COURSE

07 - 09 October 2016, LOKALIZACJA PUNKTÓW AKUPUNKTUROWYCH - TEORIA I PRAKTYKA

Szkoła TCM I - spotkanie 5

Cel kursu:

Studenci zostają zapoznani różnymi technikami leczenie stosowanymi w medycynie chińskiej - zarówno od strony teoretycznej jak i praktycznej. Na kursie są omawiane procedury dotyczące przygotowania pacjenta do nakłucia, zasady i sposoby nakłuwania oraz rodzaje manipulacji igłą (pionowe zagłębianie i unoszenie igły, kręcenie igłą). Studenci dowiadują się jak wywołać uczucie „da-qi” oraz jak korzystać z mniej popularnych rodzajów igieł, takich jak młoteczek „7 Stars” oraz igły służące do skrwawiania punktów. Uczą się stawiać bańki oraz przeprowadzać zabiegi przy użyciu moksy. Nauka odbywa się ze szczególnym zwróceniem uwagi na przeciwwskazania do nakłuwania oraz możliwe skutki uboczne. 

 

 

Program kursu:

 • -  Techniki nakłuwania
 • -  Techniki moksowania
 • -  Techniki stawiania baniek
 • -  Techniki skrwawiania i wykorzystywanie młoteczka „7 stars”
 • -  Przeciwwskazania do nakłuwania i możliwe powikłania, w tym stany wymagające natychmiastowej interwencji

  Plan kursu:

 1. Akupunktura klasyczna - 9 rodzajów igieł i ich użycie. - długość igieł

  - grubość igieł

 2. Techniki nakłuwania:

  - trzymanie igły, szczypanie, naciąganie skóry, przytrzymywanie skóry - kierunek nakłucia: prostopadle, ukośnie, poprzecznie
  - w jaki sposób wywołać odczucie "da-qi"

 3. Przeciwwskazania do nakłuwania i możliwe powikłania, w tym stany wymagające natychmiastowej interwencji.
 4. Nakłuwanie określonych regionów ciała:

  - kończyny górne i dolne
  - brzuch i klatka piersiowa
  - plecy i szyja
  - twarz i owłosiona skóra głowy
  - techniki moksowania
  - techniki stawiania baniek
  - techniki upuszczania kwi i wykorzystywanie młoteczka „7 stars”

5. Elektro-Akupunktura. 

Assaf Mor

Prowadzący:Assaf Mor,Dipl Ac. (Israel)

Assaf jest praktykiem i nauczycielem Medycyny Chińskiej. Ukończył Broshim Campus na Uniwersytecie w Tel Awiwie ze specjalizacją pediatryczną u Refuot-Meditaf i Juliana Scotta.

Przez lata Assaf pogłębiał swoją wiedzę, ucząc się różnych metod akupunktury pod okiem doświadczonych wykładowców. Poznał technikę Ziemskich Pni i Niebiańskich Konarów u Raniego Ayala, Metodę Równowagi doktora Tana, Akupunkturę Brzucha u Tuvii Scotta oraz styl japońskiej akupunktury Kiiko Matsumoto u Rana Kalifa.

 

Assaf współpracuje z dr. Yairem Maimon w Centrum Reufot w Tel Awiwie oraz zajmuje się opieką pediatryczną w Medycynie Chińskiej na Oddziale Pediatrycznym w Szpitalu Safra w Tel Hashomer.

 

Assaf jest Przewodniczącym Izraelskiej Wspólnoty Medycyny Chińskiej, która organizuje coroczny Kongres Medycyny Chińskiej w Tel Aviv (ICCM).

 

http://www.iccm.org.il/team-view/assaf-mor/?lang=en

Cena:
zł / spotkanie

Serdecznie zapraszamy!

Wiktoria i Igor Zwinczewscy

Wysyłając niniejszy formularz oświadczam że zapoznałem się z regulaminem i akceptuję Regulamin Szkoleń znajdujący się na stronie internetowej oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do przeprowadzenia procesu rejestracji w oraz organizacji szkoleń w ramach świadczonych usług (ustawa z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, tekst jednolity: Dz.U. z 2002 r. nr 101, poz. 926, ze zm.)

Wyrażam zgodę na otrzymanie informacji handlowych od Instytutu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej na podany adres e-mail oraz podany numer telefonu (zgodnie z ustawą z dn 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych – tekst jednolity Dz.U. z 2014 r., poz. 1182 z póź.zm.). W każdym momencie przysługuje mi prawo do odwołania powyższej zgody.

INSTYTUT TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ
i Profilaktyki Zdrowia

Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego
ul. Lipińskiego 7, 30-349 Kraków
NIP 679-125-36-91 REGON 123216259

tel. 501 306 537, 504 242 873
e-mail: itcm.krakow@gmail.com