TUVIA SCOTT, Lic. Ac. (Izrael)

Tuvia Scott jest praktykiem i nauczycielem Medycyny Chińskiej od 1990 roku. Ukończył studia medycyny chińskiej w Izraelu. Kontynuował naukę w Chinach, USA i Europie głównie w obszarach 5 Elementów, Uzdrawiania Taoistycznego i Akupunktury Brzucha. Obecnie prowadzi warsztaty w Izraelu i w wielu krajach Europy.

Tuvia Scott jako jeden z pierwszych terapeutów medycyny chińskiej przyczynił się do wprowadzenia akupunktury na szpitalne oddziały leczenia bólu i rehabilitacji. Jest też zaangażowany w badania naukowe na temat akupunktury. Był założycielem Centrum Badań nad Akupunkturą Brzucha w Izraelu. Jest członkiem Zarządu Towarzystwa Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Izraelu oraz pełni funkcję dyrektora Departamentu Medycyny Chińskiej w Kampusie Szkoły Komplementarnej Medycyny Broshim na Uniwersytecie w Tel Awiwie.

AARON ZIZOV, Dipl. Ac. & C.Hb. (Izrael)

Aaron Zizov zakończył College of Alternative Medicine w Ramat Gan w Izraelu, gdzie studiował akupunkturę, Shiatsu, ziołolecznictwo. Specjalizował się w ginekologii i akupunkturze kosmetycznej w Zhe Jiang Chinese Medical University, odbywał także staże kliniczne w Zhe Jiang Provincial Hospital (2008r.). W 2009 roku studiował w Izraelu „Chińską astrologię Czterech Filarów Przeznaczenia” pod kierunkiem dr Josepha Ju (USA).

Od 2003 roku Aaron Zizov praktykuje akupunkturę i Shiatsu w szpitalach w Tel Awiwie i Jerozolimie. W swojej pracy stosuje akupunkturę, masaż i chińskie ziołolecznictwo oraz dietetykę TMC. Aktualnie pracuje w klinice Maccabi Healthcare. Od 2003 roku prowadzi też prywatną praktykę Zizen w Tel Awiwie. Specjalizuje się w ginekologii, akupunkturze kosmetycznej i leczeniu bólu.

Aaron Zizov prowadzi wykłady i szkolenia w Izraelu i w wielu krajach europejskich. Występuje także na międzynarodowych kongresach. Uczy głównie akupunktury oraz diagnostyki chińskiej. Jest też autorem książki The beauty secrets of Chinese Medicine, która wyjaśnia zasady medycyny kosmetycznej w TCM. Przez ostatnie 10 lat zgłębia tajniki chińskiej astrologii oraz metod diagnostycznych, ze szczególnym uwzględnieniem aspektów emocjonalnych podczas procesu diagnozy.

OLGA KOZIŃSKA, lekarz (Ukraina)

Absolwentka Akademii Medycznej w Kijowie. Specjalizacje: pediatria, chirurgia urazowa i dziecięca, hirudoterapia, akupunktura. Lekarz z 40-letnim doświadczeniem pracy w zawodzie. Od 20 lat wykłada hirudoterapię, akupunkturę, terapie kraniosakralne oraz inne terapie naturalne.

Specjalizuje się w leczeniu chorób układu sercowo-naczyniowego, oddechowego, pokarmowego, chorób neurologicznych, ortopedycznych, urologicznych, schorzeń endokrynologicznych oraz niedoborów immunologicznych. Przewodnicząca Ukraińskiego Stowarzyszenia Hirudoterapeutów.

ILAN MIGDALI, Lic. Ac., M.Ac. (USA)

Ilan Migdali rozpoczął naukę i praktykę medycyny chińskiej w 1983 roku. Ukończył Emperor College w Santa Monica w 1987 r. Przez kilka następnych lat podróżował po Chinach i Indiach. Podczas pobytów w tych krajach zgłębiał tematy związane z Tradycyjną Chińską Medycyną, zdobywał nowe umiejętności i kwalifikacje zawodowe. Po powrocie do Los Angeles założył swoją prywatną praktykę w Hollywood. Posiada bogate doświadczenie w leczeniu schorzeń ortopedycznych i mięśniowo-szkieletowych.

