliści są dostępni od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 – 18:00. Serdecznie zapraszamy!

Administratorem Państwa danych osobowych jest Instytut Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Medycyny Integracyjnej z siedzibą w Krakowie, ul. Lipińskiego 7, 30-349 Kraków.

Przetwarzamy Państwa dane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie zawarte w formularzu kontaktowym. Podstawa przetwarzania danych to realizacja prawnie uzasadnionych interesów administratora w postaci komunikacji z użytkownikami strony. Państwa dane będą przetwarzane nie dłużej, niż jest to konieczne do udzielenia odpowiedzi, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.

Podanie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby odpowiedzieć na zadane pytanie. Mają Państwo prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawa do: wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

[recaptcha]