KURS

12 - 14 Czerwca 2015

Emocje i ich znaczenie kliniczne w medycynie chińskiej. Sposoby diagnozowania i równoważenia.

Każdy z nas codziennie doświadcza różnych emocji. Są to złość, radość, zamyślenie, smutek, strach, a także pochodne tych podstawowych emocji. Kiedy organizm znajduje się w równowadze, emocje i reakcje są adekwatne do sytuacji. W warunkach patologii jedna z emocji zaczyna dominować i kierować naszymi myślami. To może zaburzyć swobodny przepływ Qi i wpływać negatywnie na jakość życia.

 

Pięć Emocji ściśle wiąże się z Pięcioma Elementami. Znajomość stanu emocjonalnego pacjenta jest bardzo pomocna w stawianiu prawidłowego rozpoznania. Celowe wzbudzanie pewnych emocji może mieć efekt terapeutyczny, ponieważ stanowią one siłę, która decyduje o funkcjonowaniu nie tylko umysłu, ale też całego organizmu człowieka. Emocje można diagnozować i równoważyć, regulując w ten sposób procesy prowadzące do zdrowia i choroby.

 

Podczas kursu uczestnicy dowiedzą się, jakie są powiązania między poszczególnymi Emocjami i Elementami, a także nauczą się, w jaki sposób diagnozować i równoważyć emocje.

Anat Regev

Prowadzący:Anat Regev,Lic. Ac. (Israel)

Anat Regev ukończyła Broshim Campus na Tel Aviv University. Przez 5 lat pracowała tam na Wydziale Medycyny Chińskiej jako asystent i wykładowca. Odbyła też staże kliniczne i studia w Chinach w zakresie akupunktury, akupunktury brzucha, farmakologii chińskiej i masażu Tui Na.  Odbyła studia podyplomowe w zakresie leczenia kobiet w ciąży i połogu, a następnie roczne studia podyplomowe dotyczące pediatrii w medycynie chińskiej. Była koordynatorem Międzynarodowych Kongresów Medycyny Chińskiej w Izraelu (ICCM), które odbywają się od 2007 roku i są największym wydarzeniem związanym z medycyną chińską w Izraelu.

Obecnie Anat Regev prowadzi własną praktykę w Izraelu. Leczy zarówno dzieci jaki osoby dorosłe. Posiada rozległą wiedzę i doświadczenie kliniczne oraz edukacyjne.

Cena regularna:
900.00
zł / spotkanie
Cena promocyjna (do 20 maja 2015 r.):
800.00
zł / spotkanie

Serdecznie zapraszamy!

Wiktoria i Igor Zwinczewscy

Wysyłając niniejszy formularz oświadczam że zapoznałem się z regulaminem i akceptuję Regulamin Szkoleń znajdujący się na stronie internetowej oraz wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych do przeprowadzenia procesu rejestracji w oraz organizacji szkoleń w ramach świadczonych usług (ustawa z 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych, tekst jednolity: Dz.U. z 2002 r. nr 101, poz. 926, ze zm.)

Wyrażam zgodę na otrzymanie informacji handlowych od Instytutu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej na podany adres e-mail oraz podany numer telefonu (zgodnie z ustawą z dn 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych – tekst jednolity Dz.U. z 2014 r., poz. 1182 z póź.zm.). W każdym momencie przysługuje mi prawo do odwołania powyższej zgody.

INSTYTUT TRADYCYJNEJ MEDYCYNY CHIŃSKIEJ
i Medycyny Integracyjnej

Niepubliczna Placówka Kształcenia Ustawicznego
ul. Lipińskiego 7, 30-349 Kraków
NIP 679-125-36-91 REGON 123216259

tel. 501 306 537, 504 242 873
e-mail: itcm.krakow@gmail.com