W 2004 roku rozpoczął naukę u Richarda Tana. Jest jednym z najwybiteniejszych uczniów dr. Tana, którzy obecnie kształcą w zakresie Metody równoważenia dr. Tana.

Aktywnie działał w Acupuncture Association of California. Przez wiele lat pełnił funckę wiceprezesa tego stowarzyszenia. Jest założycielem i prezesem ACU-Care.W wolnym c zasie gra w badmintona i jeździ na rowerze górskim.

ASSAF MOR, Lic. Ac. (Izrael)

Assaf jest praktykiem i nauczycielem Medycyny Chińskiej. Ukończył Broshim Campus na Uniwersytecie w Tel-Awiwie ze specjalizacją pediatryczną u Refuot-Meditaf i Juliana Scotta. Przez lata Assaf pogłębiał swoją wiedzę, ucząc się różnych metod akupunktury pod okiem doświadczonych wykładowców. Poznał technikę Ziemskich Pni i Niebiańskich Konarów u Raniego Ayala, Metodę Równowagi doktora Tana, Akupunkturę Brzucha u Tuvii Scotta oraz styl japońskiej akupunktury Kiiko Matsumoto u Rana Kalifa.

Assaf współpracuje z dr. Yairem Maimon w Centrum Reufot w Tel Awiwie oraz zajmuje się opieką pediatryczną w Medycynie Chińskiej na Oddziale Pediatrycznym w Szpitalu Safra w Tel Hashomer. Jest Przewodniczącym Izraelskiej Wspólnoty Medycyny Chińskiej, która organizuje coroczny Kongres Medycyny Chińskiej w Tel Aviv (ICCM).

DARIA ZWINCZEWSKA (Polska)

Studentka VI roku kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Jagiellońskim. Medycyną chińską oraz naturalnymi metodami leczenia zajmuje się od 8 lat.

Ukończyła 2-letnią szkołę akupunktury Compleo w Katowicach. W 2012 odbywała staż na oddziale akupunktury w Chinach.

Uczestniczyła w licznych szkoleniach i kursach z następujących zagadnień: hirudoterapia, aurikuloterapia, masaż brzucha metodą Ogułowa, akupunktura 5 elementów, metoda dr Tana, metoda dr Yamamoto, akupunktura brzucha. Od 3 lat regularnie jeździ na Kongresy Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Tel Awiwie oraz w Rothenburgu. Ponadto pracuje jako tłumacz w Instytucie Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Profilaktyki Zdrowia „Dao”.

ALEKSANDER BIELECKI, fizjoterapeuta (Polska)

Fizjoterapeuta, doktor nauk kultury fizycznej, absolwent Wydziału Fizjoterapii Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, obecnie współpracujący z Klubem Sportowym Atom Trefl Sopot. Fizjoterapeuta Reprezentacji Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn i Kobiet w latach: 2008 do 2012, członek kadry Polski na Igrzyska Olimpijskie Pekin 2008 oraz Londyn 2012. W 2010 roku nominowany do I Międzynarodowej Nagrody Naukowej Światowej Federacji Piłki Siatkowej (FIVB).

Przed rozpoczęciem współpracy z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej wpracował przez 3 lata z Polską Kadrą Olimpijską w Lekkiej Atletyce, wcześniej był terapeutą w Polskim Związku Karate oraz pracował jako wolontariusz na obozach Aktywnej Rehabilitacji. Jako nastoletni chłopiec przez 7 lat uprawiał jeździectwo, a następnie przez 20 lat karate Kyokushin.

Praca naukowa, studia doktoranckie, ukończone podyplomowe studia z zakresu pedagogiki, wychowania fizycznego oraz psychologii sportu, liczne kursy z zakresu Medycyny Manualnej, a także doświadczenie, które zdobył jako zawodnik i reprezentant Polski w Karate Kyokushin oraz instruktor sportu, a przede wszystkim codzienna praca z sportowcami, jak i prowadzenie własnej praktyki pozwoliły mu na zdobycie szerokiej wiedzy w dziedzinie profilaktyki i leczenia urazów, a następnie ustawiczne jej pogłębianie.

HELENA ZWINCZEWSKA, lekarz (Polska)

Ukończyła Uniwersytet Jagielloński Collegium Medicum w czerwcu 2017 roku. W 2011 roku ukończyła szkołę Akupunktury Compleo w Katowicach. Odbywała staże kliniczne w Chinach na Uniwersytecie Chengdu. Od kilku lat regularnie uczestniczy w Kongresach Tradycyjnej Medycyny Chińskiej w Tel Awiwie oraz w Rothenburgu.

Od 2012 roku pracuje jako tłumacz kursów Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, tłumacząc z angielskiego i rosyjskiego. Interesuje się medycyną integracyjną oraz międzykulturową opieką nad pacjentem. Regularnie poszerza swoją wiedzę, poprzez uczestnictwo w licznych szkoleniach dotyczących powyższych tematów.

BRITTA WUTTKE, lekarz neurolog

Emigrowała z Polski w grudniu 1981 roku, obecnie mieszka w Niemczech. Od ponad 30 lat zajmuje się akupunkturą, obecnie z ramienia Niemieckiego Stowarzyszenie Lekarzy Akupunktury (DAGfA).

Ukończyła studia medyczne na Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Po zrobieniu specjalizacji z zakresu neuropatologii odbyła praktykę lekarską w Szwajcarii.

Czynnie promuje medycynę chińską w Niemczech. Pracuje jako konsultant dla członków DAGfA, udzielając im porad dotyczących leczenia pacjentów przy wykorzystaniu TCM. Ponadto prowadzi dla lekarzy szkolenia z zakresu akupunktury i medycyny chińskiej.

WIKTORIA ZWINCZEWSKA, lekarz (Polska)

Absolwentka Akademii Medycznej w Kijowie. Specjalizację z okulistyki uzyskała w w Krakowie w 1996 r. Od ponad 10 lat w pracy z pacjentem łączy medycynę akademicką z hirudoterapią i akupunkturą. Specjalizuje się w kompleksowym leczeniu chorób o podłożu naczyniowym, szczególnie zaburzeń mikrocyrkulacji w obrębie siatkówki.

Założycielka Instytutu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Medycyny Integracyjnej DAO w Krakowie. Prowadzi szkolenia z zakresu akupunktury w TCM, akupunktury ucha i hirudoterapii. Występuje na polskich i zagranicznych kongresach związanych z medycyną integracyjną.

MOSHE BECKER, Lic. Ac. (Izrael)

Ukończył Uniwersytet Medycyny Chińskiej w Tel Awiwie ze specjalizacjami w TCM. Następnie uczęszczał na kursy w Japonii i Wielkiej Brytanii, gdzie pod okiem Toshikatsu Yamamoto i innych mistrzów zdobywał wiedzę na temat Nowej Akupunktury Czaszki (YNSA).

Obecnie pracuje w prywatnej klinice w Tel Awiwie, Centrach Medycyny Alternatywnej w kilku placówkach w Izraelu, a także w Instytucie Zdrowia Publicznego w Tel Awiwie. Prowadzi kursy i warsztaty YNSA w kraju i za granicą. W razie zainteresowania akupunkturą japońską, Moshe Becker z chęcią poprowadzi dla Państwa dodatkowe warsztaty praktyczne.

IGOR ZWINCZEWSKI, lekarz (Polska)

Igor Zwinczewski jest ortopedą z 30 letnim stażem. Ukończył w 1988 roku  Uniwersytet Medyczny im. O. Bohomolca w Kijowie. Następnie odbył staże i ukończył II stopnie specjalizacji z ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Przez wiele lat zajmował się ortopedią dziecięcą. Dodatkowo posiada specjalizację z medycyny rodzinnej.

Specjalizuje się w chirurgii stopy i ręki. Od 2003 roku prowadzi własną praktykę ortopedyczną oraz zajmuje się chirurgią jednego dnia. Pracuje w „Centrum Zdrowia Ruczaj” w Krakowie.